Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budżet jest ograniczony, maks 2100-2200zł

Czy w tej cenie będzie coś lepszego niż ten Uniroyal RainSport 3? Felga 8.5" Rozmiar opony 235/35/19

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainsport-3-235-35-r19-91-y-xl-fr#112853770

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mateusz, podzielę się z Tobą pewną zasadą którą kieruję się przy doborze opon...

"metr przed przejściem dla pieszych(przeszkodą, innym pojazdem, itp) a metr na przejściu ma ogromne znaczenie". Masz 19" felgę więc za DOBRĄ oponę trzeba zapłacić.

Sam sobie odpowiedz czy szukasz "jednego metra" czy lecisz budżetowo. Jeśli to pierwsze to moją rekomendację masz wyżej, jeśli idziesz w drugą opcję to nie pomogę.

Edytowane przez Denis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie dołożę te 2200 to już naprawdę maks, ja często zmieniam samochody a te uniroyale mają naprawdę dobre opinie i nie są to przecież ekonomiczne chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zmniejsz felgi, skoro Cię nie stać na dobrą oponę i nie porywaj się z motyką na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten uniroyal to niby zła opona? Przeciez nie rzucam jakichs nankangow, federali, sunny czy innych chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RunFlaty mają nie tylko wzmacniane, ale wręcz stalowe boki, całkiem dosłownie :D

Jeśli o RainSporty 3 chodzi, to opona jest dobra w swojej klasie, ale porównując ją z lepszymi wypada już całkiem przeciętnie... Ma też jedną DUŻĄ wadę- bardzo delikatne ścianki, bardzo łatwo jest uszkodzić jeśli ma się jakiś niski profil. Już wolałbym Vikinga ProTech HP- robi to też Continental, opona tej klasy co Uniroyal, a można oszczędzić troche kasy- za dużo rainsportów z uszkodzeniami boków widziałem żeby je komuś polecać.

P.S.

Zamiennikiem średnicą 205/55R16 w 19" jest 225/35R19, od biedy może być 235/35R19- ciut więcej opony, ale za to będzie jakieś przekłamanie licznika.

P.S.2

Widziałem tam gdzieś zdanie "ekonomiczne chińczyki"- nie zgodzę się, miałem wątpliwą przyjemność pojeździć chwilę na takowych bo na nich kupiłem samochód. One nie są ekonomiczne. One są NIEBEZPIECZNE, szczególnie na mokrym gdzie przyczepności nie ma praktycznie żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

O Uniroyal możesz być spokojny.

Modele 2016 są też produkowane na Słowacji.

Przeszedłem z Nokian Z-line 235/40/18 na Rainsport 3 235/35/19.

Na tle bardzo dobrych Z-line, Rainsport 3 wypada znakomicie.

Opony sa wg. mnie ciche. Przyczepność znakomita.

Na wodzie prowadzą się jakby było sucho (testowane w ulewę).

Na 19" jest sztywno ale naprawdę da się jeździć (zawiecha 1BV)

Cena umiarkowana.

Wygląd bieżnika nie z tej ziemi :D

Osobiście polecam,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem Uniroyal rainsporty 3 205/55/16 , fajne opona cicha , ale mieszanka jak dla mnie za miękka i przy szybkiej zrywnej jeździe opony szybko się zużywają , może przy 19 jest inaczej wkońcu większy opór powierzchni opony zmienia fakt że koło tak nie miesza , boki tej opony są bardzo słabe . Wiadomo wszystko zależy też od stylu jazdy . Jeden rusza spokojnie drugi już nie , jeden ścina zakręty drugi trzyma się krawędzi . Dlatego najlepsza opcją jest przetestowanie opony . Ale dla osób lubiących dynamiczną jazde nie polecam tych opon.

Edytowane przez nut3r93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę, że w kwestii RainSportów ile ludzi tyle opinii.

No lubię sobie czasami przycisnąć w zakrętach, ważne jest dla mnie też jazda i hamowanie na mokrym.

Po prostu chodzi mi o to czy w tej cenie (2100zł za NOWY komplet z przekładką) jestem w stanie znaleźć coś lepszego...

Początkowo w planach były roczne/dwu letnie używki ale cholernie ciezko to znaleźć od pewnej osoby więc postanowiłem trochę dołożyć i kupić nowe ze średniej półki.

Mam 2.0tdi brd quattro 170km więc też nie poszaleję jakoś strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Z-line ma zdaje się twardszą mieszankę niż Rainsport 3.

Pamiętajcie, że Kolega poszukuje opon do Quattro co ma istotne znaczenie (stały napęd 4x4).

Także o ścieranie nierównomierne bym się nie obawiał.

Co innego mocna ośka.

Jeśli poszukujesz uniwersalnej gumy i zależy Ci na parametrach na wodzie to się nawet nie zastanawiaj.

W tej klasie cenowej nic lepszego nie znajdziesz.

Pamiętaj, że Rainsport w 19" jest wzmacniany (XL) i ma rant ochronny (FR).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Rainsport w 19" jest wzmacniany (XL) i ma rant ochronny (FR).

Co nie znaczy, że przy 235/35 i feldze 8,5J zakryje rant felgi. Kiedyś wrzucałem tu swoje zdjęcia jak ładnie odkryty jest rant przy tych parametrach. To pierwszy minus. Drugi jak już wspomniano miękkie ścianki boczne i to czuć na długich szybko pokonywanych łukach. Do ich uszkodzenia jak pisze wojtek_lbn jednak daleko, no chyba, że ktoś regularnie ciora oponą o krawężniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic panowie to chyba dziś zamawiam te uniroyal rainsport 3 235/35/19 felga szerokość 8.5"

Myślę, że w tej cenie 2100 za komplet z przekładką nic lepszego nie znajdę :)

Jeśli się mylę, to proszę poprawcie, ostatni dzwonek na zmianę zamówienia.

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz tak jak Afroo pisze przy długich łukach trzeba się przyzwyczaić przy zapierd.....u,na rant ochronny nie masz co liczyć bo jest mały

Ja też polecam

Na nich latam i jestem zadowolony mimo za niskiemu indeksowi nośności co zaraz hejterzy tu wytkną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o cenę i w cenię wartej jakości to Kormoran polecam sam kiedyś śmiałem się z tej marki lecz kiedy widziałem u kilku klubowiczów takie zestawy i sobie śmigali chwalili za taką kasę to się nie zastanawiałem i u mnie też taki komplet nowych jest na 18stkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeżeli chodzi o cenę i w cenię wartej jakości to Kormoran polecam sam kiedyś śmiałem się z tej marki lecz kiedy widziałem u kilku klubowiczów takie zestawy i sobie śmigali chwalili za taką kasę to się nie zastanawiałem i u mnie też taki komplet nowych jest na 18stkach

I jak Ci się sprawują?

Ja się zastanawiałem nad kupnem opon Hankook, ale Kormoran też biorę pod uwagę zwłaszcza ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...