Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglądają na chwilę obecną.

20160807_130210_1.jpg20160807_130235_1.jpg

Robię rocznie ~15kkm.

Trochę je zjadło ale nie jest tak tragicznie.

No nic to chyba jutro je zamawiam, brak rantu ochronnego na 235/35/19 przy feldze 8.5" jakoś przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie się przyjęło, że:

8mm mają letnie

i (do) 9mm zimówki

Generalnie 8mm to minimum u każdego producenta :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareklamowalem swoje opony Dunlopy ponieważ popekaly po długości (zdjęcia wkleje pozniej) i w odpowiedzi dostałem takiego mejla:

Dear Mr xxxxx,

Thank you very much for your e-mail.

We are very sorry to hear you have reason to complain about the quality of our products. We can assure you our company is trying to do its best to keep customers content and that is why the faulty merchandise can be replaced or refunded. Our claim procedure states that the faulty tyres will be collected and they will be forwarded to the manufacturer where a number of tests will be made upon them. Meanwhile, you can choose to have replacement tyres or a full refund. If the tests result will reject your claim, you will be charged for the refund/replacements.

If you decide to start the claim procedure we will send you a form by e-mail and as soon as the filled and signed form is back to us, we will send the couriers to collect the faulty tyres. The form can be sent in a scanned format by e-mail or it can be completed online using a link we will send you. Please let us know if you want to claim the tyres, how many tyres you would like to claim and whether we should send replacements or a refund.

We hope this unfortunate situation will not prevent you from doing business with us again in the future and that this way; you will give us the opportunity to improve your opinion about our company.

Kind regards,

Miss. Melita Kiss

Delticom Tyres Ltd.

6 Langdale Court

Market Square

Witney

Oxfordshire

OX28 6FG

Co proponujecie, jak to dalej rozegrać?

Pozdrawiam

Rum

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że nie jest to Twoja wina czy samochodu to reklamuj. Jeśli możesz sobie pozwolić na postawienie auta "na ceglach" na czas reklamacji to weź kasę i czekaj. Jeśli odrzuca to odeślesz kasę. Tak czy tak musisz kupić nowe opony :)

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się przyjęło, że:

8mm mają letnie

i (do) 9mm zimówki

Generalnie 8mm to minimum u każdego producenta :hi:

Takiego wała, że tak powiem :D Nowe Pirelli PZero 6,5mm w wielu rozmiarach, Michelin Pilot Sport 3 w 17" 6,5mm, Nokian Z-Line 7,5mm. Mało która opona z gatunku "bardziej sportowych" ma te 8mm jako nowa, a jak widzicie może być i 1,5mm mniej na starcie. Miło zaskoczył mnie Dunlop Sport Maxx RT2 którego mam bo jest 8,3mm na nowej. A zimówka od 7,5mm do 9mm, nie licząc bardziej terenowych opon gdzie czasem jest nawet 10-11mm.

A na drugim biegunie marki budżetowe typu np Kormoran który w niektórych bieżnikach i rozmiarach ma też 6,5mm nowy- tyle że tu już z czystej oszczędności materiału, żeby produkt był tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że nie jest to Twoja wina czy samochodu to reklamuj. Jeśli możesz sobie pozwolić na postawienie auta "na ceglach" na czas reklamacji to weź kasę i czekaj. Jeśli odrzuca to odeślesz kasę. Tak czy tak musisz kupić nowe opony :)

Na moją odpowiedź dostałem takiego mejla:

We would like to inform you that we can only send you exactly the same tyres you ordered or issue the refund. We can deliver the replacement tyres and after you will mount them we can arrange a collection for the claimed tyres. We can refund you for the mounting costs 14 GBP per tyre maximum if you will send us by e-mail a copy of the invoice. Please send us an e-mail in which you state clearly how many tyres you would like to claim and return.

Thank you for your cooperation. We look forward to your reply.

