Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Spalanie a mapowanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów,

ile wam palą A4 z silnikiem o kodzie bke?

Moja to a4 b7 avant 1.9tdi, 120k przebieg.

Silnik bez błedów, auto serwisowane, nie ma wycieków, nie dymi..

Jak jade 80km/h to pali 5.5

przy 100 juz jest 6.5

120 pali 7.5

Pomiary dokonane na autostradzie i z tempomatem.

Poprzednik - b6 z awx palil o wiele mniej, passat b5.5 z 1.9tdi 130bhp tez pali wiele mniej....

Zastanawia mnie czy mapowanie cos poprawi?

Zaoferowano mi stage 1 czyli + 40hp i +70 torque.

Do calosci dodam jeszcze ze silnik nie trzyma 90°C, jest 80-85 wg zegarow i sprawdzone vagiem, planuje wymienic termostat ale czy przez taka niewielka roznice by wiecej palil?

Edytowane przez miesku

Opublikowano

Troszkę przy dużo .... Miałem starsze 1.9 to w mieście osiągałem 7.5 i to był max a takie prędkości na autostradzie to mi spala 3.0 TDI 286 @ 578 a może i nawet ciut mniej w 1.9 czyszczenie całego dolotu i EGR troszkę mi zmniejszyło spalanie po kupnie

Opublikowano

Wymień termostat, zrób logi pompek i synchronizacji 004 013 023

Sprawdz szczelność dolotu, popatrz czy hamulce nie blokują, nie grzeją, to na początek.

Jak nie to to podmień z kimś przepływke na próbe.

Edytowane przez nik23

Opublikowano

Ja mam 1.9 tdi z tym że BRB 116km

. I spalanie bylo tak jak u Ciebie. Po mapowaniu spado ponad 0.5 litra .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ustawienie sztangi

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam kolegów,

ile wam palą A4 z silnikiem o kodzie bke?

Moja to a4 b7 avant 1.9tdi, 120k przebieg.

Silnik bez błedów, auto serwisowane, nie ma wycieków, nie dymi..

Jak jade 80km/h to pali 5.5

przy 100 juz jest 6.5

120 pali 7.5

Pomiary dokonane na autostradzie i z tempomatem.

Poprzednik - b6 z awx palil o wiele mniej, passat b5.5 z 1.9tdi 130bhp tez pali wiele mniej....

Zastanawia mnie czy mapowanie cos poprawi?

Zaoferowano mi stage 1 czyli + 40hp i +70 torque.

Do calosci dodam jeszcze ze silnik nie trzyma 90°C, jest 80-85 wg zegarow i sprawdzone vagiem, planuje wymienic termostat ale czy przez taka niewielka roznice by wiecej palil?

Moje 1,9 bke ma take spalanie jak u ciebie.Mialem wcześniej a4 b6 z silnikiem avf i dużo mniej palił i dużo lepiej się zbierał

Opublikowano

Przecież avf ma 130km a bke 115km, wiadomo który lepiej sie zbiera.

Opublikowano

Przecież avf ma 130km a bke 115km, wiadomo który lepiej sie zbiera.

Im chyba tu chodzi o to ze przy większej mocy avf mniej palił niż słabszy bke a nie o zbieranie.

Jeżdziłem awx asz bke arl i avf i poza arl to reszta podobnie spalała 7-8 w mieszanym i nigdy sie tam pół litrową różnicą nie przejmowałem, jezeli samochód nie pali ci 2 - 3- litry więcej niz normalnie inne to nie szukaj problemu jeśli go niema. Jezeli spalanie rzedu 7-8 litrów to za dużo to trzeba sie zaprzyjaźnić z rowerem.

Opublikowano
  • Autor

Termostat wymieniony, dolot sprawdzony i czysty.

Silnik trzyma 90°C, lepsze spalanie :-)

Dzisiaj na trasie ponizej 6l, predkosci 120-150.

Logi zrobie ale musze sobie przypomniec jak sie robilo...

Pytanko odnsnie termostatu- kiedy on sie powinien otworzyc?Dzis zrobilem okolo 200km, plyn w zbiorniczku cieply, gorna rura od chlodnicy goraca a dolna zimna(ta co termostatu idzie). Na dworze dzisiaj 15°C. Wiatrak mam tylko elektryczny i sie nie zalaczyl.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam bke. Do pracy jakies 27km. Spalanie wychodzi mi ponizej 6 litrow. Ostatnio mialem 6.27 ale opona wieksza i klima latem.

Opublikowano

Wymiana termostatu bardzo duzo robi w silnikach diesla.

Opublikowano

Termostat wymieniony, dolot sprawdzony i czysty.

Silnik trzyma 90°C, lepsze spalanie :-)

Pospieszyłeś się z tym termostatem. Jak włożyłeś ori termostat (innych w ogóle nie bierzemy pod uwagę) to za pól roku już będziesz miał znowu 85-82 stopni. One porostu tak mają i jest to normalne, więc przyczyna według mnie leży gdzie indziej.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jak trzeba bedzie to ponownie wymienie.

Jeszcze logow nie mam... :-(

Srednie spalanie na okolo 1500km na chwile obecna wychodzi 6.5 . Okolo 65%trasa i 35% miasto. Szukam obecnie jakiegos speca co by mi wgral mape.

Logi zrobione, rozgrzane auto do 90 stopni na liczniku- 92 wg vag, 3 bieg i od 1500 do 4500 obrotów, dodałem jeszcze grupę 13 czyli wtryski.

Proszę o analizę logów.

http://vaglog.pl/log_269541.html

http://vaglog.pl/log_269540.html

Opublikowano

Moje BKE średnio w cyklu mieszanym 6,5L, samochód 170PS na turbo AWXa i pompkach AL, jednym słowem za***iście pali i za***iście jeździ :)

Opublikowano
  • Autor

No to pali niewiele:-)

ostatnio musze jezdzic z bardzo lekka noga zeby osiagnac 7ke.

A duzo przerabiania zeby wlozyc turbo z awx?- mam takie turbo w szopie :-).

Moglby ktos zerknac na logi i powiedziec czy przeplywomierz dobry?

Podlozylem dzis przeplywomierz z a4 1.9tdi b5 ale auto chodzilo jakby na 3 cylindy, przeplywomierz nie byl orginalny i nie mial numerow wiec nie wiem czy taki sam.

Opublikowano

No to pali niewiele:-)
pali normalnie jak powinna.

A duzo przerabiania zeby wlozyc turbo z awx?- mam takie turbo w szopie :-).
z szopy nie podejdzie :) musi być z samochodu, wtedy przejściówka, uszczelki, mapa i lata troszkę lepiej.
  • 2 lata później...
Opublikowano

haloo

 czyta ktos temat  ? można odswieżyc ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.