Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A no to teraz zacytuj mój choć jeden post w którym wypowiadam się na temat 18 "

Czekam.


Szukasz czy mam nie czekać ?


No i nie znalazłeś.

A nie znalazłeś bo to temat o producentach opon.

W innych działach też nie znajdziesz więc oszczędź sobie tekstów typu "znawcy", ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca wszystkim na siłę wciskasz 235/17 a sam na czym jeździsz :co:

W temacie pokaż swoje felgi wrzucałem zdjęcia swoje przy ET 45 , fela 7,5 cala i opony 215/50/17, znajdziesz.

I to by było na tyle,na wlepce nie na tego rozmiaru :eusathink:

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p

Skoro pojawiły się pytania dotyczące ciśnienia w oponach to i ja się pokuszę.

Felga 9J et 33, opona 225/35/19.

Lekki naciąg.

Jakie powinno być ciśnienie w oponie?

ja na 9.5j i gumie 215/35/19 latam na 3 atm, ale w Twoim przypadku przy 2.5atm nie powinno być problemów.
Gumiarz zalecił aby przy tej feldze i lekkim naciągu dać 2,8 atm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p

Skoro pojawiły się pytania dotyczące ciśnienia w oponach to i ja się pokuszę.

Felga 9J et 33, opona 225/35/19.

Lekki naciąg.

Jakie powinno być ciśnienie w oponie?

ja na 9.5j i gumie 215/35/19 latam na 3 atm, ale w Twoim przypadku przy 2.5atm nie powinno być problemów.
Gumiarz zalecił aby przy tej feldze i lekkim naciągu dać 2,8 atm
Mi właśnie 3at nabył

225/35/19 felga 8.5j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca wszystkim na siłę wciskasz 235/17 a sam na czym jeździsz

To fabryka wcisnęła a nie ja wciskam.

Pretensje do nich nie do mnie.

I nie wciskam a proponuje,co jest wielką różnicą.

A na czym jeżdżę ?

Na ich idealnym zamienniku, tyle w tym temacie.

'Fido', dnia 16 Marz 2016 - 14:44, napisał:

W temacie pokaż swoje felgi wrzucałem zdjęcia swoje przy ET 45 , fela 7,5 cala i opony 215/50/17, znajdziesz.

I to by było na tyle,na wlepce nie na tego rozmiaru

I nie będzie ale przeczytaj teraz wyżej co napisałem.

Sam wciskasz ten rozmiar więc coś się przywalił ???

optymalne do b6 to 235/45/17

I na koniec, to

Cytujesz nie to co trzeba, więc zapytam raz jeszcze.

A no to teraz zacytuj mój choć jeden post w którym wypowiadam się na temat 18 "

Czekam.

PS.Tylko się nie poskarż zaraz moderatorom że sobie darmo posty nabijam :grin:

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrac**jąc od aktualnej poważnej dyskusji w tym temacie, czyli nabijania postów, kłotni itp. to chciałem ze swojej strony polecić Uniroyal Rainsport 3 225/45/17, po przejściu z zimówek 205/55/16 praktycznie nie czuje różnicy w komforcie a samochód się prezentuje dużo fajniej.

Opony cichutkie, na mokrym trzymają super - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Uniroyale ale akurat mam RainExpert 3, cichutka, super na mokrym no i fajnie wygląda ten ich bieżnik "SharkSkin technology" :)

W drugiej furze mam Toyo Proxes T1 Sport, też fajne, na suchym ok, gorzej na wodzie trochę leci po kałuży i głośniejsze, ale to chyba wina szerokości 245 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi 8jx17 i dostalem do nich dwie fajne opony dot2011, jedna jest 215/45 druga 225/45, pytanie moge tak zostawic i jedne dac na tyl drugie na przod czy dokupic 3 do jednego rozmiaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę u siebie wymienić opony letnie i potrzebuję waszej opinii na temat opon hankok i uniroyal ? Można śmiało zakładać ? Które lepsze ?

