Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przerobienie podgrzewania lusterek po kluczyku na grzanie po "tylnej szybie"


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

niestety to sa jakies zamienniki, kupilem je z miesiac temu bo orginalne szkla mialem w nienajlepszym stanie. ale tak jak mowie jak byly po zaplonie to sie duzo bardziej nagrzewaly po 1 min niz teraz po 15. prad dochodzi ok 13,5v czyli powinno byc ok a jednak cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie bo ja u siebie w AUDI A4 Avant nie mam grzanych lusterek (zdziwiłem się bo myślałem że to standard w tej klasie aut) i teraz chciałbym dorobić sobie grzane lusterka maty już kupiłem. I teraz zapytam się czy coś takiego mogę zrobić, a wiec

Ja chcem pociągnać przewody od lusterek bezposrednio pod kostkę która jest do podgrzewania szyby tylniej?

i jeszcze jedno czy taka kostka jest przy kierowcy kolo nogi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie bo ja u siebie w AUDI A4 Avant nie mam grzanych lusterek (zdziwiłem się bo myślałem że to standard w tej klasie aut) i teraz chciałbym dorobić sobie grzane lusterka maty już kupiłem. I teraz zapytam się czy coś takiego mogę zrobić, a wiec

Ja chcem pociągnać przewody od lusterek bezposrednio pod kostkę która jest do podgrzewania szyby tylniej?

i jeszcze jedno czy taka kostka jest przy kierowcy kolo nogi??

dokaldnie ta kostka ktora jest opisana na poczatku tego watku, ona odpowiada za grzanie szyby tylnej i do niej sie podlaczasz i masz grzane lustra :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chciałem się upewnić tylko bo nie chcę nic popalić lub popsuć :hi: :>

kolego e2rdd23 w Twoim roczniku są grzane lustra na panelu klimatyzacji masz do tego włącznik pomiędzy przyciskiem ECON tylko nie pamiętam czy ten górny czy dolny,bo jeden jest od grzania tylnej szyby a drugi od lusterek.Chyba że Twój rocznik jest jeszcze przed liftowy z klimą która posiada 2 duże wyświetlacze.najlepiej zdejmij szkła lusterek weź miernik w rękę i zobacz czy dochodzi napięcie,jeśli występuje to znaczy że bankowo masz spalone maty które rzecz jasna trzeba będzie wymienić i po problemie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solar juz to sprawdziłem czy mam wogule maty i czy idą przewody do lusterek i brak i mat na lustrach i przewodów dlatego musze wszystko sobie pociągnąć od nowa ale nie bylem pewien czy mogę podłączyć bezpośrednio pod kostkę gdzie idzie podgrzewanie szyby. A tak po za tym to mam po 2 lifcie audike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta

Mam problem troche z innej beczki. Mam składane lusterka i problem polega na tym, że lusterko pasażera skąłda sie za bardzo i uderza w szbę. W jaki sposób mogę to wyregulować? Przyznam się, że nawet do nich nie zaglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko..

Jak teraz mi działa ogrzewanie lusterka pasażera (od kierowcy nie działa i kupiłem już mate z allegro) i mam to po kluczyku i chce zeby tak zostało i chce żeby tylko lusterko kierowcy było grzane po przyckisku tylnej szyby to po prostu nie muszę podłączać tego kabelka co ciągniecie na strone pasażera nie ? i będzie wszystko git.

Zaczynając od strony kierowcy przepne tylko jeden kabel ten z górnej kostki pod "grubaska" i tyle?

Efekt tego będzie taki że od kierowcy będę miał grzanie po przcisku ogrzewania tylnej szyby a od pasażera zostanie tak jak jest czyli po kluczyku bo tam mam mate oryginał.

Dobrze to czaje czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego groszek27 a ta mata ori podgrzewa Ci lusterko.Być może ze mimo swojego wiek już padła...Ja bym sobie zrobił obydwa lustra po ogrzewaniu tylnej szyby, roboty i wkładu finansowego nie odczujemy tutaj, a jest to na pewno sporo wygodniejszy sposób,gdyż zawsze możesz sobie sterować kiedy chcesz aby Ci się podgrzały lustra.W lecie podczas deszczu , w zimie podczas mrozu itp :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz pewność że włączenie ogrzewania tylnej szyby ma związek z włączeniem się ogrzewania lusterek.

Ja mam oryginalnie tak że jak włączam auto to lusterka same się grzeją przez kilka minut i jak jest niska temperatura.Ale mam zamiar to przerobić własnie po ogrzewaniu szyby.

Zresztą przeczytaj dobrze cały temat dokładnie od pierwszego postu to już na 100% będziesz wiedział co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz oryginalne maty w lusterkach to po raz.

Weź miernik w ręce i zobacz kiedy podawany jest prąd na ogrzewanie lusterka? Czy po przękręceniu kluczyka czy po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i wtedy będziesz wiedział wszystko.

Nie wiem czy jest możliwe że prąd na lusterku pojawia się gdy włączysz ogrzewanie szyby a gdy wyłączysz to nadal jest na lusterko podawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z lusterkami. Składają sie elektrycznie ładnie pięknie wszystko działa tylko jest jedno ale. Prawe lusterko składa sie za mocno, że aż dotyka szyby. Może wie ktoś jak to łatwo wyregulowac?

Dziś zabrałem sie za sprawdzenie mat miernikiem i co sie okazało maty poprzepalane a prąd jest zaraz po przekręceniu kluczyka bez potrzeby odpalania.

Najgorsze, że pękło mi lusterko od strony kierowcy nie wiem jak to zrobiłem :wallbash: Ma ktoś dobra metę na lusterka w wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz oryginalne maty w lusterkach to po raz.

Weź miernik w ręce i zobacz kiedy podawany jest prąd na ogrzewanie lusterka? Czy po przękręceniu kluczyka czy po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i wtedy będziesz wiedział wszystko.

Nie wiem czy jest możliwe że prąd na lusterku pojawia się gdy włączysz ogrzewanie szyby a gdy wyłączysz to nadal jest na lusterko podawany.

przecież gdybym tak nie zrobił to bym nie wiedział czy działają i jest tak ze załączają sie po tylnej szybie a wyłączają po kluczyku dopiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...