Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki olej do 1.8 TFSI


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mikus88 napisał:

A mam jeszcze pytanie... Jak wam się pokazuje niski stan oleju to ile go wlewacie? 

Jak już Ci się zapala kontrolka niskiego poziomu oleju to już jest zapewne poniżej minimum. Proponowałbym częściej sprawdzać i utrzymywać stan na max. Pomiędzy min. a max. jest około litr oleju także sam widzisz, dolałeś 0,8 l a masz niecałą połowę czyli na bank było poniżej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikus88 napisał:

A mam jeszcze pytanie... Jak wam się pokazuje niski stan oleju to ile go wlewacie? 

Jak jezdzisz już jakąś chwilę autem i masz świadomość, że coś lubi "łyknąć" oleju to prewencyjnie sprawdzaj częściej stan, a nie czekaj, aż się kontrolka zapali, bo to nic dobrego dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam34 napisał:

Ja stosuje Walvoline 5W/30,polecam,po remoncie silnika zalany i stan się zgadza od 8tys. km,nic nie ubyło

wlej zwykłego Valvo 5W40 A3/B4, C3 w tym silniku jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

wlej zwykłego Valvo 5W40 A3/B4, C3 w tym silniku jest bez sensu

Może i tak zrobię przy następnej wymianie, ale jak nie ubywa to czy jest sens zmieniać jeśli chodzi tylko o gestosc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam34 napisał:

Może i tak zrobię przy następnej wymianie, ale jak nie ubywa to czy jest sens zmieniać jeśli chodzi tylko o gestosc? 

czynników jest kilka, ogólnie do tego silnika niepotrzebne są oleje niskopopiołowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał:

czynników jest kilka, ogólnie do tego silnika niepotrzebne są oleje niskopopiołowe

Może i tak kolego, ale wolę żeby olej był lepszy niż mam pozacierac walki i wymieniać głowice, serwis zaleca 0W/30, wobec 5W/30 jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam34 napisał:

...niż mam pozacierac walki i wymieniać głowice...

:polew: :polew: :polew:

 

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

:polew: :polew: :polew:

 

 

:facepalm:

No tak kolego, nie wiesz ze się walki zacierają jak się jeździ po 30tys na oleju,i że rozdzielacz ciśnienia w pompie oleju staje i zaciera wałki i wanosa? A walki jak zatrze to głowica do zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam34 napisał:

No tak kolego, nie wiesz ze się walki zacierają jak się jeździ po 30tys na oleju,i że rozdzielacz ciśnienia w pompie oleju staje i zaciera wałki i wanosa? A walki jak zatrze to głowica do zmiany

kto Ci napisał że masz jezdzic na oleju 30000km, hm ?

ja mam zmodzonego 3.0tfsi i wymieniam oliwe co 3000km a wlewam Ravenola Turbo VST 5W40

po 3000km ten olej wyglada jak w 1.8T po 20000km

po za tym w 1.8tfsi nie ma Vanosa, mylisz marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

kto Ci napisał że masz jezdzic na oleju 30000km, hm ?

ja mam zmodzonego 3.0tfsi i wymieniam oliwe co 3000km a wlewam Ravenola Turbo VST 5W40

po 3000km ten olej wyglada jak w 1.8T po 20000km

po za tym w 1.8tfsi nie ma Vanosa, mylisz marki

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam34 napisał:

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

To też lejesz dobry olej rawenol tańszego gówna nie ma? A nie sory jeszcze pmo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam34 napisał:

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

Ja nie kupiłem auta od Niemca, nie muszę, stać mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

Ja nie kupiłem auta od Niemca, nie muszę, stać mnie

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adam34 napisał:

... serwis zaleca 0W/30, wobec 5W/30 jest ok

Serwis zaleca 0W30 ??? raczej chce kasy nabić, przy LL wystarczy 5W30 ale nie polecam tak długiego interwału.

Do tego silnika warto zalewać dobre oleje 5W40 z uwagi na bardziej trwały film olejowy serwisy u dojczlandów zalewają LM, Molygena, Arala i Castrola ale to nie jest ten sam co w Polsce.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KINIAM napisał:

Serwis zaleca 0W30 ??? raczej chce kasy nabić, przy LL wystarczy 5W30 ale nie polecam tak długiego interwału.

Do tego silnika warto zalewać dobre oleje 5W40 z uwagi na bardziej trwały film olejowy serwisy u dojczlandów zalewają LM, Molygena, Arala i Castrola ale to nie jest ten sam co w Polsce.

No tak kolego, tak zaleca serwis, ja leje 5W/30jest ok, jak coś się zacznie dziać z olejem to zmienię na 40,naraxie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam34 napisał:

No tak kolego, tak zaleca serwis, ja leje 5W/30jest ok, jak coś się zacznie dziać z olejem to zmienię na 40,naraxie jest ok

A jeśli chodzi o przelot to robię 15tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adam34 napisał:

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Licz się że słowami gówniarzu, za krotki tutaj jesteś żeby pisać do mnie coś takiego. Wydaje Ci sie że coś wiesz i coś potrafisz a wypisujesz jakieś cuda co automatycznie świadczy o Twojej wiedzy. Forum to nie świński targ gdzie każdy klepie co mu ślina na język przyniesie i wydaje mu się że zjadł wszystkie rozumy.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nadal nic nie rozumiesz, głupią gadką tracisz w oczach innych forumowiczów. Jak widzą taką osobę jak Ty będą olewać Twoje posty, pytania itd itp.

Kilku już poległo 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam34 napisał:

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Oj nie ładnie Kolego Adasiu.

Na tutejszym forum staramy się być dla siebie życzliwi nawet jakby ktoś się mylił.

Co do Kolegi Dev a może można by czasem z nim polemizować, jest oszczędny w słowa, czasem odpowiada zagadkami  ale wiem, że jest to FACHOWIEC a obserwuje forum od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...