Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Problem ze skręcaniem


PAT1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam mały problem przy skręcaniu w lewo lub w prawo,jakiś dziwny odgłos sie pojawił jakis czas temu gdy parkowałem i skręciłem kierownice na maxa w prawo (staraszne głosno czasami trrrrrrrrrrrrr!!!!! trrrrrrrrr!!!!!!). Jestem teraz w Angli Kupiłem Zielony płyn do układu hudraulicznego firmy Coma... nic innego nie znalazłem w mojej okolicy,dolałem go ale nadal przy skręcaniu słychać dziwne warczenie (może powinienem spuscic cały płyn z układu zalac go na nowo?). Druga sprawa w momenicie gdy odpalam silnik słysze lekki pokwik (tylko raz) nie bardzo wiem co to może być. No i ostatnia rzecz która mnie ciekawi , siedząc czuje bardzo delikatne przerywanie,wibracje w samochodzie,może to od silnika? Czytałem troszke na forum ale prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przede wszystkim nie spuszczaj płynu z układu wspomagania bo zajeździsz pompę,najrozsądniej będzie na postoju skręcić na maksa kierownicą przytrzymać przez 2 sekundy i tą samą czynność powtórzyć w drugą stronę,następnie strzykawką pobierz cały płyn ze zbiorniczka i dolej nowego!Będziesz musiał tą czynność powtórzyć kilka razy!

Skąd dokładnie wydobywał się ten dziwny dźwięk podczas skręcania???może po prostu to przegub???

Wnioskuje że wcześniej brakowało płynu w zbiorniczku???Jeżeli tak to musisz znaleźć nieszczelność!

Nie jestem pewny ale do auta z tym rocznikiem należy zalać syntetycznego płynu ale pewnie zaraz ktoś się odezwie :wink4:

Nie chcę Cie martwić ale prawdopodobnie pompa od wspomagania już kończy swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do auta ,podnieć maskę i zobacz jak się zachowuje napinacz

ten co napina Twój alternator - jak skacze ,drga to niech

ktoś drugi skręci Ci kołami na max L/R bez znaczenia

i dalej patrz na napinacz paska / jeśli skacze , drga

a Twoje rrrrrrrrrrrrr to świerczenie wymień sprzęgiełko na

alternatorze ( to to koło które napędza alternator)

moż to to Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc,ten dzwięk wydobywa się..... trudno mi to okreslić,naprawde nie wiem :mysli: Troszke jestem przerażony, bo samochodzik ma 3lata a juz pompa do wymiany??? :wallbash: Sprawdze wszystko tak jak pisaliście od razu jak mój staruszek wróci bo jestem sam z żoną a ona mi nie pomoże :polew: A w zbiorniczku było troszke płynu,nie brakowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

nie obstawiaj odrazu pompy - ja się tak naciołem, a teraz mam dwie

ustal przyczyne zanim coś kupisz lub zrobisz

zobacz sprzęgiełko, ono kosztuje 150 zł i nie ma co się

upierać za orginałem,ale nie wymienisz sam

trzeba specjalny klusz + pist pnełmatyk i 5 min roboty

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustal przyczyne zanim coś kupisz lub zrobisz

dokładnie znajdź dobrego mechanika niech on zlokalizuje przyczynę bo wymienisz full części a problem zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lekko buczy to jest to chyba normalne. u mnie też tak jest. Przejechalem 24k km i caly czas jest tak samo. W serwisie mi powiedzieli ze wszystko jest ok i te pompy lubią buczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6 awx] Mam ten sam problem, gdy skrecam max w prawo czy w lewo slychac to 'swierczenie' . Wymienilem napinacz bo byl ponoc zepsuty i myslalem ze on to powodowal ale problem wciaz jest :( .

Czy jestescie pewni ze jest to owe sprzegielko?? I wie ktos moze jak to sie nazywa po angielsku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richardz82 jezeli chcesz dostać tą część w Angli to bedzie problem!!! Musze poczekać do kwietnia jak bede w polsce bo tutaj nie sprzedają części zamoennych do alternatora. Można kupić tylko cały alternator :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "trrrrrrrrr" to w ruchu czy na postoju??

Jak w ruchu to może wahacze a jak napostoju to bym się skoncentrował na wspomaganiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stukanie jest gdy skręcasz podczas jazdy to może być przegub do wymiany. Wjedź na jakiś kanał i zobacz czy się nie poci i nie ma jakiś wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po angielsku to sie nazywa 'FREEWHEEL CLUTH'

[b6 awx] Mam ten sam problem, gdy skrecam max w prawo czy w lewo slychac to 'swierczenie' . Wymienilem napinacz bo byl ponoc zepsuty i myslalem ze on to powodowal ale problem wciaz jest :( .

Czy jestescie pewni ze jest to owe sprzegielko?? I wie ktos moze jak to sie nazywa po angielsku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko na alternatorze występuje w B6 w B7 go nie ma.Mam taką samą jak kolega z tego samego roku i nie występuje.Wydaje mi się że chodziło tu o napinacz paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto nie ma sprzegiełka na alternatorze?? oczywiście że jest. mam 2.0 tdi blb i mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to jednak wina pompy! u mnie tez lekko popiskuje przy maksymalnych skretach ale nie slychac tego w aucie wiec jeszcze zaczekam z naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ,sprawdziłem przy wymianie rozrządu.Koleś ma taką samą jak ja ,ten sam model i też nie ma.Nie wiem gdzie jest róznica.Jest napewno w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w zbiorniczku płynu wspomagania nie buzuje, płyn jeżeli buzuje to wymień zbiorniczek i będzie ok

być może masz uszkodzone sitko na dnie zbiorniczka ale nic z tym nie zrobisz też to przerabiałem musisz go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem ten problem wymienilem napinacz i pasek i po 2 tygodniach problem powrócił. Ponownie wymieniłem sam pasek no i po 2 tyg znów piszczało . Dopiero po wymianie napinacza paska i sprzęgela pomogło ale jak dla mnie i tak za cieżko chodzi kierownica na postoju ,miałem kiedys B5 i tam chodziło duzo lżej . Czy macie jakis pomysł co zrobic żeby kierownica chodziła lżej, pompe sprawdzałem w serwisie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...