Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki olej do 1.8 TFSI


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli lej to co sprawdzone. Motul Moly lub Millers.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 23:46, LukiKRK napisał:

Czyli lej to co sprawdzone. Motul Moly lub Millers.

Tapniete z SGS7
 

Motul i jeszcze raz motul  X-clean 5W30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul i jeszcze raz motul  X-clean 5W30 


X-Clean albo Specific z norma 504 507 5w30.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaannkko Audicowe świry:) 

 

Zakupiłem niedawno Audi a4 b8 2008r w benzynie 1.8 T i przymierzam się do zmiany oleju oraz filtrów.

Z tego co pokazuje mi komputer to zmiana oleju powinna nastąpić za 8 tysięcy kilometrów i teraz moje pytanie, czy sugerować się tym co pokazuje komputer pokładowy czy najzwyczajniej wymienić na nowy.

Z tego co znalazłem to na karteczce w samochodzie to miałem tego rodzaju olej  Valvoline to czy lać go dalej czy wymienić na polecanego na tym forum Motula lub LM ?

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zwykle ustawiany jest na Long Life serwis czyli wymianę co 30tys. Więc lepiej wymień od razu na Motula.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdy zakupiłem auto był w nim olej Castrol Edge 5W30 LL, miesiąc temu wymieniłem olej na Motul 5w30 x- clean FE. Po wymianie oleju oraz filtra zauważyłem szybki ubytek oleju po przejechaniu około 1000k +/- . Wcześniej na castrolu nie zauwazyłem  takiego ubytku. Co może byc powodem? źle dobrany olej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. To jeden z najlepszych olejów do tego silnika. Może jakaś nieszczelnosc? Olej na 100% ori?

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zalany świeżo silnik castrol professional edge. Czy ten olej będzie dobry? auto jest jeszcze na gwarancji 3 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 21:19, LukiKRK napisał:

No raczej nie. To jeden z najlepszych olejów do tego silnika. Może jakaś nieszczelnosc? Olej na 100% ori?

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma wycieków,  ale podejrzewam ze może być coś z olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2017 o 16:39, Osin20 napisał:

Nie ma wycieków,  ale podejrzewam ze może być coś z olejem

Mam podobny problem. Po przejechaniu 4 tys spadek od max do min prawie. Jestem umówiony do mechanika bo mi coś tam się poci delikatnie ale też mi mówił że ucieka i trzeba to zrobić ale nie ażeby tyle z powodu złego oleju. 

Niech ktoś się wypowie jeszcze bo jestem ciekaw sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Zbliża mi się termin wymiany oleju (interwał ~12kkm) i tu dylemat:

Millers ee 5w40 (NANODRIVE LongLife) czy Ravenol VST 5w40? Nie mam żadnego doświadczenia z tymi produktami dlatego proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 19:44, mareqww napisał:

Siemka

Zbliża mi się termin wymiany oleju (interwał ~12kkm) i tu dylemat:

Millers ee 5w40 (NANODRIVE LongLife) czy Ravenol VST 5w40? Nie mam żadnego doświadczenia z tymi produktami dlatego proszę o podpowiedź

ja właśnie świeżo 300 km od wymiany EE 5w40. Silnik chodzi cicho, spalanie żeby spadło , to chyba niekoniecznie jakoś ;) ( odnośnik do producenta że jakieś oszczędności paliwa ). Wymiana po 10 tys km , poprzednio był Millers XF 5w40, bardzo fajna praca silnika również. Filtr oleju ori lub mann, i koniecznie filtr powietrza do tego. I nawet wymieniłem filtr paliwa Hengst, rzekomo nieprzewidziany do wymiany, jest w baku, było bagno. Co do Ravenola w silniku , nie miałem przyjemności, obecnie wlałem do skrzyni biegów i dyferencjału, praca super bez uwag. Natomiast widzę że polecany przez producenta Ravenol to 0w30 lub 0w40 do naszych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdżę na Motulu X-CLEAN+ 5W30. Przy następnej wymianie chyba zrobię płukankę i zaleję tańszego X-CESS lub X-CLEAN 5W40. Poczytałem i z tego co widzę, to ten X-CLEAN+ to po prostu LL (long life). Uważam, że to bez sensu. Robię rocznie od 7 do 10 tyś, a i tak nie zależnie od przebiegu i tak wymieniam olej co rok + dolewanie 0.3-0.4l na 1000km. Nie oszukujmy się ale na te dolewki idzie troszkę kasy, a te oleje, które podałem są dużo tańsze. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ghamax napisał:

Aktualnie jeżdżę na Motulu X-CLEAN+ 5W30. Przy następnej wymianie chyba zrobię płukankę i zaleję tańszego X-CESS lub X-CLEAN 5W40. Poczytałem i z tego co widzę, to ten X-CLEAN+ to po prostu LL (long life). Uważam, że to bez sensu. Robię rocznie od 7 do 10 tyś, a i tak nie zależnie od przebiegu i tak wymieniam olej co rok + dolewanie 0.3-0.4l na 1000km. Nie oszukujmy się ale na te dolewki idzie troszkę kasy, a te oleje, które podałem są dużo tańsze. Co myślicie?

niemało przyjacielu dolewasz. Ważne, aby spełniał normę 502 i był od dobrego producenta. Spokojnie lej te 5w40, może lepiej xclean niż xcess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki olej ważne żeby spełniał wymagania producenta i najważniejsze żeby wymienić go raz na rok lub max po 15 tyś km przebiegu w zależności co pierwsze nadejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Wczoraj wyskoczyła mi ikonka niskiego stanu oleju. Zakupiłem dziś olej motul 5w30. Wlałem do niego ok 800ml. Wskaźnik na komputerze pokazuje niecałe pół. Czy to ok? Wybaczcie jeżeli coś źle pisze, ale jestem zielony w samochodach. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 09:19, michawar napisał:

Nie ma znaczenia jaki olej ważne żeby spełniał wymagania producenta i najważniejsze żeby wymienić go raz na rok lub max po 15 tyś km przebiegu w zależności co pierwsze nadejdzie.

Bardzo mądrze i z logiką świadomego użytkownika napisane.

4 godziny temu, mikus88 napisał:

Zakupiłem dziś olej motul 5w30

Motul to słaby pomysł....mocno przereklamowany olej, a parametry takie sobie, są i lepsze i tańsze.

Kupiłeś chociaż z pewnego zródła? (to podstawa dotycząca każdego oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AndrzejK. napisał:

 

Kupiłeś chociaż z pewnego zródła? (to podstawa dotycząca każdego oleju).

A jakie polecasz oleje? Kupiłem oczywiście z dobrego źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie... Jak wam się pokazuje niski stan oleju to ile go wlewacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...