Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy na Felge 7,5 5x112 moge zalozyc taki rozmiar opon 215/45/17? oraz potrzebuje rady jakie oponki kupic do mojej audi na sezon letni. Planuje wydac nie wiecej niz 500 za sztuke. Felgi mam Rs4 polerowane. Jak mamcie jakies sprawdzone gumy na lato czekam na rady. Pozdro Porcek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak taką oponę tzn 215/45R17 możesz założyć na felgę 7,5, minimalna szerokość felgi dla takiej opony to 7,0 jak i zalecana natomiast największa 8,0 co do opon to wszystko zależy od funduszy, ja polecam Pirelli RZeroo Rosso albo Dunlop Sp Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuję zakup alusków do mojej a4 b6 avant : http://moto.allegro.pl/felgi-16-5x112-audi-a4-a5-a6-a7-a8-promocja-i1491116381.html

# Srednica 16"

# Szerokosc 7,0"

# Et 35

Bez problemu będą pasować do niej,nie znam się na et :) ? Będą schowane czy też będą wystawać ponad nadkole?

Jakie polecacie opony do nich do max 400zł sztuka ?\

Na stronie : Zalecane rozmiary opon: 205/55R16 205/55R16 215/55R16 225/50R16 235/50R16

Wybrałem takie : http://moto.allegro.pl/opony-dunlop-sp-sport-01-205-55r16-mfs-rant-2011r-i1490364061.html

Co myślicie o takim zestawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do nowych opon letnich do mojej audi a4 1.9 tdi 170ps i mam dylemat jaką firmę wybrać w przedziale cenowym 200-240 pln.Ostatnio jeżdziłen na danlopach, były super ale szybko straciły bieżnik.Felgi mam alusy 15".Może ktoś ma podobny dylemat i na ten moment lepszą wiedzę.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o oponach letnich goodyear efficientgrip ?? Testowal je juz ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do nowych opon letnich do mojej audi a4 1.9 tdi 170ps i mam dylemat jaką firmę wybrać w przedziale cenowym 200-240 pln.Ostatnio jeżdziłen na danlopach, były super ale szybko straciły bieżnik.Felgi mam alusy 15".Może ktoś ma podobny dylemat i na ten moment lepszą wiedzę.pozdrawiam

Ja w zeszłym roku kupiłem 2 Fuldy Carat Progresso 195/65/R15 i byłem super zadowolony (2 miałem stare) a teraz mysle dokupic ten sam rozmiar Barum Bravuris 2 bo zachwalają.

Co do fuldy polecam i przedział cenowy ok a co do barumów to chetnie bym sie tez dowiedział czegos wiecej gdyz nówki mozna kupic za 176zł :cool1:

Ktore wziasc:

PIRELLI 225/45R17 91Y P7 CINTURATO

czy

PIRELLI 225/45R17 94W P7 CINTURATO

Ta z wiekszym indeksem predkosci, czy ta z wiekszym indeksem nosnosci????

Wedlug producenta przewidziane jest 94y...

A Ty kolego będziesz startował do lotu że wahasz sie między indexem do 270km/h czy 300km/h ? :polew:

Nośność 91 tez styknie chyba że jelczem jeździsz nie samochodem osobowym :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha Bardzo zabawne :polew:

Staram sie trzymac wytycznych producenta

Co do indeksu nosnosci to z tego co wyczytalem nie odnosci sie tylko do masy maxymalnej ale masy

jaka moze osiagnac pojazd przy hamowaniu a wtedy jest duzo wieksza niz ksiazkowa madralo :kox:

Co do indeksu predkosci to moze nie zblize sie do wartosci maksymalnej ale tez ma to wplyw na bezpieczenstwo

Nie znam sie dlatego pytam a Ty zamiast sie nabijac moze odpowiesz i ktos inny ponabija sie z Twoje wiedzy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochotę się pośmiac to prosze bardzo :tongue4:

Ja jeżdze na oponkach z indexem 91T lub 91H nie pamiętam dokładnie jakie mam letnie :wink4:

Co do Twojego zdania odnośnie indexu nośności moge sie delikatnie przychylić tak do prędkości nie koniecznie no ale każdy kupuje to co chce i na co go stać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Sessanta 235/40R18 95 Y

zakupiłem i jeżdżę od tygodnia, lepszych opon nie miałem, są tak ciche że jak się leci na niskich obrotach po równej drodze to w aucie jest kompletna cisza. jesli chodzi o trakcję to nie mam już takich problemów jak wcześniej i esp się dużo rzadziej załącza a wczesniej jeździłem na michelin, continenetal, nokian, pirelii i żadne jak dla się nie umywają do tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem co wybrac... ostatnio w wiekszosci oponiarskich stacji zachwalają opony KUMHO ma ktos doswiadczenia z takimi kapciami?

ja jeżdzę na Kumho KU31 Ecsta SPT w rozmiarze 235/35/19 i w kategorii cena/jakość są bardzo dobre (600 PLN/sztuka), jednak do moich zdecydowanych faworytów czyli Pirelli p zero rosso niestety sporo im brakuje, ale to już inna półka cenowa (ponad 1000 za sztuke)

porównałbym je jakościowo do Uniroyal rainsport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupic nowe chinki czy uzywke markową?

Wolałbym chyba na łysych jeździć niż na nowych chińskich :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Sessanta 235/40R18 95 Y

zakupiłem i jeżdżę od tygodnia, lepszych opon nie miałem, są tak ciche że jak się leci na niskich obrotach po równej drodze to w aucie jest kompletna cisza. jesli chodzi o trakcję to nie mam już takich problemów jak wcześniej i esp się dużo rzadziej załącza a wczesniej jeździłem na michelin, continenetal, nokian, pirelii i żadne jak dla się nie umywają do tych

Jaką masz szeroką felgę?

mam zagwozdkę, bo wcześniej jeździłem na 235/40/18, a teraz chciałem spróbować na 225/45/18, co o tym sądzicie? co będzie lepsze? wiadomo, że w sumie dla osiągów i ochrony felg rozsądniej będzie wziąć wyższy profil, ale czy 225 będzie ok do felgi 8.5J ????? pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pkt 2. tylko zwykłe nie cinturato

Dlaczego? Jakis powazny powod? Przegrzebalem net,naczytalem sie opini,testow i wlasnie pirelli cinturato p7 i nokian zg2 maja bardzo dobre wyniki Obydwie moge kupic w granicach 410-450zl

Juz glupieje od inf ktore wtlaczam do głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona cinturato to jest opona ekologiczna, inny skład mieszanki trochę inny bieżnik niż zwykła opona P7. W założeniu przy jeździe na tej oponie powinno być mniejsze zużycie paliwa,mniejszy hałas i mieszanka gumy bioodnawialna z opini różnych osób nie zawsze to idzie w parze np z przyczepnością w ekstremalnych warunkach.Opona jak najbardziej godna polecenia ale ja wybrałem zwykłą P7 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...