Kind regards,

Miss. Melita Kiss

A oto i opony:

20160807_094425.jpg20160807_094228.jpg20160807_094238.jpg20160807_094247.jpg20160807_094300.jpg20160807_094318.jpg20160807_094359.jpg

Pozdrawiam

Rum

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda jak mechaniczne uszkodzenie. Bardziej jak stara guma albo sparciała od bardzo długiego leżenia w wysokiej temperaturze/na słońcu.

Zawsze jest ryzyko, że uznają Twoją winę, ale z tego co widzę opony kupione w Wielkiej Brytanii, a z mojego doświadczenia zauważyłem, że firmy w UK najczęściej stają po stronie klienta. A czy weźmiesz kasę i kupisz inne gumy czy weźmiesz od nich to co dają to już Twoja decyzja ;) ja na reklamacjach w UK jeszcze się nie przejechałem.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie da zabranie kasy jak potrzebuje opony.

Teraz jestem na telefonie ale jak na kompie popatrzysz na jedną z opon, widać pasek sklejania gumy w poprzek i tam też puszcza warstwa. Czy od słońca? Nie wiem, każda jest tak popękana, akurat zdjęcia robione z przodu, tył jest taki sam a tam już słońce tak nie dociera za bardzo.

Na razie odpisuje bardzo ładnie, mam zdecydować ile opon i kiedy. Szwagier w Polsce ma to samo, dostał propozycje rekompensaty 30% z tyt. winy wadliwej opony, odwołuje się od tego.

Jestem z nich mega zadowolony, jazda na nich jest przyjemnością ale pękają i są niebezpieczne jeśli mialo by niespodziewanie rozerwać oponę przy wyższej predkosci, jeżdżę na nich max 80mph ale zazwyczaj wg znaków i kamer więc od jazdy na pewno się nie zniszczyły. Napęd quattro więc nie są przegrzewane od palenia gumy.

No nic, zamówię nowe, te oddam w reklamację i zobaczę co mi napiszą. Najwyżej kupię sobie drugie takie same lub będę miał nowe za jakąś niewielka opłatą.

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o wzięciu kasy w kontekście kupna innych opon :) i dlatego pytałem czy możesz zostawić auto na ceglach - najbezpieczniejsza opcja :) co do słońca to chodzilo mi o przyczynę tego stanu rzeczy - bardziej miałem na myśli złe przechowywanie opon w sklepie/magazynie niż Twoją winę.

No to bierz od nich opony - jak stanie się to samo to bedziesz dalej się bawił z nimi ;) i widać tu różnice między rynkiem UK i PL. Tobie zwrot/wymiana a szwagrowi 30% - a idę o zakład, że i tak będą badać jego opony.

I napiszę jeszcze raz to co napisałem wcześniej - jeśli nie jesteś winny złego użytkowania opony (czy to przechowywania czy uwalnia czy jeżdżenia na sporo za małym cisnieniu czy Bóg wie czego jeszcze) to nie masz co się obawiać i śmiało reklamuj - a to czy weźmiesz od nich opony czy kasę i kupisz inne to już Twoja decyzja. Ja po takiej historii i dodatkowo takiej samej sytuacji u drugiej znanej mi/zaufanej osoby raczej kupiłbym w ich miejsce coś innego.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takiego wała, że tak powiem Nowe Pirelli PZero 6,5mm w wielu rozmiarach, Michelin Pilot Sport 3 w 17" 6,5mm, Nokian Z-Line 7,5mm. Mało która opona z gatunku "bardziej sportowych" ma te 8mm jako nowa, a jak widzicie może być i 1,5mm mniej na starcie. Miło zaskoczył mnie Dunlop Sport Maxx RT2 którego mam bo jest 8,3mm na nowej. A zimówka od 7,5mm do 9mm, nie licząc bardziej terenowych opon gdzie czasem jest nawet 10-11mm.

A na drugim biegunie marki budżetowe typu np Kormoran który w niektórych bieżnikach i rozmiarach ma też 6,5mm nowy- tyle że tu już z czystej oszczędności materiału, żeby produkt był tańszy...

