Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] Opinie o silniku BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od 2 m-c jak narazie jestem szczęśliwym posiadaczem B7 2,0TDI 2005 model 06 z silnikiem BPW + DPF. Czy szanowni koledzy mogliby się wypowiedzieć na temat tego silniczka.

Pozdrawiam Grzesiek i zapraszam do dyskusji :)

Opublikowano

Jak kazdy 2.0TDI ma swoje wady i zalety. Największą wadą jest chyba DPF, choć naped pompy oleju nie ustepuje mu kroku. Poczytaj na forum :hi:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Koledzy a jak można sprawdzić czy silnik w B7 2,0 TDI jest BRD,DPF,BLP czy BPW?bo nie mam o tym zielonego pojęcia :kwasny:

Opublikowano

Bpw jest 8V,reszta 16v

Opublikowano

masz naklejke na pokrywie rozrzadu

Opublikowano

Może dostanę wiązankę :rant: od kolegów ale BPW jest CHYBA najmniej kłopotliwy z tych dwu-litrówek na pompowtryskach :mysli:

Opublikowano

Witam.

W moim BPW przy ok. 180 tys. przebiegu rozleciał się napinacz łańcuszka napędu wałków wyrównoważających.

Przy okazji tej roboty został wymieniony słynny zabierak (imbusik), obydwa koła zębate i łańcuszek.

Po tej naprawie (rok temu) jeżdżę jak dotąd bez problemów.

Opublikowano

Górne koło zębate jest niedostępne więc wątpię że masz wymienione. Napinacz to jest krytyczna cześć w przypadku napędu wałków łańcuchem. Koła zębate wycierają się gdy jest on niesprawny, dlatego warto go wymienić razem z imbusikiem. Kosztuje ok. 180 zł.

Opublikowano

Duże koło nie jest dostępne w serwisie, jednak mój mechanik zdobył je w zeszłym roku sobie znanymi sposobami.

Opublikowano

Bpw jest 8V,reszta 16v

Proszę mi wyjaśnić czy ten silnik posiadł jakieś nowe zalety

w wyniku zwiększenia ilości zaworów?

Opublikowano

A czy to prawda że pod czas wymiany rozrządu w silnikach 2,0 TDI naj lepiej dodatkowo jest wymienić napinacz łańcuszka napędu wałków wyrównoważających,zabierak,koła zębate i łańcuszek.

I jakie to są koszta?[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 17:52_________________________________________________

BPW jest CHYBA najmniej kłopotliwy

poza hydrauliką i wycierającym sie wałkiem rozrzadu tu jest przykład:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=106037.0;highlight=wytarty+wa%B3ek+rozrz%B1du

Kolego ten link co podałeś to nie ma nic wspólnego z silnikami BPW,w tym linku masz opisany silnik który został uszkodzony z użytkowania nie prawidłowego oleju i nie regularnej wymiany,i do tego wygląda na to że jeszcze musiał mu strzelić rozrząd.

Posiadacze silników BPW 2,0TDI w B7 - są to silniki naj mniej awaryjne :good:

Poprosiłem kuzyna że by poczytał na Niemieckim forum Audi o tych silnikach,i wychodzi na to że naj mniej awaryjne są BPW.Trzeba tylko dbać o regularną wymianę oleju i wlewać odpowiedni olej i BPW będzie długo śmigać.

Pozdro. :hi:

Opublikowano

kolego nie prawda, mój BPW miał regulerne wymiany (do 180 tyś w servisie audi) po tym do 210tys sam co 15 tys lałem castrol edge 5w/30 i mimo to wałek się wytarł (przez DPF) to tyle na ten temat, teraz jezdze bez DPF i robie na baku 200KM wiecej i fura smiga jak trzeba

Opublikowano

kolego nie prawda, mój BPW miał regulerne wymiany (do 180 tyś w servisie audi) po tym do 210tys sam co 15 tys lałem castrol edge 5w/30 i mimo to wałek się wytarł (przez DPF) to tyle na ten temat, teraz jezdze bez DPF i robie na baku 200KM wiecej i fura smiga jak trzeba

Czy masz usunięte "flaki" z filtra i wgrany nowy soft do wersji bez DPF, czy pozbyłeś się go w jakiś inny sposób?

Jaki to jest koszt?

Chętnie też bym tak zrobił.

Opublikowano

kolego nie prawda, mój BPW miał regulerne wymiany (do 180 tyś w servisie audi) po tym do 210tys sam co 15 tys lałem castrol edge 5w/30 i mimo to wałek się wytarł (przez DPF) to tyle na ten temat, teraz jezdze bez DPF i robie na baku 200KM wiecej i fura smiga jak trzeba

Właśnie kolego jakie są koszta,bo ja jeszcze nie mam przejechane 150000 tyśków,ale wolał bym zapobiec.A ja leje olej Castrol Long LIVE-komputer pokazuje mi wymianę co 15000 tyś.km ale ja i tak robię wymianę co 10000 tyśków.

A druga sprawa u ciebie wytarł się wałek przy 210tys. to chyba przy tym przebiegu miał prawo co?ja miałem passata 1,9 TDI rok 1997 110KM i tylko mój licznik przekroczył 225tyś.km. i gorsze problemy z silnikiem się zaczęły (wałki,napinacze,hydraulika itp.) więc Audi to nie Passat to chyba ma prawo co? a wspomnę że o Passata też dbałem :naughty:

Opublikowano

A czy to prawda że pod czas wymiany rozrządu w silnikach 2,0 TDI naj lepiej dodatkowo jest wymienić napinacz łańcuszka napędu wałków wyrównoważających,zabierak,koła zębate i łańcuszek.

I jakie to są koszta?[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 17:52_________________________________________________

BPW jest CHYBA najmniej kłopotliwy

poza hydrauliką i wycierającym sie wałkiem rozrzadu tu jest przykład:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=106037.0;highlight=wytarty+wa%B3ek+rozrz%B1du

Kolego ten link co podałeś to nie ma nic wspólnego z silnikami BPW,w tym linku masz opisany silnik który został uszkodzony z użytkowania nie prawidłowego oleju i nie regularnej wymiany,i do tego wygląda na to że jeszcze musiał mu strzelić rozrząd.

Posiadacze silników BPW 2,0TDI w B7 - są to silniki naj mniej awaryjne :good:

Poprosiłem kuzyna że by poczytał na Niemieckim forum Audi o tych silnikach,i wychodzi na to że naj mniej awaryjne są BPW.Trzeba tylko dbać o regularną wymianę oleju i wlewać odpowiedni olej i BPW będzie długo śmigać.

Pozdro. :hi:

właśnie to jest BPW :angry: inaczej nie wkleił bym linka poza tym trzy razy przerabiałem taką usterkę więc chyba jednak jest coś nie tak

Opublikowano

jezeli chodzi o awaryjnosc 2.0 tdi 8v a 16v nie ma roznicy. wszystko zalezy od egzemplarza oraz uzytkownika....

wada BPW jest DPF.

Opublikowano

Koledzy a jak można pozbyć się DPF i jake są koszta?

Opublikowano

Koledzy a jak można pozbyć się DPF i jake są koszta?

jezeli nie zamierzasz zwiekszac mocy, zmiana oprogramowania - wyrzucenie pieniedzy w bloto.

Opublikowano

kużwa czemu to takie jest wszystko pod górke :wallbash:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.