Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poluzniło się koło pasowe-dlaczego?


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczpraj miałem małe przezycie z autem...otóż jadąc ze śląska na autostradzie usłyszałem ze auto zaczelo dziwnie chodzic i terkotać wiadoma sprawa zaraz zatrzymałem sie,podnosze maska i juz widze bynajmiej na moje oko ze kolo pasowe jakby ma luz ito jiz drugi raz tak mam...dlaczego ono sie poluznia? I najlepsze jest to ze juz tak auto zaczelo chodzic twardo ze az kontrolka od oleju sie zapalia...ciekawe co tam moglo się stać gorszego...az sie boje...macie jakies podpowiedzi moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koło było wymieniane albo w jakimś celu odkręcone i skręcone na stare śruby to nie ma co się dziwić.

Kilkanaście zaoszczędzonych złotych, mogło narobić sporo kosztów.

Jak zaczął twardo pracować to ciekawe o ile przeskoczył pasek rozrządu?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo pasowe nowe jest zalozone..myslicie ze narobilo balaganu w silniku? Wczesniej jak soe poluzowalo to tez podobnie chodzil silnik,ale zalozono nowe dokręcono i chodzil bardzo dobrze a tu teraz trasa i powtorka...i chodzi podobnie jak wtedy ale mozliwe ze gorzej

Bylem u mechanika i wstępnie stwierdził że wał pękł...mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Ci przecież napisałem ze moze byc wina wału, dlatego zapytałem czy wymieniałeś koło na nowe. Musisz rozbierać silnik i zawieź wał do pomiaru i bedziesz wiedział na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymieniałeś koło pasowe? Ostatnio spotkałem się z opinia mechanika, że jak to koło ma bicie to nie jest przyczyna koła tylko ogniska rdzy pod kołem zębatym przykręconym do wału. Stwierdził, że wówczas należy odkręcić koło zębate i prze frezować skorodowaną część, gdyż montowanie nowego koła nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo zmienialem bo poprzednie zerwalo mi sie

Panowie ile moze byc warta teraz taka a4 z tym uszkodzeniem co teraz mi sie przytrafiło? Mysle czy po prostu nie sprzedac jej jak stoi teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo zmienialem bo poprzednie zerwalo mi sie

Panowie ile moze byc warta teraz taka a4 z tym uszkodzeniem co teraz mi sie przytrafiło? Mysle czy po prostu nie sprzedac jej jak stoi teraz.

Nie przesadzaj za frytki kupisz słupek lub cały silnik jest tego od ch..... i będziesz śmigać dalej za.miche ryżu nie warto sprzedawac Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jaka diagnoza będzie.auto u mechaniora i dam znac co i jak

Ale nawet wrazie co to wiem ze tego jest duzo tylko trafic teraz w miare na zdrowy motor to ciezka sprawa i to bardzo, najlepiej to jakby z anglika znalazl jakiegos myśle ale u mnie to nie znajde napewno z takiego anglika.

Diagnoza - pęknięty wał... Powiedzccie teraz czy do drugiego motorku moge zalozyc swoj rozrzad czy lepiej nowy kupic? Na swoim przejechalem z 15tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz ale lepiej nowy bo przy tym co i tak musisz wydac to lepiej nie dziadowac bo moze sie to odbic czkawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...