Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż parktronica


schiller

Rekomendowane odpowiedzi

o tej funkcji pamieci to slysze pierwszy raz. w ogole nie wiedzialem ze takie cos jest i szczerze to watpie w to, ale poczytam dokladnie instrukcjie. przy czujnikach byly juz jakies podkladki i zamontowalem je tak na tym zagieciu ze sa one ustawione nawet leciutko do gory. ale pokarze ci to na zdjeciech, ktore zrobie jutro.

a tu obiecane fotki. niestety jakosc taka sobie to nie zdazylem ich zrobic w dzien.

7d473bb4e64fb0d2m.jpg

22ef788a35936e92m.jpg

8bc8236f5d5f634cm.jpg

1c52eb2bedff8f46m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia.

Jeszcze tylko pytanie gdzie zamontować w środku ten wyświetlacz.

Zastanawiam się nad trzema opcjami:

1. na półce przy przedniej szybie,- ale może być gorąco

2. na pasku odzielającym pod środkowym nadmuchem - niewygodnie chyba spoglądać

3. a może na półce tylnej, na środku przed dodatkowym stopem, -tylko trzeba się oglądnąć przy cofaniu a czujniki traktować jako wspomaganie.

Może jakieś inne pomysły, bardzo proszę, a może fotki jak ktoś ma to już zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go zamocowalem tam gdzie widac na zdjeciu i nie narzekam. tez myslaem o podszybiu ale podobno niektroe wyswietlacze wrjuja jak sie nagrzeja i "pipcza" non stop. daltego wolalem nie ryzykowac i nie sprawdzac czy moj tez tak ma :wink: myslalem jeszcze o tym zeby go zamontowac przed licznikiem ale to bedzie raczej kiepskie rozwazanie bo jak bedziesz krecil kiera to wyswietlacz bedzie zaslaniany.

aha i jeszcze jedno te czujniki to jest tylko wspomaganie. nigdy nie mozesz na nich polegac do konca i kierowac sie tylko nimi :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tobie moge powiedziec tylko tyle. moje czujniki sa na wysokosci 35 cm przez te chyba 2 tygodnie uzytkowania dzialaja bez zarzutu.

Udalo Ci sie je przetestowac w deszczowy dzien?

Kolega zalozyl w pasku i bardzo swirowaly jak podloze bylo mokre :frown:

Daj znac jak w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sensorów tylnich wiadomo - najlepiej podłączyć do lampy (wstecznej) i wtedy system pracuje gdy wrzucimy bieg wsteczny. Jak jest w przypadku gdy w samochodzie są sensory z przodu i z tyłu? System działa cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sensorów tylnich wiadomo - najlepiej podłączyć do lampy (wstecznej) i wtedy system pracuje gdy wrzucimy bieg wsteczny. Jak jest w przypadku gdy w samochodzie są sensory z przodu i z tyłu? System działa cały czas?

hmm nie mam pojecia co wtedy. moge ci tylko powiedziej jak jest w mercedesie w standardowym parktroniku, otoz tylnie wlaczaja sie wiadomo przy wstecznym natomiast przednie wylaczaja sie powyzej 15 km/h. moze te systemy tez maja cos takiego ze trzeba ja pod tacho podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller, mam pytanie o rozmieszczenie sensorow parktronica a dokladnie o odleglosc miedzy sensorami i od gornej krawedzi czarnej listwy zderzaka?

chyba ze moge uwidocznic na twoim zdjeciu o ktore wymiary mi chodzi?

[ Dodano: 14-04-2007, 18:42 ]

schiller chodzi mi o wymiary podane na zdjeciu, gdybys mogl bardzo bym Cie o nie prosil (mam nadzieje ze nie masz mi za zle ze wykorzystania twojego zdjecia?).

7d473bb4e64fb0d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zamontowany czujnik do dokładki. Czy to jest zatrzask czy jakaś wsuwana podkładka? Mam zamontowane ori czujniki i jeden /prawy/ muszę wymontowac bo Vag pokazuje bład. Kombinowalem ale boje sie cos urwać, mechanik powiedział ze trzeba zdjac dokładkę ale wolałbym aby to byla ostatecznosc. Nie znalazlem nigdzie rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zestawik mam u siebie zamontowany(podpatrzyłem pomysł od Schiller-a):th: polecam

Działa elegancko pomimo tego ze jest tak nisko zamontowany( w dokładce)

A i ja sobie kabelek od wyswietlacza schowałem pod przedni panel srodkowy:)))0 troszke roboty było ale sie udało :a4fan:

Pozdrawiam :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się gdzie i jaki model kupiłeś, bo to podobno ważne, a ja też takie coś chcę montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba - mógłby ktoś podać link (na allegro) lub nazwę do kupienia sprawdzonego kompletu parktronic.

Coś co jest już sprawdzone i OK, np. ten z przedstawionego opisu, widać że działa idealnie.

Bo ten link na EBAY już chyba jest nie aktualny.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasicor daj jakas fotke jak zamontowales ten wyswietlacz. ja do tej pory jeszcze nie zrobilem tego kabla :confused4: ale jakos ciagle nie mam czasu. :disgust:

tu jest aktualny link do tego zestawu co ja kupilem:

http://cgi.ebay.de/RHINO-210-PHILIPS-RUCKFAHRWARNER-4-SENSOREN-PARKHILFE_W0QQitemZ190125578061QQihZ009QQcategoryZ61523QQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:a4fan:

A ja mam inne pytanko dotyczące tego PARKTRONICA i sposobu montażu.

Też chciałem założyć w ten sposób jak koledzy, bo uważam , że wyszło Wam to bardzo ładnie i precyzyjnie.

Obawiam się tylko o jedną rzecz u mnie w A4 a mianowicie HAK.

Czy nie będzie on przeszkadzał i czy czujniki nie będą mi głupot pokazywały??

Może ktoś przerabiał ten temat to z góry dzięki za pomoc.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym. faktycznie hak moze troche przeszkadzac, ale hak masz pewnie wyciagany to jak go nie bedziesz potrzebowal to go po prostu wyciagnij. bo i tak szpeci. a jak bedziesz go potrzebowal to i tak czujniki ci sa nie potrzebne bo przeciez bedziesz mial przyczepke. czyli czujniki mozesz wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...