Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN


Mateo_97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem kogoś kto miałby podobny problem.

Problem polega na tym, że poniżej 3 tys RPM moje audi ma okropnego muła, wydaje mi się że zamiast 110 koni ma ledwo 50, a powyżej 3 tys rwie jak powinien ale nie zawsze, niekiedy muł jest cały czas nawet po przekroczeniu 3 tys, ale nie wiem od czego to zależy. Dodam że, czyściłem n75, turbine wymienałem miesiąc temu i tak było już po wymianie.

Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą też był muł ale wydaje mi się że jednak trochę lepiej się zbierał,ale najprawdopodobniej było coś ze sterowaniem bo sztanga od sterowania się praktycznie nie ruszała .

Podłączyłem kompa i pokazał:

-Błąd nr 00575

-Ciśnienie w kolektorze dolotowym

-Błąd regulacji

-Nieciągły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina wymienona pochopnie. To ze wyczysciles n75 nie znaczy ze jest sprawny. Aby poprawnie sterowac turbina to wszystkie wezyki, wlacznie z tymi do egr. I vacum musi byc tez sprawne. Trzeba spardzic vacoumetrem jakie jest podcisnienie na pompie vacoum i jakie na wezyku do gruszki turbiny. Ale skoro u ciebie jest raz troche lepiej a raz gorzej to daje sobie reke uciac ze masz spekany ktorys wezyk przy końcówce. Np jak wsuwasz na n75 lub trojniczek. I sktocenie go o 2 cm by zalatwilo sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę wężyki i dam znać

A jeśli chodzi o turbo to spełniało rolę jako pompa oleju a nie powietrza, wirnik żył swoim życiem. Ogólnie wymiana była wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej napisali, ogarnąć podstawy czyli wężyki podciśnienia, szczelność dolotu - np. jak się poci gumowy króciec na łączeniu to zdjąć go, wyczyscić i na nowo porządnie skręcić.

Jak to ogarniesz a nie będzie poprawy to wrzuć logi a ktoś ogarnięty Ci je sprawdzi i napisze w czym jest problem :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem podejrzane wężyki i przejechałem się, podczas jazdy turbo nie ładowało wcale nawet od 3 tys. więc zgasiłem auto i poczekałem trochę, co się później okazało po odpaleniu turbo ładowało od 3 tys.

Może być uszkodzony N75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr0020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Duże przeładowanie i tryb awaryjny. Geometria do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Duże przeładowanie i tryb awaryjny. Geometria do czyszczenia.

Dziękuję Ci kolego za odpowiedź

Co ciekawe turbo wymieniane, jesli robiles to sam to mogles nie wiedziec ale jak wymienial ci mechanik to mogl sprawdzic jak chodzi geometria

Turbo nie było wymieniane, także nie czyszczone.

Problem z trybem awaryjnym mam co roku, gdy nadejdą chłodniejsze dni(jesień, zima).

Trzeba będzie oddać turbinę do czyszczenia, tylko zastanawiam się, kiedy to zrobić.

Czy teraz czy na wiosnę, ponieważ boje się, że przez zimę nie będę mógł przegonić i znowu się zapiecze.

Proszę o poradę.

Dodam, iż autko jeździ na krótkich trasach.

Edytowane przez piotr0020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliles mi sie z autorem tematu, wyczysc teraz bo ci sie tak pogorszy ze szok, ja jak wyczyscilem chyba 2 lata temu to nie mam problemu a tez robie male odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...