Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pełen Fis, a chwilowe spalanie przy instalacji LPG


Redus23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak to jest w przypadku chwilowego spalania na instalacji gazowej? Pokazuje mi aktualne spalanie LPG? Spalanie na trasie w granicach 9 L pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie wyliczone dla benzyny. I niewykluczone, że jest obarczone błędem, dochodzącym nawet do 1l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak to jest w przypadku chwilowego spalania na instalacji gazowej? Pokazuje mi aktualne spalanie LPG? Spalanie na trasie w granicach 9 L pokazuje.

Będzie pokazywać spalanie teoretyczne dla benzyny, przy założeniu że instalacja gazowa jest dobrze ustawiona, w przeciwnym wypadku wskazania FISa można sobie włożyć ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odblokowaniu fisu możesz mieć przekłamanie mniej więcej 0,5 litra w górę względem benzyny, więc myślę że przy lpg powinno wskazywać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem próby i między benzyną,a LPG nie ma żadnych różnic na trasie i w mieście, pozostaje jeszcze kalibracja, podejrzewam, że z wartości 100 zmienię na 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś to jadąc na tempomacie kilkadziesiąt km ten sam odcinek raz na Pb a potem na LPG i na końcu zatankowałeś oba zbiorniki do pełna by na tej podstawie wyliczyć realne spalanie...? :mysli:

?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi FIS pokazuje po trasie 8l LPG a real - 13,1 LPG :S

Nigdy się tym nie sugeruje. Czasem po trasie mam 6-7 litrów, a i tak na 43 litrach gazu robię w zależności od jazdy od 200 do 370km :) Średnio jak mam na trip'e 300 km to już szukam Shella, żeby gazu lać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie w 2.0 trasa 9-10,5 L, zależy jak się ciśnie. W niemczech na autobanie przy 190-200km/h przy 41 L LPG zrobiłem 265 km. Miasto 12-14 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam holendra koltec-necam i do wartości pokazywanych przez fis muszę dodać 3 litry dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dostrojeniu LPG na ubogo (uboga mieszanka) średnie wskazania FIS na Pb i LPG będą w przybliżeniu jednakowe. Przy właściwie dobranej mieszance, czyli prawidłowemu dostrojeniu, FIS pokazuje wartość o 20-30% niższą od rzeczywistego spalania LPG.

Zrównanie wskazań oznacza złe zestrojenie instalacji lub wadliwą pracę sony lambda. Temat był już poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś więcej o tej kalibracji FIS ? Bo teraz realnie mi pali ok 20 litrów, a FIS pokazuje 14...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298972-kalibracja-fis/

Kalibracja nic tu nie da. Raczej masz skopaną sondę.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą mam wyłączoną (kat papa). Pierwszą jak sprawdzić? Wcześniej miałem błąd drugiej sondy labda. Po softowym wyłączeniu jej i po wycięciu kata nie mam żadnego błędu na kompie.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...