Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż parktronica


schiller

Rekomendowane odpowiedzi

jest! Wreszcie udalo mi sie zamontowac te czujniki (znalazlem chwilke czasu) dzialaja miodzio. wieczorem wstawie caly opis i male foto story bo teraz musze znikac na uczelnie.

[ Dodano: 22-02-2007, 16:21 ]

ok wiec zaczynamy z kolejnym rozdzialem pimp my ride :rotfl:

na poczatku troche sie na glowilem ktoredy poprowadzic kable do srodka. chcialem sciagnac zderzak pozniej inne oslonki ale w koncu wypatzrylem takie rozwiazanie:

0c940a3c723c0c1am.jpg

genialnie proste, po prostu genialne. :twisted:

nastepnie trzeba podlaczyc uklad do zasilania. najlepiej oczywiscie podlaczyc to pod wsteczny zeby uklad byl aktywny tylko podczas cofania. zrobilem to tak:

5f5bcbc8779e7e98m.jpg

"przywiazalem" czerwony kabel do plusa swiatla wstecznego na plytce natomiast czarny do masy rowniez na plytce. po tym troche tasmy izolacyjnej i gotowe. ok przyznam ze jest to troche prowizoryczne. moglem to oczywiscie przylutowac do plytki ale jest ona ocynkowana wiec pewnie nie trzymalo by sie zbyt dobrze a i tak niedlugo wymieniam tylnie lampy na dioby wiec wtedy to zrobie porzadnie.

nastepnie zabralem sie za nawiercanie otworow w zderzaku. co prawda w instrukcji pisze (kolega kapsel tez mi tak radzil) ze czyjniki musza znajdowac sie min 50 cm od ziemi, ale to by znaczylo ze musze wywiercic otwory w polakierowanej czesci zderzaka. okazalo sie to trudnie zeby powiedziec nie mozliwe poniewaz na calej szerokosci zderzaka znajduje sie belka no i musialbym przez nia przewiercic. odrazu powiem ze mimo ze umiescilem je nizej dzialaja bardzo precyzyjnie. po prostu miod malina :wink:

ff8df8f81264c5bem.jpg

reszta to juz bajka. wlozylem czujniki, poprowadzilem kable,

d2d3d960277ab258m.jpg

podlaczylem wszystko przykrecilem lampe i koniec. no prawie. teraz jeszcze musilem zamocowac wyswietlacz. odkecilem oslone pod stacyjka, prog, czest tylnich foteli ( poszlo mi to szybko bo juz sie wprawielm w robieniu tego caignac kable pod wzmachol i subwoofera) pociagnelem kabel, przykleilem wyswietlacz na tasme 2 stronna, pozniej wszystko trza byla oczywiscie zlozyc no i teraz naprawde koniec. i wyglada to tak:

77b8d87588e51ebbm.jpg

jakby ktos mial jeszcze jakies pytania. prosze bardzo. gg jest podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko tyle żeby zakupić czujniki dobrej firmy (nie chińskie podróbki) np. http://www.steel-mate.com/

Masz jakiś wypróbowany sposób aby je odróżnić? Teraz to już chyba wszystko produkują w krajach azjatyckich. Ostatnio miałem w ręku telefon bezprzewodowy panasonic, a z tyłu Made in China. :frown:

Na Allegro jest tego multum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej było zakupić czujnik który wydaje tylko dźwięk ? we wnętrzu nic byś nie zmieniał a dojeżdżając do przeszkody i tak wiedziałbyś o niej poprzez dźwięk.. a wnętrze pozostałoby ORI ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie. mam takie rozwiazanie w passacie. sa to ori czujniki bez wyswietlacza i na dobra sprawe jak przeszkoda jest niska tzn nie widac jej w ogole to nie wiesz z ktorej strony sie znajduje. a dzieki temu ze jest wyswietlacz to jest wszystko jasne. nie wyglada on az tak zle.calkiem niezle sie komponuje w deske. fakt de diody podswietlajace go sa troszka kolorowe ale wlancza sie on tylko jak wbije wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej było zakupić czujnik który wydaje tylko dźwięk ? we wnętrzu nic byś nie zmieniał a dojeżdżając do przeszkody i tak wiedziałbyś o niej poprzez dźwięk.. a wnętrze pozostałoby ORI ..

Wydaje mi się, że czasem może przydać się informacja z której strony samochodu jest przeszkoda np. parkując tyłem po skosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko tyle żeby zakupić czujniki dobrej firmy (nie chińskie podróbki) np. http://www.steel-mate.com/

Masz jakiś wypróbowany sposób aby je odróżnić? Teraz to już chyba wszystko produkują w krajach azjatyckich. Ostatnio miałem w ręku telefon bezprzewodowy panasonic, a z tyłu Made in China. :frown:

Na Allegro jest tego multum ...

źle się wyraziłem, chodziło mi o firmy "lepszej rangi", bo oczywiście wszyscy producenci przenoszą produkcję do chin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem, chodziło mi o firmy "lepszej rangi", bo oczywiście wszyscy producenci przenoszą produkcję do chin :/

Łatwo powiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle nie daje spokoju minimalna wysokość na jakiej można montować sensory. Na razie zamówiłem taki zestaw:

http://www.conrad.pl/pics/G1/85/24/852475_BB_00_FB.EPS.jpg

http://www.conrad.pl/pics/G1/85/24/852475_LB_00_FB.EPS.jpg

Zobaczymy jak bedzie spisywał się w Vectrze - jeśłi nie najlepiej, to do A4 poszukam innego zestawu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tobie moge powiedziec tylko tyle. moje czujniki sa na wysokosci 35 cm przez te chyba 2 tygodnie uzytkowania dzialaja bez zarzutu.

w oryginale tez są w tej plastikowej dokładce zderzaka, jednak jest to inna dokładka - przez co zamontowane w niej czujniki są równolegle do podłoża. Ja chcę zamonotować tak jak Ty, ale mam kilka pytań. Po pierwsze fajnie by było jakbyś wrzucił jeszcze zdjęcie teyłu już po robocie z bliska i z daleka, bo takiego nie widziałem. Po drugie czy dawałeś jakieś podkładki żeby czujnik ustawić równolegle do ziemi czy są skierowane lekko do dołu. Aha jeszcze jedno czy te twoje czujniki mają tzw funkcję pamięci , że pamietają np hak holowniczy i po kilku razach przzestają go rozpoznawać ? wiem, że coś takiego jest a mam u siebie hak, oryginał zdejmowany, ale bez kluczyka. Mało tego, zamek jest już tak zasyfiony, że zostałoby tylko rozwiercanie, a hak mi się czasami przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...