Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie gazu ile?


marcin97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem moja A4 1.8 ADR 125KM b+g spala 15l na 100km gazu więcej trasy niż miasta. Ile powinien palić normalnie gazu?

Instalacja gazowa SIROCCO SSW ZJ-200 z 2008r.

Edytowane przez marcin97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8T i pali mi 11-12 w mieszanym cyklu

Jakbym wiedział to bym kupił 1.8T i bym chociaż wiedział co to jest jazda z frajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8T i pali mi 11-12 w mieszanym cyklu

Jakbym wiedział to bym kupił 1.8T i bym chociaż wiedział co to jest jazda z frajdą.

Z tą frajdą to bym nie przesadzał, na trasie przy większych prędkościach owszem czuć moc ale w mieście przy ruszaniu zanim turbina zacznie pompować to trochę trzeba poczekać, szczególnie na gazie. A w wolnossącym nie masz turbodziury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ADR spala w mieście 12l gazu a w trasie 10l. Twoje spalanie jest zdecydowanie za duże, coś jest nie halo ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 150/h spalil 15 litrow na trasie a w miescie czy w stylu mieszanym pali 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w trasie z dużą ilością wyprzedzania jednym słowem mocno dynamiczna wychodzi ok 12 litrów lpg przy mocy 212 KM, więc spalanie macie duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdziłem po trasie na S7 to przy 150-180km/h i po przejechaniu 190km wciągnęła 26L LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo Ci się podpiera benzyną, tylko to Ci umknęło.

Mi? Nie ma takiej opcji, tylko rozruch na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś kiedyś taką sytuację, że :

Robi ktoś z was np. 500 km na całej butli a po 400 km nagle pika, że koniec gazu ?

Gdzie szukać problemu, gaz nie ucieka bo sprawdzałem na stacji diagnostycznej przy przeglądzie a do gazownika pewnie zajadę po weekendzie. ( całkowicie normalna jazda, cała butla jeżdżona bez klimy i bez żadnego szarżowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


iech gazownik sprawdzi ciśnienie gazu,może reduktor nie daje rady

Dzięki za szybką reakcję, przyda się każda podpowiedź, oczywiście reduktor sprawdzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak ? W czym takie coś ma pomóc?

Bo właśnie nie tankowałem coś mnie tknęło, żeby pojechać na pb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalejesz do pełna to nawet wadliwy reduktor będzie trzymał ciśnienie bo zwyczajnie przy pełnym kociołku jest duże ciśnienie i im mniej lpg tym ciśnienie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idę podpiąć kompa i zobaczę jakie uciśnienie pokazuje :D

Po podłączeniu z tego co widziałem to wywaliło błąd - zbiornik gazu pusty, a na dole, że było za dużo RPM na niskim biegu.

Po osiągnięciu na dwójce 4500 RPM od razu mnie przełączyło na PB.

Jednak to nie to, dalej gazu brakowalo :(

Panowie ile wam spala gazu zwykły 1.8 na autostradzie przy prędkości 140-150km\h? Ja robiac na calej butli 530km na autostradzie przez 400km ciągłej jazdy 140km/h zrobiłem 100km mniej czyli przy 430 km brak gazu, u was też tyle spala przy takiej prędkości?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mieście na pełnym zbiorniku (45L) robię 350 km ( prawie 12,86L) a w trasie zrobię 500-550 (9L) więc mi pali b. dobrze

oczywiscie w trasie do 120KM/h. jak cisnę to spali 11 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od czego to spalanie zależy? Podpinałem dziś pod kompa to mapy są wręcz idealnie ułożone.

Sprawdzałem emisję spalin i troszkę jest ponad normę może brak katalizatora ma wpływ na większe spalanie?? Bo od 3 miesięcy nagle robię 100 km mniej przy pełnej butli :D

http://ifotos.pl/z/ahxrrxxtu jest emisja z poboru PB na biegu jałowym

http://ifotos.pl/z/ahxrrxstu jest emisja spalin z poboru PB do 3 tysięcy obrotów

Na komputerze pokazało błąd - zbyt bogata mieszanka a z pierwszego zdjęcia wynika, że mieszanka za uboga, wtf ?

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tych emisji ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odswierze temat. Mam instalacje BRC i zrobiłem na niej już 120 tys - spalanie czy jezdze spokojnie czy jej cisne bierze 10-11 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...