Ty! Masz rację, zwracam honor :hi:

Moje PZERO Rosso założone jako nóweczki wiosną br. mają obecnie bieżnik wysoki na 7,2~7,3mm :exclamation:

A przejechałem na nich max. jakieś 5tys. km

Z kolei zimowe Continentale TS850P jako nowe miały co najmniej 8,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiło się teraz z tymi oponami że człowiek nie wie już co wybrać.

Musze zakupić jeszcze komplet do sedana, doradzicie coś proszę co kupić a żeby nie wtopić za bardzo?

Nie chce żeby były śliskie na wodzie bo u mnie pada prawie co drugi dzień. Dzieki

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupiłem yokohama bluearth ae01 i bieżnika od nowości jest 6,5 mm wkurza mnie w sklepach internetowych nie posiadają opisu ile jest bieżnika. Piszą o współczynniku hałasu co i tak się nie sprawdza ale to co istotne to jest ukryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja właśnie zalozylem te Dunlopy Sport MAXX RT :D

po 2 tys niewidzę nic niepokojącego. Są mega ciche i dobrze się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też mam je kupić, napisz coś później jak sie zachowują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja właśnie zalozylem te Dunlopy Sport MAXX RT :D

po 2 tys niewidzę nic niepokojącego. Są mega ciche i dobrze się trzymają.

Zmierz bieżnik teraz i zapisz kilometry, pogadamy za 2-3 miesiące jak będziesz je zrzucił na zimę ;)

właśnie też mam je kupić, napisz coś później jak sie zachowują :)

Co do opon to nie robią dużego hałasu, rewelacja na mokrym a na suchy asfalt są idealne.

Dzisiaj wchodziłem nimi w zakręt na rondzie na pierwszy wyjazd weszły bez uslizgu i bez piszczenia, prędkość coś z 60mph tak więc co do przyczepności nie mogę powiedzieć nic złego, ale to tyle z pozytywów...

Sprawdzisz zdjęcia z mojego postu #4349 to będziesz wiedział czy je kupić czy nie. Nie wiem ile robisz km rocznie, ale opony mogą być tylko na jeden sezon! Mogą też popękać tak jak moje czy szwagra w Polsce. Wybór należy do ciebie, ja już raczej Dunlopom dziękuję, średnia przyjemność kupować opony co roku, najwyżej półtora.

Pozdrawiam

Rum

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rum robię rocznie około 15 tys km, nie dużo,

To co wtedy co polecasz dobrego na lato 18"?

O stosunkowo wyższej żywotności, od dunlopa,

Zastanawiam sie tez nad ContiSportContac 5

A nie wiem czy to dobry wybór chciałbym mieć opony na 3-4 sezony.

Edytowane przez lcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja rocznie troche km robie (30 tys spokojnie). Mierzylem je po kupnie. Na srodku miały równe 8mm, na bokach już ok 6,5. Zawsze mialem dobre doswiadczenia z dunlopami fakt ze znikaly szybciej niz inne ale fajnie sie trzymaly i na ok 3 sezony starczały. No nic zobaczymy jak te dadzą rade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rum robię rocznie około 15 tys km, nie dużo,

To co wtedy co polecasz dobrego na lato 18"?

O stosunkowo wyższej żywotności, od dunlopa,

Zastanawiam sie tez nad ContiSportContac 5

A nie wiem czy to dobry wybór chciałbym mieć opony na 3-4 sezony.

Teraz wiekszosc duzych producentów robi opony eko i trwalosc jest coraz mniejsza. Z tego wszystkiego Conti, pirelli czy Michelin najlepiej w testach niemieckich wypadaja...pojezdzisz 3 sezony spokojnie. 4 to juz ryzykownie zalezy jak beda sie zuzywac i zabkowac bo na wielowahaczu jak to w b8 lubią sie nierówno zuzywac tzn bardziej od srodka. Ja jezdze 3 sezon na Conti 3p i mam tez nowe 5p. Polecam ze wzgledu na kołnierz zabezpieczajacy i przyczepność.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad zakupem Piirelli P7 K1 225/45/17 czy ktoś jeździł na takich proszę o opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...