Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja - skrzynia biegów GBA 1.9tdi 130 km 2003r. AVF


Złomiarzu

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil napisz mi jeszcze ta śruba dłusza co ma być to jedna tak i ma byc 12 na 95 mm ale trox imbus czy na kluczyk

Zawartość dodana 7 minutes later

skrzynia jem nie wypaliła ale mam na miejscu skrzynie GYX 

podejdzie z tymi gratami od JEM  czyli drążki i łapa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin mam do Ciebie prośbę, jest możliwość abyś nagrał filmik telefonem jaki to jest szum podczas jazdy na tej skrzyni GBA? Zanim jeszcze zrobisz przekładkę. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kielbu Tak szumiała mi GBA :P

https://drive.google.com/open?id=0B6RAh-KgiyrjYlJhNHE4T2ZRRlE 

Kręcąc rękoma jest głośno a co dopiero przy wyższych prędkościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już kiedyś oglądałem to od Ciebie, najbardziej interesuje mnie jak jest to słyszalne w samochodzie razem z silnikiem, domyślam się że jest głośno i nie przyjemnie jednak jak byłaby taka możliwość to fajnie byłoby to obsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin mam do Ciebie prośbę, jest możliwość abyś nagrał filmik telefonem jaki to jest szum podczas jazdy na tej skrzyni GBA? Zanim jeszcze zrobisz przekładkę. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

I co działa link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wielkie, jednak myślałem że odgłos będzie inny, trochę bardziej słyszalny i męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem uzupełnić informację odnośnie regeneracji/naprawy skrzyni GBA, jestem mile zaskoczony gdyż skrzynia DZIAŁA tak jak powinna i nie ma z nią problemów, jedynym mankamentem którego nie udało mi się wyeliminować jest wbijanie biegów 1 i R na sucho nie wiem czy to kwestia wysprzęglika czy samych cięgieł ponieważ nie mam żadnego dobrego mechanika który mógł by się tym zająć i coś doradzić. 

Poprawa w działaniu skrzyni po regeneracji nastąpiła po (tak mi się wydaje) długich trasach po samej naprawie zrobiłem już 8-10 tys km, prawdopodobnie sama skrzynia potrzebowała się nasmarować i ułożyć,?
Panowie z warsztatu którzy robili auto chyba sami do końca nie umieli mi wytłumaczyć bądź nie wiedzieli (niewiedzą dalej) jaki efekt przyniesie wymiana tych łożysk. 

Dodatkowo chcę przypomnieć że miałem poza łożyskami w skrzyni komplet sprzęgła, koszta są wam znane - czy ta naprawa jest warta takich pieniędzy uważam że z jednej strony jestem zadowolony bo jest naprawiona skrzynia z drugiej strony to finanse...

Ile chcemy przeznaczyć na samą naprawę i czy mamy możliwość zrobienia tego samemu (czego ja nie miałem możliwości) i czy mamy odpowiadającą skrzynie (też tego nie miałem) i zdecydowałem się na regenerację.
Warsztat w którym robiłem regeneracje mieści się w Łodzi na ul. Puszkina nazywa się "MiJ" ceny mają wyjebane jak w serwisie, przy mnie gościa za klocki i regeneracje zacisków w bmw (chyba e90 ze swapem hamulców z Mki jakiejś)  skasowali na 3-4 tys zł kolejny rekord - facet przyznał się że nie zna się na tym i wcisneli mu jakiś tak super płyn do hamulców, czy polecam lub nie polecam go no cóż na pewno nie pojadę tam na nic bo ceny kosmos a robota liczona za każde "odkręcenie śrubki" no i wątpliwości mam bo auto stało i stało i sami chyba nie wiedzieli za co się zabrać - warsztat ogłasza się jako naprawa skrzyń, a guzik się znają na tym tak naprawdę.

Jeszcze raz chcę tylko powiedzieć że to moja obiektywna ocena i podejście do sprawy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia kupiona 

łapa poduszki też 

cały wybierak z drążkami (od razu wymieniłem zestaw naprawczy ) 

i teraz tylko porządny swap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin120383 napisał:

skrzynia kupiona 

łapa poduszki też 

cały wybierak z drążkami (od razu wymieniłem zestaw naprawczy ) 

i teraz tylko porządny swap 

 A co to za zestaw naprawczy i na co on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 21:01, marcin120383 napisał:

Do wybieraka i do drążka żeby nie było luzów na lewarku

A jaki jest numer tego zestawu i cena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery są dwa na wybierak i na drążek musisz sprawdzić u Kamila Vag on miał opisane
Na drążek mam taki zestaw na zbyciu z Aso bo kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D0711901A Tłumik x2 szt
8D0711279 tuleja lekarka biegów

Zawartość dodana 3 minutes later

8E0711118 sworzeń kulisty
Lecz nie jestem pewien czy to pasi będę niebawem u siebie wymieniał to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 20:11, luki19862121 napisał:

8D0711901A Tłumik x2 szt
8D0711279 tuleja lekarka biegów

Zawartość dodana 3 minutes later

8E0711118 sworzeń kulisty
Lecz nie jestem pewien czy to pasi będę niebawem u siebie wymieniał to sprawdzę

Ok, daj znać jak wymienisz b o też się przymierzam przyjacielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...