Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

kup takie jak pisze producent.

jeżdze na takich i jest ok.

kolega kupił chyba 55 z myslą wlasnie o komforcie ale wygląda to strasznie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeciętna firma i za wąskie.

235 nie wybrałeś bo będzie spalał 10litrow więcej na 100km czy to nie modne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem auto a4 b7 3.0tdi Quatro i poprzedni właściciel założył nowe opony 225/50/17. Czy ten rozmiar opony jest dobrze dobrany do auta? Wydaje mi się że powinno być 225/45/17. Na tych oponach co teraz mam nie przekłamuje mi prędkościomierz? jeśli tak to o ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia prędkościomierza, na tych oponach co mam przekłamuje mi prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zalecanych/wzorcowych 235/45R17 przekłamania w dół są rzędu kilku km/h, zgodnie z jakimiś normami, na 225/45R17 będą one ciut większe. Na 225/50R17 nie powinieneś mieć przekłamań w ogóle bo są o większej średnicy :) Ale czy te koło nie będzie o coś obcierać przy pełnym załadunku po wjechaniu w jakąś dziurę... :mysli:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjnie 3.0 tdi b7 z salonu na jakich oponqch wychodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


poprzedni właściciel założył nowe opony 225/50/17. Czy ten rozmiar opony jest dobrze dobrany do auta?

Nie.


Wydaje mi się że powinno być 225/45/17

To źle ci się wydaje, popatrz na wlepkę z rozmiarami opon i ciśnieniem.


Na tych oponach co teraz mam nie przekłamuje mi prędkościomierz?

Przekłamuje


jeśli tak to o ile?

GPS w fonie i sprawdź.

Z mojej strony dodam to.

Jak nie chcesz ori 235/45/17 który jest tam montowany a zamiast wyglądu cenisz sobie komfort to polecę rozmiar 215/50/17, to idealny zamiennik ori.

Przy licznikowym 160 km/h , GPS pokaże ci ok 156-158 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu mojego vin wyszło że auto wyszło z salonu z oponami:

HB9 L REI Tires 215/55 R 16 97Y x1 (3B7 601 307 B)

czyli ma 642.9 mm

225/50/17 ma 656.8 mm czyli źle dobrana,

235/45/17 ma 643.3 mm czyli najbliżej ori

dzięki za link, trochę się już dowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej audicy mialem 215/45/17 i mnie w zadnych koleinach nie rzucalo teraz mam 225 i jazda po okolicznych drogach to tragedia rzuca po calej drodze bo opony za szerokie a co by bylo na 235 to juz nie chce myslec nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 8l mialem 225/45/17 i nigdy w koleinach mnie nie rzucalo. Moze to zalezy jak szeroką ośke ma auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale glownie zalezy to od drog a niektore w mojej okolicy sa w zalosnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po rozkodowaniu mojego vin wyszło że auto wyszło z salonu z oponami:
HB9 L REI Tires 215/55 R 16 97Y x1 (3B7 601 307

Fabryczny Indeks nośności 97... wychodzi 730kg/oponę.

A są tacy lanserzy co odpicowują auto na cycuś-glancuś a kwestię bezpieczeństwa mają w głębokim poważaniu... i montują opony z indeksem poniżej 90 :facepalm:

Rekordzista z forum wpakował do ciężkiego B7 3.0TDI quattro opony z indeksem 85 (515kg/oponę) :facepalm: :facepalm: :)

PS. Fabrycznym zamiennikiem 215/55R16 jest 235/45R17 i możesz takie koła śmiało zakładać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej audicy mialem 215/45/17 i mnie w zadnych koleinach nie rzucalo teraz mam 225 i jazda po okolicznych drogach to tragedia rzuca po calej drodze bo opony za szerokie a co by bylo na 235 to juz nie chce myslec nawet

Najpierw sprawdź, potem pisz. Miałem 225, teraz mam 235 i nic nie rzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętna firma i za wąskie.

co Ty gadasz... przeciętna firma, firma jest ok, w modelu opony można ew przebierać, baa... po co michała kupować czy inne super firmowe wysoko w testach jak Nexen robi świetne opony, wiem, bo gadam o oponach które osobiście sprawdzałem w praktyce a nie że ktoś mi coś powiedział, coś przeczytałem na necie itp, na dzień dzisiejszy mam 235/35/19 N1000 - świetna opona, trzyma na mokrym jak i na suchym, hamowanie super w każdych warunkach, jest głośniejsza niż asymetryczna - co raczej jest logiczne. N6000 polecam ale jeździłem tylko na 195/65/15 w golfie 4, fajna opona, tania i robi duże przebiegi. N8000 i N9000, to opony już mega fajne, N8000 polecam jeśli komuś zależy na ciszy i dobrym odprowadzeniu wody, N9000 to opona z zacięciem sportowym, mieszanka jest dość miękka, wodę odprowadzają bardzo dobrze ale zużywają się szybciej od pozostałych modeli.

Jeszcze mała ciekawostka - Nexen i Roadstone to ta sama opona, po prostu inna nazwa ;) pracowałem na wulkanizacji 7lat więc pojęcie jako takie mam ;)

Edytowane przez racesupport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że jest do D.. tylko, że jest przeciętna.

Teraz jednak moge zrewidować swoją ocenę. Nie jest przeciętna bo to by oznaczało, że jest średnia. Ona należy do słabszej grupy tzw opon ekonomicznych.

To, że Twoim zdaniem jest super, hiper i the best oznacza, że nie masz dużych wymagań od opon, abo darzysz je sentymentem i dlatego tak ją zachwalasz.

Dyskusja bez argumentów merytorycznych, a oparta jedynie na emocjach czyli tego co opisałeś nic tutaj nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej audicy mialem 215/45/17 i mnie w zadnych koleinach nie rzucalo teraz mam 225 i jazda po okolicznych drogach to tragedia rzuca po calej drodze bo opony za szerokie a co by bylo na 235 to juz nie chce myslec nawet

Ja latam na 235 i tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...