Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Auto kopci


Paweł Netkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam A4 2004r 1.9tdi 131km Multitronic auto jest po wymianie kompletnego rozrządu regeneracji wszystkich wtryskow na koputerze nie pokazalo żadnych błedów.

Parametry wtryskow:

1) -0,31mg/h

2) 0,56mg/h

3) 0,24mg/h

4) -0,54mg/h

Czyli teoretycznie wszystko w normie a auto dymi podczas dodawania gazu :(

Oleju nie ubywa płynu chłodzącego również nie :(

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci na ciemno szary-czarny. Co to jest to Logi i jak to zrobic :P ?

Zaszczeliłeś mnie tym pytaniem :decayed:

https://www.google.pl/#q=logi+vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czy egr sie nie zaciął, wyczyść egr. W 2004r niezaślepi tak prosto.

Mocy nie stracił? Wymieniane były kiedykolwiek uszczelnienia na pd?

Silnik jak pracuje? Ładnie równo cicho? Nie pufa ani nie buczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci na ciemno szary-czarny. Co to jest to Logi i jak to zrobic :P ?

Zaszczeliłeś mnie tym pytaniem :decayed:

https://www.google.pl/#No widzisz nie znam sie na samochodach. A ty mnie "ZASZCZELIŁEŚ" swoja polszczyzną :);) Wujek Google polecam

Popatrz czy egr sie nie zaciął, wyczyść egr. W 2004r niezaślepi tak prosto.

Mocy nie stracił? Wymieniane były kiedykolwiek uszczelnienia na pd?

Silnik jak pracuje? Ładnie równo cicho? Nie pufa ani nie buczy?

Silnik chodzi normalnie tylko na zimnym(tuż po odpaleniu) delikatnie nim "rzuca" co do uszczelnień to nie mam pojęcia dopiero co go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz VAGa zrób zapis parametrów pracy silnika na 3 biegu od niskich odbrotów (1500) do 4000 obr. Wchodzisz kolejno w grupę 003, 008, 011 i dajesz zapis kazdej z nich po kolei, czyli w sumie 3 przejazdy z butem w podłodze. To co się zapisze znajdziesz w katalogu LOGS w miejscu gdzie jest VCDS zainstalowany, wrzucasz tą zawarttość do aplikacji w necie na vaglog.pl i linki przesyłasz na forum . Bez tego problemu nie rozwiążesz. A w pierwszej kolejności otwierasz maskę i sprawdzasz każdy z węży podciśnieniowych czy nie są obluzowane albo pęknięte, a następnie węże odchodzące od Turbo do intercoolera i od intercooolera do kolektora. one też nie mogą mieć pęknięć. Sprawdź również sam IC czy nie ma jakiejś nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli masz kabel to zrób też logi 13 23 004 na postoju i na vaglog.pl i na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc .Vaga nie posiadam niestety musze jezdzic i placic a kazdym razem. Jak tylko sprawdze wsystko o czym npisaliscie dam znac czy bład się rozwiązał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupisz na aukcji na internecie za parenaście złotych, i na forum w dziale diagnostyka vag poczytaj co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diagnozowania aut do 2004r diagnostyka to ok 30zl za kabel wiec jakies urzadzenia po 300zl to zbedne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diagnozowania aut do 2004r diagnostyka to ok 30zl za kabel wiec jakies urzadzenia po 300zl to zbedne koszta.

Nie do końca. Szwagier miał Tourana z 03r i już był CAN.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już się kupuje kabel to mozna odżałować 100PLN więcej i kupić coś bardziej przyszłościowego żeby jeszcze może RNSa, klime i pare innych bajerów zdiagnozował, nie mówić o tym że w bliźniaczej B7 już nic nie zrobisz tym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik licznik klima i pare innych pier**l idzie na KKL, w polo do 2011r jest tak samo, w b8 nie testowalem KKL, pokaz mi kabel CAN za 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już się kupuje kabel to mozna odżałować 100PLN więcej i kupić coś bardziej przyszłościowego żeby jeszcze może RNSa, klime i pare innych bajerów zdiagnozował, nie mówić o tym że w bliźniaczej B7 już nic nie zrobisz tym kablem.

dokładnie :) kup vcds12.12 lub coś koło tego na przyszłość zawsze się przyda.. a jak już obcykasz co nieco to nie będziesz się z nim rozstawał :D

a tak już poza tym, jesteś z Gdańska zawsze mozesz poprostu podjechać na spota do chłopaków lub umówić się z którymś i Ci pomogą zrobić te "co to jest Logi" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...