Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 Sportback 2.0TFSI Quattro by Kopter


Kopter

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie miałem okazji się pościgać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem tylko w Wawie można to wypożyczyć. Może Kopter znajdziemy kogoś jeszcze z naszej okolicy i wypożyczymy wysyłkowo ? to jakoś się podzielimy i pomierzymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, komoornik napisał:

Jak tam z tymi pomiarami?

 

15 godzin temu, Gibons napisał:

Z tego co patrzyłem tylko w Wawie można to wypożyczyć. Może Kopter znajdziemy kogoś jeszcze z naszej okolicy i wypożyczymy wysyłkowo ? to jakoś się podzielimy i pomierzymy ;)

Pomiarów jeszcze nie robiłem - brak czasu.  Co do wypożyczenia to też znalazłem tylko w warszawie.
Znalazłem natomiast gościa u siebie, który ma RL i mógłby ze mną porobić pomiary ale nie umawiałem się z nim konkretnie. Może uda mi się pożyczyć od niego RL na cały lub kilka dni - wtedy zaproszę Cię Gibons do mnie i pomierzymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kopter napisał:

 

Pomiarów jeszcze nie robiłem - brak czasu.  Co do wypożyczenia to też znalazłem tylko w warszawie.
Znalazłem natomiast gościa u siebie, który ma RL i mógłby ze mną porobić pomiary ale nie umawiałem się z nim konkretnie. Może uda mi się pożyczyć od niego RL na cały lub kilka dni - wtedy zaproszę Cię Gibons do mnie i pomierzymy ;)

No to czekam na info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2017 o 09:55, Kopter napisał:

Początkowo hybryda miała być od Peruna ale oni wymieniają tylko zimną stronę. Bartpol wymienia całość. Wydajność takiej turbiny taka jak K04 za dużo mniejsze pieniądze.

Też miałem robić hybrydę ze swojej w Perun bo generalnie ma bardzo dobre opinie itp. Tuner/mechanik też z nim współpracuje i poleca. Teraz jednak widzę coraz więcej opini ze jego hybryd nie da się wystroić na deklarowany przez niego potencjał... być może ma to związek z tym co napisałeś tutaj... Ile Bartpol chce za gotową hybrydę IHI, taką gotową do kupna, nie robioną na bazie mojej? Ewentualnie ile cię policzył za zrobienie hybrydy na bazie twojej? Może być na priv.

Edytowane przez bladzio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2017 o 21:39, bladzio1 napisał:

Też miałem robić hybrydę ze swojej w Perun bo generalnie ma bardzo dobre opinie itp. Tuner/mechanik też z nim współpracuje i poleca. Teraz jednak widzę coraz więcej opini ze jego hybryd nie da się wystroić na deklarowany przez niego potencjał... być może ma to związek z tym co napisałeś tutaj... Ile Bartpol chce za gotową hybrydę IHI, taką gotową do kupna, nie robioną na bazie mojej? Ewentualnie ile cię policzył za zrobienie hybrydy na bazie twojej? Może być na priv.

Perun obiecuje potencjał 340km ale w rzeczywistości rzadko auta osiągają 320km - to opinia wielu tunerów z którymi rozmawiałem (pewnie gregor10 potwierdzi). Potencjał hybrydy od Bartpolu to spokojnie 360km ale na to nie pozwoli seryjny układ paliwowy. U mnie ciśnienie doładowania to jakieś 1,2 bara. Turbo spokojnie nadmucha 1,5. Cena raczej standardowa jak za hybrydę (ok 2,5tys) przy przeróbce mojej. O cenę kupna całej przerobionej nie pytałem.

W dniu 24.10.2017 o 22:51, lewystw napisał:

I jak z tymi czasami ? miałeś czas zrobić pomiary ?

Niestety nie. Ostatnio autem jeżdżę rzadziej niż raz w tygodniu - już nawet nie pamiętam jak przyspiesza :P Zmieniłem tymczasowo miejsce zamieszkania na takie bez garażu a pod blokiem nie ma mowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01d6cec456032b3fmed.jpg

Mała rzecz a cieszy :D Spryski z A6/A7
Nie potrafię zrozumiec jak w aucie tej klasy dalej montowali te "siurki" kiedy już golf IV miał w standardzie mgiełkowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą te spryski do q5 ???? Masz jakiś nr części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podejdą. Tam są chyba takie same. Numery to 4G8 955 987 A i 4G8 955 988 A

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzuciles juz gwint Eibach pro street? Moglbys podzielic sie wrazeniami i opinia? jak z wytrzymaloscia, komfortem, sztywnoscia wzgledem 1BE/1BV? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, gwintu jeszcze nie wrzuciłem. Wpadnie pewnie koło lata.

Wpadło natomiast nowe koło na lato. Rotor 20" z RS5

aa70f0249e8ca28amed.jpg

Na to opony Hankook Ventus S1 Evo2 255/30/20 oraz dystanse 10mm

d67cd5de1679a103med.jpg

Tutaj należą się ogromne podziękowania dla firmy Dystom, która stworzyła jeden jedyny komplet dystansów 10mm na moje zamówienie. Normalnie z racji konstrukcji piasty w A5 jest to niemożliwe i nikt nie ma takich w ofercie (min. 12-13mm) natomiast tutaj z racji dużej fazy na otworze centrującym w rotorach udało się je stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Jak już setup kół z dystansami zagości na aucie wrzuć pls foto :D

BTW. To ET finalnie wyjdzie 16?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, black4 napisał:

Witaj, 

Jak już setup kół z dystansami zagości na aucie wrzuć pls foto :D

BTW. To ET finalnie wyjdzie 16?

Pozdrawiam

Wiosna chyba zagościła już na dobre więc koła założę pewnie na dniach ale chyba do momentu zakupu gwintu będzie bez dystansów z obawy na obcierki.
Tak, finalnie wyjdzie ET 16

5 godzin temu, kamelus_ napisał:

Czyli tak jak u mnie :thumbup1:

Dokładnie tak ;) Prawdę mówiąc wzorowałem się trochę na Twoim setupie, ponieważ podobny chciałbym uzyskać dlatego też dziękuje Ci za wszelkie rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chętnie służę pomocą :hi:

P.S. Myślę że bez dystansów nie wyrobisz. Ja mam na zimę et33 w 19"x9j i mialem to założone z moim dystansem 13 mm (czyli 4 mm mniej wystają niż lato) i nie mogłem  na to patrzeć bo jakoś te koła za głęboko schowane :facepalm:

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamelus_ napisał:

Zawsze chętnie służę pomocą :hi:

P.S. Myślę że bez dystansów nie wyrobisz. Ja mam na zimę et33 w 19"x9j i mialem to założone z moim dystansem 13 mm (czyli 4 mm mniej wystają niż lato) i nie mogłem  na to patrzeć bo jakoś te koła za głęboko schowane :facepalm:

Też się tego boje, że zamiast cieszyć się z nowego koła będę tylko widział tą przepaść między nadkolem a kołem :P Zwłaszcza, że mam totalnego świra na punkcie spasowania kół.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, prawdopodobnie jutro montaż bo aż mnie skręca jak widzę nowe koło w garażu a na samochodzie zimowa siedemnastka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kopter napisał:

na samochodzie zimowa siedemnastka :facepalm:

I właśnie dlatego nauczony doświadczeniem  na zimę tym razem kupiłem 19" żebym nie watydził sie przyznać do auta :polew: Choć i tak nie mogłem się już doczekać letniego setupu i założyłem lato już dwa tygodnie temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...