Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie są odgłosy rozsypanego kata?


Squeezer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Potrzebuje pomocy - mam dziwne odgłosy z silnika.

Na zimnym silniku podczas jazdy przy wysprzęglaniu slysze takie brzęczenie, jakby coś grzechotało gdzieś w środku.

Na poczatku myślałem ze sie tlumik rozsypał ale na postoju przy dodawaniu gazu nic nie slychac.

Była tez koncepcja koła masowego ale jak sie silnik rozgrzeje to grzechotanie slychać znacznie słabiej albo w ogóle.

Koncepcja koła więc raczej odpada tym bardziej ze te dziwne odgłosy słychać także na trójce przy odpuszczaniu gazu (bez uzywania sprzegła, więc to raczej nie koło). Ostatnio myśle że to kat sie posypał ale chetnie bym to z kims skonsultować zanim zaczne w tym grzebać. Mieliście coś podobnego?

Zawsze myślałem ze jak sie posypie kat to strace troche mocy ale wyglada na to że nic sie nie zmieniło.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że kat faktycznie sie rozleciał. Przy zimnym silniku spaliny będą wydawać metaliczny dźwięk. Po nagrzaniu robi się ciszej. Przy przegazowaniu będzie słychać metaliczny dźwięk ( spaliny będą się rozprężąć w pustej puszce katalizatora).

Jak katalizator sie rozsypie , mocy nie ubędzie , chyba że w wyniu zatkania tłumików..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czyli chyba mozna jezdzic az wszystkie bebechy wydmucha rurą..:-)))

Mozna to jakoś sprawdzić bez otwierania banki?

Np. podpinajac pod analizator spalin?

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wszyscy wycinaja rozsypane katalizatory tzn. nie wymieniają na nowe.

Chodzi tylko o kase czy także dostepność części w rozsądnych cenach?

W ASO ori kosztuje 2.8K PLN pod warunkiem, że sie zwróci stary....

Pytał w Intercarsie to w ogole nie maja katalizatorów do A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wszyscy wycinaja rozsypane katalizatory tzn. nie wymieniają na nowe.

Chodzi tylko o kase czy także dostepność części w rozsądnych cenach?

W ASO ori kosztuje 2.8K PLN pod warunkiem, że sie zwróci stary....

Pytał w Intercarsie to w ogole nie maja katalizatorów do A4.

ja mam nowy kat i ori, kosztował 3.5tysi... ale tak i się akurat trafiło... nie płaciłem sam... nastepnego raczej nie kupię, to jest 1/10 wartości auta... a nieoryginalne potrafią się wypalić po kilku tysiącach km.. więc jaki sens odbijać się od mechanika do mechanika... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego nie widziałem nawet na Alllegro, choć wydawało mi się że może coś tam być choćby z samochodów powypadkowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także rozsypał się katalizator, na wolnych obrotach brzęczało na początku tylko czasami, ale z upływem czasu dzwonił coraz bardziej aż na koncu tak ze wstyd było zeby audi tak i dźwięk wydawało ;) wywaliłem katalizator i wszystko jest siii, nie narzekam i myśle ze nie warto kupowac nowy chyba że ktos ma mega szacunek dla przydroznych chwastów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nieoryginalne szkoda kasy. nie spelniaja swojego zadania, a swoje kosztuja. albo ori albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi,

Mam pytanko - widze ze masz ten sam rocznik co ja, z tym samym motorkiem : Jaki masz przebieg i czy może wycinałeś juz kata?

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>

Pozwole sie podpiac pod temat gdyz mechanik dwa dni temu pionformowal mnie, ze musze wymienic katalizator i co sie z tym łaczy sondy lamda(obie). Nie kwestionuje jego diagnozy aczkolwiek odpowiedzcie prosze:

Czy po wypruciu katalizatora CPU nie wyswietla wam nonstop jakiegos bledu?

No i czy przy przegladzie nie wykaze zbyt wysokiej emisji spalin?

Z gory dziekuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...