Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jako, że moje obecne opony już ostatni sezon wytrzymają szukam czegoś nowego. Obecnie mam Dunlopy SP Sport Maxx RT 255/35/19 i takiego rozmiaru szukam.

Jako fakt iż moja bejb jest pracownikiem DPD mają bardzo fajną ofertę na zakup opon - Vredestein zniżka 44%, Pirelli 42% z tego co pamietam najwięcej, inni producenci ok 20-26%....

Nie patrząc na te zniżki jakie opony letnie poelcacie w takim rozmairze?

Edytowane przez troopers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te Dunlopy ktore aktualnie masz zbieraja bardzo dobre opinie, klasa A i C, do tego halas na poziomie 67 dB cenowo też są przystepne. Sam je niedawno kupiłem, dzisiaj maja do mnie przyjechać. Wprowadzili nowy model o dodatkowym oznaczeniu "2", ale nie wiadomo czy beda tak samo dobre jak poprzedniczki. Zamiast polecenia, ja nie polece Ci ContinentalPremiumContact 5, mega szybko znika bieżnik, więcej razy ich nie kupię. Zerknij jeszcze na Yokohame i Uniroyal RainsSport 3 ze średniej polki.

Edytowane przez scq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też te dunlopy na b5 i faktycznie na mokrym trzyma się super ale powiedział bym ze 3 sezonu raczej nie dotrzymają, szybko sie konczą.

na b6 kupiłem continental sport contakt 5 i bardzo polecam.

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie dunlop rt2 235x40x18. Jak dla mnie cicha opona ale wadę. Mianowicie na rondzie albo przy ostrym winklu potrafi "popłynąć". Mam przypadki kiedy to na 2 i w rondzie kiedy człowiek chce przelecieć odkleja się i ESP ingeruje.

Zrobiłem na oponach jakieś 500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dunlopy ktore aktualnie masz zbieraja bardzo dobre opinie, klasa A i C, do tego halas na poziomie 67 dB cenowo też są przystepne. Sam je niedawno kupiłem, dzisiaj maja do mnie przyjechać. Wprowadzili nowy model o dodatkowym oznaczeniu "2", ale nie wiadomo czy beda tak samo dobre jak poprzedniczki. Zamiast polecenia, ja nie polece Ci ContinentalPremiumContact 5, mega szybko znika bieżnik, więcej razy ich nie kupię. Zerknij jeszcze na Yokohame i Uniroyal RainsSport 3 ze średniej polki.

Conti nie biorę pod uwagę, znam je, znajomy ma i gineły w oczach ale na plus dość fajnie trzymały w zakrętach tylko nie pamietam jaki model miał....

Na te Sport Maxyy złego złowa nie powiem :) po prostu się kończą i szukam czegoś nowego, może pozostane przy fimie zobaczymy :)

W tamte wakacje troche dostały w palnik w sensie wyjazd urlopowy do Chorwacji przez góry w Austri trochę Bośni, auto zapakowane więc trochę dostały w kość no i co najgorsze przed wyjazdem nowe tarcze + klocki dałem, i przednie tarcze pokrzywiły się :(:(:( jednak dostały w kość przy zjadach z gór ....

Kupiłem właśnie dunlop rt2 235x40x18. Jak dla mnie cicha opona ale wadę. Mianowicie na rondzie albo przy ostrym winklu potrafi "popłynąć". Mam przypadki kiedy to na 2 i w rondzie kiedy człowiek chce przelecieć odkleja się i ESP ingeruje.

Zrobiłem na oponach jakieś 500km

Serio? jeżdżę dość żwawo i nie zauważyłem tego problemu a torchę już polatałem an tych oponach. Nie mam zawiechy BV mam BE czyli trochę mniej sztywna i nie zauważyłem tego problemu.

ESP załącza mi tylko przy ruszaniu i 2ce jak docisne gazu, a tak złego słowa nie powiem o oponie. Choć też miło wpsominam w poprzednim aucie - Leonie - miałem Yokohamy modelu nie pamietam ale cos z seri sport, to po nagrzaniu gumu czysta przyjemność po zakrętach latać.... ale guma znikała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet pisze o tym nowym modelu RT 2, generalnie niewiele opinii na ich temat bylo w necie, więc ja pozostalem przy starszym, ale sprawdzonym modelu. W obawie przed nowym i nieznanym.

Troopers masz tez ten pierwszy model, nie RT 2 z tego co piszesz wiec moze byc roznica na niekorzysc RT 2 wg uwag hornet'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet pisze o tym nowym modelu RT 2, generalnie niewiele opinii na ich temat bylo w necie, więc ja pozostalem przy starszym, ale sprawdzonym modelu. W obawie przed nowym i nieznanym.

Troopers masz tez ten pierwszy model, nie RT 2 z tego co piszesz wiec moze byc roznica na niekorzysc RT 2 wg uwag hornet'a.

jeśli piszę o nowych Maxxach to ok nie znam ich :), ja jeśli wezmę ponownie Dunlopiki to też poprzednią wersję... choć kuszą mnie vredesteiny- ojciec brał nowe do swojej 508ki vredestein ultrac cento i dość ciekawa opona.... choć on jeździ emerycko, ale czasami przegonie jego auto w weekendy to też dośc pewnie prowadzi się na tych gumach

Edytowane przez troopers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Hankook Ventus Prime 3 zrywa trakcję na ostrym ruszaniu na łuku jak u Horneta... Tragedia.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem poprzednio vredersteiny. 3 zlapaly bicie i poszly na smietnik. Opony mialy dwa lata....

f651d94183333614ba8f50df76cca4f3.jpg

Edytowane przez hornet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem na różnych oponach najczęściej :

Bridgestone turanza . michelin conti dunlop goodyear

ale przy kupnie ostatnich najczęściej słyszałem "chcesz żeby nie biły ?

chcesz miec spokój? kup Continental.

tak też uczyniłem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na hankook, Bridgestone i nie miałem problemów :)

Edytowane przez hutch1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z ostatnich dwóch postów napiszcie proszę coś na temat bridgestone turanza.. gdyż nad nimi się zastanawiam, Rozważam jeszcze nokian zline i moze dunlop sp spormaxx rt ale te na oponeo są tylko z 2015r.

no i może Goodyear eagle f1 asymetric 3...

Edytowane przez kosek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunlopa rt mogę smiało polecić ale według mnie szybko schodzi.

na turanzach jezdzilem kilka lat temu.

były ok .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o oponach Nokian Line w rozmiarze 205/50 R17?

Szukam w necie ale nikt nie może powiedzieć czy mają rant ochronny

Wysłane z mojego Xperia™ Z3 Dual przy użyciu Tapatalka

Ja kupilem Nokian Line 205/55 R16 i dopiero jak mi zalozyli to sie przekonalem ze rantu ochronnego nie ma ;/ Ale sama opona dobra, ladnie trzyma sie drogi na suchym , w deszczu i kaluzach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama redakcja była zaskoczona, że opona z segmentu premium wypadła tak przeciętnie... budżetowe Barumy wypadły lepiej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co lepiej tańsze nokiany zline czy dołożyć do goodyear eagle f1 asymetric 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...