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi 8jx17 i dostalem do nich dwie fajne opony dot2011, jedna jest 215/45 druga 225/45, pytanie moge tak zostawic i jedne dac na tyl drugie na przod czy dokupic 3 do jednego rozmiaru ?

Kup komplet jednakowych 215/50R17 lub 235/45R17 a te co masz sprzedaj. Z 215-tkami będzie jedynie lekki naciąg... ale za to będziesz miał wszystkie w jednakowej średnicy, bo pomiędzy Twoimi 215/45 a 225/45 jest 9mm różnicy w wysokości! Nie wiem jak układ ESP/ABS by sobie z tym poradził, wydaje mi się, że zacząłby przyhamowywać koła o większej średnicy. Albo wręcz zgłosiłby błąd układu... :mysli:

Z dwojga złego to 225/45R17 będą rozmiarowo najbliżej opony zalecanej na tę felgę

Mam nadzieję, że ich indeks nośności przekracza 90-91, jak nakazuje producent. Niektórzy te zalecenia poddają w wątpliwość... nie chcę już do tego wracać, możesz o tym poczytać na poprzednich stronach i samemu zadecydować czy to istotny wg. Ciebie parametr.

Tu masz kalkulator doboru opon:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

dopuszczalna tolerancja to [+1,5%, -2%]

Wzorcowe opony wg. Audi to:

215/55R16

235/45R17

235/40R18

nieoficjalnie:

235/35R19, ewentualnie 225/35R19, jednak mają dyskusyjny indeks nośności, nie większy niż 88

Wzorcowe dla A4 B6/B7 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wzorcowe dla A4 B6/B7

a w profilu B5 :facepalm:


dwie fajne opony dot2011

Dot 2011 to już tak fajny nie jest - przyjrzyj się dokładniej bokom opon, jak znajdziesz 225 drugą identyczną to dokup (ale raczej to będzie cud), zakładać różne mógłbyś, jakbyś miał różne szerokości felg. W Twoim przypadku szukaj 4 nowych/używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzymania się tolerancji [+1,5%, -2%] to dochodzi jeszcze jedna, tzw. projektowa [-3%, +3%] definiowana następująco:

zgodnie z nowymi regułami zalecanymi od lipca 2003 r. przez ETRTO ilość potencjalnych zamienników zmniejszy się. Nowa reguła mówi, że średnica zewnętrzna powinna zawierać się w przedziale +/- 3% między średnicą zewnętrzną teoretyczną (inaczej projektową) i średnicą nominalną obręczy.

Warto podkreślić, że nie jest to zwiększenie przedziału do 3% jak często jest to niewłaściwie podawane.

Więcej o tym możesz poczytać tutaj:

http://www.xn--paneta-3db.pl/index.php/zmiana-rozmiaru-ko-wady-i-zalety.html?02f2ce569464a0a24ff20ce658922200=66ab5f6d23004540b4e2b28628562ad1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorcowe dla A4 B6/B7

a w profilu B5 :facepalm:

dwie fajne opony dot2011

Dot 2011 to już tak fajny nie jest - przyjrzyj się dokładniej bokom opon, jak znajdziesz 225 drugą identyczną to dokup (ale raczej to będzie cud), zakładać różne mógłbyś, jakbyś miał różne szerokości felg. W Twoim przypadku szukaj 4 nowych/używanych.

O kur... :facepalm:

Mea culpa :hi:

Wzorcowe wg. wlepki to:

195/65R15

205/60R15

205/55R16

czyli poprostu najrozsadniek zalozyc komplet 225/45/17, a ta 215 sprzedac komus

Dla B5 obie będą teoretycznie pasowały, ale 225 będą lepiej leżały na Twojej feldze 8,5J :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8J ? dzięki za pomoc ?

podepne się pod temat z jeszcze jednym pytaniem o śruby, jakie będę potrzebował kupić, żeby zamontować te koła 8Jx17, teraz mam ori 6Jx15..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same(jeżeli dasz dystans to wtedy dłuższe potrzebujesz),chyba że felgi będziesz miał z różnymi gniazdami (kula/stożek) to potrzebujesz drugi komplet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...