Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Metaliczny stuk w silniku AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,znajomy ma problem z AVFem stuka jak zły. Poniżej podrzucam filmik może ktoś się spotkał z takim przypadkiem



Popychacze wymieniliśmy wałek oglądaliśmy wyglądał ok. korekcje na pompkach :
1cyl -0,23
2cyl -0,33
3cyl +0.25
4cyl +0.56
(dane po wymianie uszczelnień)
bipy
1 +34
2 +28
3 +19
4 -11
wszystkie bipy skaczą o około 5-10 jednostek

synchronizacja ustawiona na 0.0-0,5

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

A broki w wałkach dźwigienek pompowtrysków są wszystkie cztery na swoich miejscach ?

Bo to na ucho jest problem z ciśnieniem oleju i popychacze zaworów mają problem z napełnieniem się olejem :hi:

Opublikowano
  • Autor

Tak broki wszystkie są na miejscu. To bylo pierwsze co sprawdziliśmy po ściągnięciu pokrywy.

Kupiliśmy stetoskop. Silnik osłuchany wali z góry i znów ściągnęliśmy walek pomierzyliśmy krzywki i mam pytanko jakiej wysokości są niewytarte krzywki ? Na pierwszych 3 wymiar mamy okolice 61mm na 5 pozostałych w okolicach 61.7mm.

Opublikowano

61,7 niewytarte.

Jak już 61 to niebardzo dobrze.

Opublikowano
  • Autor

Wałek i szklanki wymienione a dalej stuka pod pokrywą :/ mniej jak wczesniej ale nadal.

Opublikowano

Na jakim oleju jeździsz i jak wygląda ciśnienie oleju na wolnych obrotach po rozgrzaniu silnika ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Olej castrol edge 5w30 zmieniony po wymianie wałka. A ciśnienie podam jutro bo nie pamiętam ile było.

Edit:

Ciśnienie na zimnym 5bar na wolnych po rozgrzaniu 1.5bara przy 2tys 4bary.

Przyczyna znaleziona. Wywaliło tulejkę sworznia w korbowodzie na 4 cylindrze.

Te auto jakies przeklęte jest. Poskładaliśmy wszystko zapalił już nie stukał. Pochodził z 15min na wolnych i zaczęło cos walić w silniku. Zdjęliśmy walek i okazało sie ze urwał sie zawór wydechowy na 2 cyl. Na szczęście dostała tylko prowadnica i uszczelniacz.

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

Jak masz chwilke to nagraj jak teraz pracuje jestem bardzo ciekawy jak teraz pracuje

Opublikowano
  • Autor

Jak poskładamy głowice to nagram :)

Opublikowano

Jak będziesz jeździł na Castrolu to na pewno długo nie pojedziesz :-/

Poczytaj na forum jakie oleje są dobre i zalej auto olejem dobrym ;-)

Opublikowano

dlaczego tak zła opinia o castrolu ?

Opublikowano
  • Autor

Auto nie moje :) tylko znajomego ponad 300tys km przejechał na edge 5w30 i to dopiero pierwsza,awaria silnika. W swojej audi mam zalany edge 5w40 i jest git.

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

tez mam castrol ojca a6 2.4 tez na castrolu i bez problemow

Opublikowano

To bujda, dziesięć lat tłukłem na EDGE 505.1 najpierw asz przez 6 lat potem awx przez 2 i 2tym avf co mam teraz , wałek oglądałem we wszystkich i nic mu sie nie działo, szklanką też, teraz zalałem motula i różnicy nie zauważyłem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i avf skończył swój żywot. Urwał sie zawór ten który wymieniliśmy w połowie długości narobił szkód w silniku tj porysowany cylinder,uszkodzona koncówka pompowtrysku,pękniętą głowica przy gnieździe,pokiereszowany tłok. Na dniach wpada inny silnik. Awx różni sie tylko pompkami i wielkością sprzegla/dwumasy ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.