Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kapie olej z śruby miski olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam taki mały ale bardzo denerwujący problem.

mianowicie wczoraj wymieniałem olej w swojej audi

i ku mojemu zdziwieniu na śrubie od miski olejowej była podkładka i sylikon.

wyczyściłem sylikon z miski i śruby ale podczas dokręcania śruby okazało się że gwint jest przekręcony i oliwa kapie.

i mam pytanie co zrobić ?

czy poszukać takie śruby i ją wymienić ?

czy może jest jakiś sposób np obkleić ją sylikonem w koło ? i przy następnej wymianie wymienić śrubę ?

dzięki za odp

Opublikowano

Najlepiej przegwintować na większy rozmiar. Miałem kiedyś ten sam problem w Passacie b6 i wkręciłem korek na pakuły ale to niezbyt bezpieczne rozwiązanie.

Opublikowano

Wg mnie najpewniej to zmienić mise olejową, przy okazji wyczyścisz wszystko co zobaczysz i masz pewną i spokojną jazde, bez świadomości że Ci silikon zaraz puści np 500km od domu.

Opublikowano

Najprościej to wkleić korek na dobry klej na stałe i wymieniać olej wysysarką :P:hi:

Od sześciu lat nie odkręcałem u siebie w żadnym z aut korków od miski olejowej :

IMGP3825.jpg

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Sa miejsca gdzie mozna nagwintowac pod wieksza srube i bedzie ok.

Miski bym nie wymienial, bo zaraz bedzie Ci sie pocic na uszczelnieniu z blokiem silnika.

Opublikowano
  • Autor

Ja mam nadzieje ze problem jest w srubie, pojade w poniedzialek kupic nowa srube i zobacze moze bedzie dobrze, wezme tez z 2 podkladki zeby moze bedzie trzymac, jam cos w poniedzialek dam znac:) dzieki wszytskim za podpowiedzi :)

Opublikowano

Daj nowa śrubę gwint masz zajezdzony

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Miska w b7 siedzi na uszczelce czy na silokonie?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pewnie na masie uszczelniającej coś jak dirko

Wysłane z mojego LG-D802

Edytowane przez mlodziak22

Opublikowano

Nowa śruba i nowa podkładka załatwi sprawę. Miałem u siebie to samo ;)

Opublikowano

Spróbuj kupić taką uszczelkę aluminiową w sklepie motoryzacyjnym...

Jeśli nie pomoże to pozostaje prze-gwintowanie i zastosowanie większej śruby...

uszczelka-kolanka-simson-aluminiowa-4077

Opublikowano

Witam.

Mam taki mały ale bardzo denerwujący problem.

mianowicie wczoraj wymieniałem olej w swojej audi

i ku mojemu zdziwieniu na śrubie od miski olejowej była podkładka i sylikon.

wyczyściłem sylikon z miski i śruby ale podczas dokręcania śruby okazało się że gwint jest przekręcony i oliwa kapie.

i mam pytanie co zrobić ?

czy poszukać takie śruby i ją wymienić ?

czy może jest jakiś sposób np obkleić ją sylikonem w koło ? i przy następnej wymianie wymienić śrubę ?

dzięki za odp

Ja mam na to swoją sprawdzoną metodę i niezawodną. Mianowicie sprawa wygląda tak. Żadne klejenie na silikon, żadne kleje itp. Masz zapewne korek na 14mm. Korek jest z podkładką której nie można ściągnąć bez jej zniszczenia. Potrzebujesz gwintownik 16mm i jazda. Bardzo powoli będzie szło ale dasz rade. Kup nowy korek na 16mm i wkręć z siłą ok 20Nm. Inne metody są nieskuteczne lub na chwilę. Chyba nie chcesz jeździć z duszą na ramieniu w trasie i myślami czy wyleci ten korek i wyleci z nim olej i zatrzesz silnik czy może będzie w miare dobrze. Zrobisz jak chcesz ale to jedyne tanie i najlepsze rozwiązanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.