Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osuszanie auta


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dosyć często po myciu borykam się z zaciekami na lakierze. Moja kranówa jest dosyć twarda i na czarnym lakierze niezbyt ciekawie to wygląda. Słyszałem o ręcznikach do osuszania auta. Czy ktoś testował i mógłby mi coś polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że ktoś testował. Dzisiaj już polecałem tani i dobry to Fluffy Dryer około 30 zł i zostawia smug i jesteś w stanie osuszyć całe auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób się go używa? wystarczy przyłożyć do lakieru i wchłania wodę, czy trzeba wycierać do sucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszanie dokładnie na tym polega. Powinieneś przykładać ręcznik i delikatnie poklepywać w jego powierzchnie tak aby zminimalizować ryzyko powstania zarysowań.

To tyle w kwestii teorii ;) praktyka jest taka że sporo osób nie ma na to czasu i zwyczajnie (aczkolwiek z wyczuciem i delikatnie) wyciera wodę panel po panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mokry lakier przed wycieraniem polecam spsikać auto jakimś quick detailerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regularnie w Auchan kupuję K2 Moli za jakieś niewielkie pieniądze.

Kładę go całą powierzchnią na mokrym dachu i przeciągam za rogi nie dociskając ani trzymając w garści ręcznika.

Jak chcę mieć samochód naprawdę bez żadnego zacieku to kiedy jeden już jest wilgotny wyciągam drugi suchy, chodzę wokół samochodu, jak widzę zaciek to przecieram wilgotnym i od razu suchym… na sucho bez zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że ktoś testował. Dzisiaj już polecałem tani i dobry to Fluffy Dryer około 30 zł i zostawia smug i jesteś w stanie osuszyć całe auto :)

Dokładnie, Fluffy mega a jak Ci niestarczy to kup sobie dwa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem i daje radę :) w końcu czarne auto bez smug, ojciec ze swoim C6 też się podłączył :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wosk na mokro? Rinse Aid od CarChem? woda łądnie spływa a resztę spokojnie można fibrą zebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z woskiem na mokro i fibrami jak można fluffym wszystko ładnie pozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z woskiem na mokro i fibrami jak można fluffym wszystko ładnie pozbierać

+1 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taką mikrofibrą można narobić sobie też trochę rysek. Mi się to udało po polerce auta. Wystarczy, ze leżała gdzieś w aucie i złapała jakieś brudy i już porobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak delikatnie używasz i trzymasz mikrofibry w pokrowcu lub czymś podobnym co jest zamykane i jest tylko przeznaczone na szmaty to nie stanie sie nic, a przynajmniej nie powinno, mimo że korekta przed mna to zgadzam się w pełni dopiero po polerce zauważysz każdą nową rysę.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie detaling istnieje tylko we wlasnym wykonaniu bo placic za to gruba kase, zeby potem odprawiac cale ceremonie przy kazdym myciu mija sie z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...