Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie śruby zabezpieczające do alusów?


Trezor

Rekomendowane odpowiedzi

No ktos juz pisal ze to maja byc kulowe czyli takie jak pokazales

czyli mają być takie jak na tej aukcji którą pokazałem :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mają być takie jak na tej aukcji którą pokazałem :question:

wez wykrec śrube z Twoich alumow i zobacz czy masz kulowe czy stozkowe. A co do srub zabezpieczających to kupilem na allegro http://moto.allegro.pl/item173131575_sruby_zabezpieczajace_do_felg_alu_i_stalowych.html

naprawde jest tak jak piszą ze są rozne wzory kluczy, kumpel kupil 2 tygodnie temu, ja odebralem przesylke dzis, i w sklepie motoryzacyjnym ogladalem sruby z tej firmy i kazdy z w.w kompletow mial inny ksztalt klucza.

A co do parametrow srub do B5 to są to napewno takie: 14x1,5x27

- średnica gwintu 14 mm

- skok gwintu 1,5

- długość śruby mierzona od końca "kuli" do końca gwintu to 27 mm

- do orginalnych felg audi, śruba z łebkiem sferycznym (kula)

- śruba dokręcana kluczem nr 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba z łebkiem sferycznym (kula)

Dodam jeszcze że jeżeli nie ma się takich śrub nie nie trzeba się martwić

Felga alu jest miękka i zawsze się ułoży do stożka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stożek czy kkula zależy od modelu felg.

Nie zauważyłem żeby jakikolwiek producent podawał informację że na feldze jest stożek albo kula, ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ztymi zabezpieczeniami to sa numery jak widziałem jak sie kiedyś złodziej dobierał do felg to zestaw rózno rakich kluczy chyba miał bo taka skrzyneczke miał :D i kręcił róznymi narmalnei kabaret

Jak to widziałes :question: :eek:

Stałeś obok niego i się przyglądałeś :question::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stożku , Ja nie kupowałem srub bo jestem tego zdanie że klucze też mozna dokupić gośc tylko zerknie na śrubę i wie jaki klucz! Ja sobie dorobiłem śruby 5 ramienne i do nich klucze 2 szt. jeden w garażu drugi w aucie i mam wkręcone po jednej śrubie w kołach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stożku , Ja nie kupowałem srub bo jestem tego zdanie że klucze też mozna dokupić gośc tylko zerknie na śrubę i wie jaki klucz! Ja sobie dorobiłem śruby 5 ramienne i do nich klucze 2 szt. jeden w garażu drugi w aucie i mam wkręcone po jednej śrubie w kołach :cool:

to moze wypuscisz jakas mala serie? bo mi by sie tez takie przydaly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dokładnie takie:

http://www.allegro.pl/item175835590_sruby_zabezpieczajace_mcgard_28018_nowe_oryg_.html

Pasują idealnie do oryginalnych alusów audi. Ale nie wiem jaka jest ich długość.

Sprawdź, czy te, o tych których mówisz, mają ten sam symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zmieniałem śruby zabezpieczające i wygląda to tak kulowe końcówki śrób są do większości alu stożek to stal . Ciekawe śruby produkują w Markach , gdzieś miałem opakowanie jak będą chętni może znajdę , chodzi o to że wzór jest bardzo unikalny i skomplikowany niż w zagranicznych wyrobach , tam wystarczy że jakaś śruba jest u nas wiadomo :wink: .Inna sprawa z tymi zabezpieczeniami jest taka , że w komplecie jest kartka z kodem i tylko na jej podstawie można otrzymać duplikat , rodzajów wzoru jest około 80 więc przy cenie 150 zł nikt nie kupi wszystkich wzorów , żeby odkręcać wszystkie koła jakie trafi ( sprawdźcie inne zabezpieczenia - przeważnie ten sam wzorek :confused: )Sama śruba wygląda w ten sposób:

DSC00146.jpg

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 10-05-2007, 18:54 ]

myślę że nie pokazałeś śruby którą masz zabezpieczone własne koła bo byłoby to bardzo nierozsądne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam z czystej ciekawości, czy każde audi ma inne śruby zabezpieczające, tzn. używając mojego klucza do innej audi a4, będzie pasował? mam nadzieje że nie :rolleyes:

[ Dodano: 10-05-2007, 23:42 ]

chyba zadałem głupie pytanie bo nikt ani mru mru :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...