Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż parktronica


schiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zalozylem parktronica i piszczy jak powalony na nierownsciach asfaltu nawet :angry: , zalozylem je na dokladce tak po srodku i kiszka , nie wiem co robic teraz : probowac zalatac dziury wloknem i dac otwory wyrzej tak posrodku zderzaka , czy moze oddac i kupic inne . Sytuacja jest taka ze jak auto ma stylu spadek to dziala bezproblemu ale jak stoi na rownym i jest jakas nierownosc to piszczy jak powalony i pokazuje 0.4 a jak ktos z tylu siadzie to 0.0 . Chcialem dobrze i kiszka. I jeszcze jedno pytanie czy wszystki albo wiekszosc sensorow ma ten sam wymiar 21 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cudo http://cgi.ebay.co.uk/Nikkai-Complete-Reversing-System-W-Monitor_W0QQitemZ150179941224QQihZ005QQcategoryZ75330QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

tyle ze bez lusterka i kamery.

I zaraz ide wywalic je z auta i oddac jeszcze dzisiaj a kupie inne , no kurcza stoje na drodze nikogo za mna kraweznik z lewej jakis 100 cm a to cholerstwo piszcze na 0.0 bezsens ... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę kiepsko je zamontowałeś. patrz u mnie jak są:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8bc8236f5d5f634c

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=22ef788a35936e92

umieściłem je na tym "wybrzuszeniu" dzięki czemu są równolegle do podłoża. spróbuj podlozyc jakąś podkładkę (z dołu grubsza) żeby je trochę podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:disgust: ide cos tworzyc z tego jak nie to kupie farbe jakia zywice i bede kleil i zmienial pozycje czujnikow . Jak cos zrobie z tym dzisiaj to odpisze i powiem czy cos dalo . Dzieki

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wymontowalem go w p...u oddam go jutro a dziury zaslepie zywica i zamaluje powalony czujnik ! stoje na prostej nic za mna

wyswietlacz nic nie pokazuje nagle pojawiaja sie : 1.4 0.4 1.1 0.0 itd itd powalone no :bicz3: czujniki tez nie byly tanie wiec duzo kasy za nic , zrobilem nawet jak schiller mowil podlozylem podkladke pod nie i nic nie dalo a czujniki juz nie patrzaly na dol n/c . :angry:A mialo byc tak ladnie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak po za tym jak ktos by chcial montowac a nie wie gdzie w sedanie to zdejmujemy plastik co oslania tylny pas od srodka i pod nia po lewej stronie jest gumowa zaslepka , wycinamy w niej nozem lub nozyczkami krzyzyk aby nam kable przeszly i zaslepka mogla wrucic na miejsce , nastepnie kable prowadzimy np w lewa wneke tam kolo sygnalu od alarmu o ile ktos ma ori. alarm a puszke od sterownika cofania przyklejamy np do nadkola , o to fotki :

dsc00021jl4.th.jpg

dsc00026le2.th.jpg

dsc00022nw9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picoolo twoje problemy wynikają z tego że czujnik patrzą w dół. Do tego moze jeszce zestaw kiepski ... znim załatasz wypróbuj jakiś inny - sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę kupić taki czujnik parkowania, ale nie wiem jaki :)

Najlepiej żeby miał wyświetlacz, ale z tych małych a nie te wynalazki "ala telewizor" no i 4 czujniki bo więcej nie potrzeba a chcę też trochę kasy se na szyby zostawić :dance:

Możecie coś doradzić z allegro?? Moje typy to:

kandydat nr 1 - http://moto.allegro.pl/item267194292_czujnik_parkowania_maly_wysw_czarny_4_sensory.html

kandydat nr 2 - http://moto.allegro.pl/item267194280_czujnik_parkowania_czarny_wyswietlacz_4_sensory_.html

Oba mają 2 lata gwarancji.

Edit://

Znalazłem odpowiedzi, kiedyś już to czytałem ale niedokładnie :) Nie wiem tylko czy kable mogą się poprzecierać jak lampę włożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze coś: Czy te kable z czujników to wchodzą do kabiny przed otwór na lampę tylną?? Jak założę lampę to są kable widoczne i czy one się nie poprzecierają??

A hak holowniczy będzie zakłócać ich pracę, bo mamy taki zamontowany <poprzednik zamontował i ani razu nie użył :mysli: > Ale i tak pójdzie do zdjęcia bo szpeci to raz a dwa trochę przeszkadza a potrzebny to on nie jest.

na te pytania sa juz odpowiedzi w tym watku. przeczytaj od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jako lamer zabiorę głos. Kupiłem coś takiego na Allegro http://moto.allegro.pl/item279978330_czujniki_cofania_parkownia_wskazania_co_1_cm_.html

Czujniki są dostępne w kolorze srebrnego zderzaka (nie malowane). W moim AVANT-ie :a4fan: nawet nie zdejmowałem zderzaka i wszystko udało się przeciągnąć przez uszczelkę do bagażnika (wszystko jakieś 1,5 godzinki). Działa jak złoto, podstawa to dobrze zamontować zgodnie z instrukcją jaką dołączają. Przed założeniem testowałem na sucho każdą czujkę czy działa prawidłowo. Do montażu zdejmowałem jedynie plastik na zderzaku, osłonę od strony bagażnika na skęcaną torksy i lewą tylną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota niskich lotów ale coś takiego

parktronictx4.jpg

w sumie zależało mi najbardziej na buzzerku a nie displeyu bo i tak kontrolujesz parkowanie a nie wyświetlacz ja cofasz. Najchętniej to bym go schował po przykrywke od bezpieczników. Zaleta czujnika to 2-stopniowy pipkacz (ja mam na połowe)

zły link wkleiłeś, poprawiony

pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu zdejmowałem jedynie plastik na zderzaku, osłonę od strony bagażnika na skęcaną torksy ...

Można prosić o dokładniejszy opis ... ? jaki plastik na zderzaku i jaką osłonkę na troksy (torksy ... nie jestem pewien jak powinno się to nazywać) ?

Myślę, że wiem o co chodzi, ale chciałbym usyskać potwierdzenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...