Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umarł silnik?


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy auta kolegi, 2001 rocznik silnik asn. Auto jechało i zaświecił się chce-ck, zgasło i już nie odpali, rozrusznik nie obróci. Takie błędy udało mi się sczytać:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e6bd624ee09a1b88

http://www.fotosik.pl/zdjecie/12668f1e82f3ea7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, a akumulator to nie jest za słaby?

Tapnięte z mojego Sony Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z autem były już jakieś problemy? nie miał ostatnio jakiejś poważniejszej naprawy, ewentualnie wymiany rozrządu itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, żaden z błędów nie odpowiada za unieruchomienie silnika. Missfire wywala, błąd od słabego aku i podciśnienia pompy hamulcowej- tyle.

Tapnięte z mojego Sony Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam błąd czujnika zderzeniowego czy jak on tam się zwie. To zapisuje się nie tylko w ecu ale jeszcze w module takim który jest w tunelu i nie można go skasować vagiem. Ale sprawdź błedy w poduszkach. A zacznij od bezpieczników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z autem były już jakieś problemy? nie miał ostatnio jakiejś poważniejszej naprawy, ewentualnie wymiany rozrządu itp?

Miał, jakis ponad rok temu rozbierany był silnik, naprawiany był blok.

Jest tam błąd czujnika zderzeniowego czy jak on tam się zwie. To zapisuje się nie tylko w ecu ale jeszcze w module takim który jest w tunelu i nie można go skasować vagiem. Ale sprawdź błedy w poduszkach. A zacznij od bezpieczników :wink:

Tam jest błąd od czujnika spalania stukowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kręci? Akumulator siadł i zgasł :huh:

Swego czasu miałem tak w 1 b6 że zaświeciły się abs i esp check itd i po 5km auto mi zgasło (nie było ładowania)

Najlepiej zaczac od najprostszych rzeczy, jak może silnik umrzeć skoro nie ma co go uruchomic, powinieneś chyba wrzucić inny aku i spróbować odpalić? :slina:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kręci? Akumulator siadł i zgasł :huh:

Swego czasu miałem tak w 1 b6 że zaświeciły się abs i esp check itd i po 5km auto mi zgasło (nie było ładowania)

Najlepiej zaczac od najprostszych rzeczy, jak może silnik umrzeć skoro nie ma co go uruchomic, powinieneś chyba wrzucić inny aku i spróbować odpalić? :slina:

Aku żyje, tylko rozrusznik nie może zakrecić, jakby coś go blokowało.

W środę idzie na wrsztat, to zobaczymy.

Edytowane przez MatrixXXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z autem były już jakieś problemy? nie miał ostatnio jakiejś poważniejszej naprawy, ewentualnie wymiany rozrządu itp?

Miał, jakis ponad rok temu rozbierany był silnik, naprawiany był blok.

Jest tam błąd czujnika zderzeniowego czy jak on tam się zwie. To zapisuje się nie tylko w ecu ale jeszcze w module takim który jest w tunelu i nie można go skasować vagiem. Ale sprawdź błedy w poduszkach. A zacznij od bezpieczników :wink:

Tam jest błąd od czujnika spalania stukowego.
Fakt. Mój błąd

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości rozrusznik wogóle próbuje puknąć automatem i nie kręci czy puknie i wszystko przygasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości rozrusznik wogóle próbuje puknąć automatem i nie kręci czy puknie i wszystko przygasa ?

Jak pisałem wyżej coś go blokuje. To nie jest objaw słabego aku. Puknie i d*pa, dalej nie puka:)

Edytowane przez MatrixXXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat czy manual ?


zatrzymanie było nagłe silnika czy zwyczajnie go zgasił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat czy manual ?

zatrzymanie było nagłe silnika czy zwyczajnie go zgasił ?

automat, błędów brak

z tego co wiem to jechał zaświecił sie chce-ck, auto straciło moc, zgaszone, już więcej nie odpaliło

a co z tym czujnikiem spalania stukowego, nie martwi was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie bardzo wystarczy ze jeździ na 95 i już będzie miał więcej stukowego.

jak by był manual to można by mu zapiać 5 i zobaczyć czy da się przepchnąć parę centymetrów wiadomo by było że wał się obraca przy automacie nie ma za bardzo jak sprawdzić a skrzynia nie ma błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie bardzo wystarczy ze jeździ na 95 i już będzie miał więcej stukowego.

jak by był manual to można by mu zapiać 5 i zobaczyć czy da się przepchnąć parę centymetrów wiadomo by było że wał się obraca przy automacie nie ma za bardzo jak sprawdzić a skrzynia nie ma błędów ?

Skrzynia bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padl kompresor od klimy to tak sie zblokowal ze tez nawet rozrusznik odezwac sie nie chcial. Kontrolki sie zapalaly na zegarach i zero odzewu z rozrusznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś gryzoń zadomowił się pod maską i narobił bałaganu w okablowaniu? Zacząłbym od sprawdzenia instalacji elektrycznej silnika, bo za dużo błędów na raz wyskoczyło.

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VWJhZ3oySFJLQ3M/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...