Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż parktronica


schiller

Rekomendowane odpowiedzi

Montowałem to w :a4fan: AVANT 2000 r.

fota jest od sedana ale zaznaczyłem na czerwono co trzeba rozebrać.

Ta listwa z aluminium jest od wewnątrz bagażnika na torksy (śrubki gwiazdki - 2), dodatkowo lewa lampa i plastik zaznaczony - tylko trudno się go z powrotem zakłada. Nawierciłem otwory (skrajny lewy trzeba jeszcze nawiercić wiertłem bo się nie dojdzie do uszczelki) i przepuściłem je drutem do skrajnego lewego wyciągnąłem w miejscu tego dziwnego plastiku, przepuściłem przez uszczelkę - potem to już tylko podłączenie. Jakby co to więcej info na maila bo nie chcę robić śmietnika na forum.

my.php?image=fotalz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam .. 10 lat temu zamontowałem zestaw cofania z dwoma naklejanymi czujnikami na lampach i buzerem w polonezie. wtedy to była nowośc. i nie raz trąbili :shocked: na mnie gdy cofałem w korkach. ale była jazda.....pamietam że nie miałem w tedy wyświetlacza i cofałem na słuch i nie było problemu tylko trzeba było zerknąc w lusterka nim cofac sie zaczeło. :cool: łatwizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem podobnie jak Shiller display od parctronika pod nawiewami, z tym ze ukrylem przewod pod listwa.

Sprawa dosc prosta - wystarczy podwazyc listwe i wcisnac kabel - latwo wejdzie.

Ponizej na obrazku mozecie zobaczyc jak wyglada. Pozdrawiam

img5365tw7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja zamontowalem zesta Valeo http://motoallegro.pl/item348269371_czujniki_parkowania_valeo_polecam_.html ,mam do was pytanie.Mial ktos z was problem tego typu ze jak pada deszcz lub jak jest mokro to te czujniki piszcza caly czas bez przerwy.Sam je montowalem i nie wiem czy to dobrze zrobilem ale zrobilem tak jak w instrukcji czyli 45cm czujnik od czujnika i 45cm odleglosc od ziemi.Dodam tylko ze montowalem je w a6 sedanie ale na forum a6 nie znalazlem nic na ten temat dlatego pytam tutaj.Jezeli ktos zna przyczyne to prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przykro mi ci to mówić ale wytłumaczenie dlaczego twoj zestaw świruje masz na 4 zdjęciu w tej aukcji. valeo nie robiło takich zestawów. tak samo jak bosch nie robił HID-ow (to inna bajka ale daje to jako przykład) pokaz jeszcze zdjęcie jak je zamontowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawałbym tak pochopnego sądu.

Większość firm przenosi produkcje do Chin lub Indii ze względu na koszty. Zdziwiłbyś sie jakie ekskluzywne marki są tam produkowane :) Możliwe, że także Valeo zdecydowało się na taka strategię.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że kraj ten słynie również z podrabiania wszystkiego co się da. Pytanie tylko jak odróżnić podróbkę od oryginału.

Ten zestaw na pewno jest oryginalny: https://sslrelay.com/s74326199.oneandoneshop.co.uk/sess/utn;jsessionid=15480db18c5b81d/shopdata/0010_Audi/0050_A4+2002+=3E++B6+=2B+B7/0050_Electrical/product_details.shopscript?article=0040_Rear%2Bparking%2Baid%2Bkit%2BB6%3D26slash%3D3BB7%2B%3D288E0054630A%3D29

Dobrze też zintegruje się z elektroniką auta dzięki czemu będzie można go np. konfigurować VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem ale bez wyswietlacza nie oszpeciłbym auta jakims badziewnym wyswietlaczem . Miałem tylko na dzwiek i nigdy nie miałem kłopotu z cofaniem. lepiej patrzec w lusterka niz na jakis badziewny wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil nowego passata w salonie i domowil sobie opcje parktronika, bylem w szoku jak zobaczylem ze w oryginalnym salonie VW wstawili mu prawdopodobnie chinska zabawke wyswietlacz kolorowy taki jak wczesniej koledzy przedstawiali, ale nie w tym rzecz chodzi o to jak sprytnie to zamontowali - zaraz nad tylnia szyba,po srodku - gdzies na zakonczeniu podufitki, normalnie tego wogole nie widac a cofajac patrzac sie na wsteczne lusterko widzimy droge cofania jak rowniez wyswietlacz od parktronika, mysle ze jest to idealne rozwiazanie, nie psuje ogolnego wizerunku wnetrza samochodu i wszystko pozostaje w oryginale a zarazem jest bardzo bezpieczne, bo i mozemy sledzic droge w realu jak rowniez jestesmy wspomagani przez ten wynalazek. Ja jesli mial bym cos takiego montowac to tylko w taki sposob bo nie jestem przekonany do konca do takich rzeczy.

