Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi po wymianie turbiny


matix1505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniałem w sobotę w mojej Audi turbinę na regenerowaną i od tamtej pory za autem zostaje chmura białego dymu.

Resztek oleju raczej nie wypala bo stara turbina nie puszczała oleju.

W dodatku mam wrażenie jakby miała trochę mniej mocy ale może to kwestia przewrażliwienia.

Nie wiem czy powinienem tak jeździć czy lepiej nie.

Może ktoś wie co może powodować takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

i co uspokoiło Ci sie to dymienie?

Ja miałem tak w poprzedniej B6 po regeneracji turbo w Łodzi. Całą droge tj 50km strasznie dymiła mi. Koło domu jak jeździłem to też tak koło 30km był dym ale potem się wszystko uspokoiło więc i u Ciebie może też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odpływ oleju z turbiny , czy nie jest załamany lub niedrożny, bo brak odpływu lub utrudniony odpływ daje właśnie skutek w postaci białego dymu za autem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę mnie nie było ale już wróciłem do świata żywych :D

Problem z dymieniem nadal występuje a trochę kilometrów już zrobiłem, co ciekawe zaobserowalem, że auto dymi gdy postoi na wolnych obrotach. Gdy ruszę to chmura jest ogromna lecz przejadę 1 km i się uspakaja. Gdy odpalę auto i odrazu jadę bez zostawiania na wolnych obrotach to też już nie ma tragedii. No i gdy ciągnę się na 2 biegu bez gazu bo gruntowej drodze to też zaczyna kopcić po jakimś czasie. Ale gdy auto chwilę pochodzi i dopiero ruszę to naprawdę istna masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po montażu regenerowanej sprężarki. Pojechałem z reklamacją, sprawdzili i stwierdzili, że coś źle było zrobione. Zrobili ponownie i niestety było to samo. Dymienie tak jak opisujecie. Oddałem im sprężarkę, zabrałem kasę i wsadziłem używkę. Problem zniknął od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...