P.S. Jesli ktos juz taki pomysl rzucil wczesniej to przepraszam, przyznaje sie nie przeczytalem wszystkich postwo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil nowego passata w salonie i domowil sobie opcje parktronika, bylem w szoku jak zobaczylem ze w oryginalnym salonie VW wstawili mu prawdopodobnie chinska zabawke wyswietlacz kolorowy taki jak wczesniej koledzy przedstawiali, ale nie w tym rzecz chodzi o to jak sprytnie to zamontowali - zaraz nad tylnia szyba,po srodku - gdzies na zakonczeniu podufitki, normalnie tego wogole nie widac a cofajac patrzac sie na wsteczne lusterko widzimy droge cofania jak rowniez wyswietlacz od parktronika, mysle ze jest to idealne rozwiazanie, nie psuje ogolnego wizerunku wnetrza samochodu i wszystko pozostaje w oryginale a zarazem jest bardzo bezpieczne, bo i mozemy sledzic droge w realu jak rowniez jestesmy wspomagani przez ten wynalazek. Ja jesli mial bym cos takiego montowac to tylko w taki sposob bo nie jestem przekonany do konca do takich rzeczy.

P.S. Jesli ktos juz taki pomysl rzucil wczesniej to przepraszam, przyznaje sie nie przeczytalem wszystkich postwo ;(

Bardzo ciekawe rozwiązanie. trzeba pomyslec nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o montażu na tylnej półce za światłem stopu, tylko jeśli będzie 3 osoby z tyłu to może być nie widoczny wyświetlacz. Wtedy można wspomagać się tylko dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak by to wyglądało w avancie bo mam sedana, ale myślę ze gdzieś w podsufitce znalazło by sie miejsce nie koniecznie musi to być na samym końcu podsufitki może to być równie dobrze gdzieś w połowie bagażnika byle by było widoczne w lusterku, jest to tylko jakaś koncepcja jak ktoś będzie chciał to wykorzystać to sobie to ustawi dokładnie według własnych potrzeb i możliwości. Ale myślę ze wyświetlacz jest zbędny wystarczył by (jak dla mnie) zwykły sygnał dźwiękowy, nie ma to jak patrzeć na wszystko własnym okiem i ew. być wspomaganym takim bajerkiem jak sygnał dźwiękowy, takie zabawki zawsze mogą zawieść szczególnie jeśli ktoś ma chiński zestawik (może działać wiecznie a może nawalić po tyg.), a ostrożności nigdy za wiele :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem wam jak to w nowiutkim VITO wygląda - jeden wyświetlasz centralny pokazujący lewą i prawą stronę przodu oraz dwa miejsze lewe i prawe po obu stronach podszybia na czuniki tylnie. To dobiero jest napaćkane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ostatni weekend zamontowałem sobie czujniki firmy Phantom z wyświetlaczem podczepianym do tylniej podsufitki.

Nie ukrywam że miałem masę problemów bo czujniki niby były prostopadle do podłoża a i tak piszczały i musiałem je podkleić klejem na gorąco żeby były skierowane trochę do góry (w instrukcji była informacja żeby montować na wysokości 50-65cm a w A4 ta listwa jest na 35cm)

Nie wiem czy to jest problem czujników czy nie ale póki co wszystko ładnie działa i nie sprawia problemów.

Oto jak wszystko się prezentuje:

1m.jpg 2m.jpg

3m.jpg4m.jpg

5m.jpg6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się udało! Własnie skończłem montaż czujników w avancie z hakiem!

Pełen obaw po tym co się w tym wątku naczytałem, początkowo założyłem na listwie dolnej tylko 2 czujki zewnętrzne,ze względu na hak,który używam do wożenia rowerów.Działało nieźle.poszedłem jednak dalej i eksperymentalnie,bez wiercenia przykleiłem masą plastyczną czujki środkowe.Nie widziały haka!

Przesunąłem nieco miejsce wiercenia na zewnątrz i zamontowałym (rozstaw po 25 cm od haka)

Działa piknie!

aha,przewody założyłem na płytce tak jak Schiller,tylko je przylutowałem,chyba jeszcze łatwiej!?

Wyświetlacz zrobiłem podobnie jak ty Kowicz,tylko na samym końcu tuż przed szybą tylnią.Nie wymagało do demontażu żadnych plastików,a w przyszłości zdjęcie tego nie uszkodzi podsufitki!

I jeszcze jedno,przewody od czujek można wciągnąć nie przez lampę,tylko od spodu. Przynajmniej w moim audiku,z dołu z boku są 2 otwory rewizyjne z gumowymi kapslami.Jednym leci wiązka do haka, a drugim leci teraz wiązka do czujek!

No,mojej Pani lepiej się będzie teraz cofało,a i ja będę z lżejszym sercem oddawał jej kluczyki :polew:

Pozdrawiam,kolejnym kolegom życzę udanego montażu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowicz wydaje mi sie ze za wąsko rozmiesciles te czujki , te dwie krawedziowe powinny byc bardziej na rogu by lapaly najabrdziej wysuniety pkt samochodu, no ale teraz juz jest po ptokach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie się zastanawiam nad montażem tego cuda techniki i mam pytanie: dlaczego większość z Was montuje wyświetlacz na desce? Przecież jak jedziesz do tyłu, to patrzysz przez tylną szybę. Nie lepiej zatem było dać wyświetlacz na tylnej szybie na 3 stopie albo na podsufitce jak Kowicz?

Pytam na poważnie - bez uszczypliwości. dajcie jakieś argumenty.

do cadbp: a to nie jest tak, że wyświetlacz jest tam gdzie go zamontujesz?

pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...