Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4/B6 BEX - płyn mineralny czy syntetyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
Czy może ktoś określić prawdę albo fałsz.
1. Zielony płyn mineralny zalecany przez producenta.
2. Czerwony płyn syntetyczny, który został nalany przez mojego mechanika po wymianie maglownicy (wcześniej był zielony). Leją czerwony, bo podobno lepszy od zielonego.
Ktoś inny napisał, że nie powinno lać się czerwonego, bo uszkadza to uszczelki.

Dzięki i pozdrawiam

Opublikowano

zielony syntetyk z aso, ale jest o tym spory temat na forum.

Opublikowano

Producent magla przewidział mineral, jednak ja temat odpuściłem i leję ori z ASO.

Opublikowano

Na czerwonym ATF II te układy spisują się bardzo dobrze, zwłaszcza te już trochę wyeksploatowane.

Opublikowano

Według katalogu to G 004 000 M2 ja bym taki zalał czyli zielony w IC z jakimś rabatem mają 50zł za litr OE Skoda

Olej układu sterowniczego
1,00
Specyfikacja oleju mechanizmu wspogania układu kierowniczego
G 004 000 M2 Olej oryginalny
Opublikowano

Maglownice, zazwyczaj jak naprawiają ( regenerują ) to zakładają uszczelnienia takie, które są odporne na olej ATF.

Praktycznie w każdym zakładzie, który regeneruje są takie uszczelnienia zakładane.

Dlatego moim zdaniem nie ma powodu do obaw, że coś tam Ci się rozpuści czy rozejdzie.

Poza tym to co napisał kolega majkel_majki - jak najbardziej jestem za.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za liczne odpowiedzi.

No więc ta maglownica to oryginalna używana przekładka więc z tego co podejrzewam nie będzie miała uszczelek dostosowanych do czerwonego płynu ATF.

Kupić kilka litrów zielonego i przepłukać całkiem system?

Opublikowano

Kupić kilka litrów zielonego i przepłukać całkiem system?

2 litry wystarczą na płukanie i napełnienie.

Opublikowano

1 litr Ci wystarczy na przeplukanie i napełnienie ukladu

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Audi nie produkuje oleju tylko bierze od kogoś.

Febi 6162 zielony

Mi 1 litr starczył na płukanie i uzupełnienie spokojnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Febi 06162 to mineral taki jak zaleca producent magla.

Audi z kolei zaleci 06161 - czyli taki jaki oni sprzedają - syntetyk.

Opublikowano

oryginalny z serwisu jest mineralny a nie syntetyczny, Mineralny jest napisane na etykiecie z tylu i nie ma nic wspólnego z syntetycznym febi. Rożnica w gęstości płynu,

Mowa o G004000M2

Edytowane przez Przemek Rzeszotarski

Opublikowano

Gdzieś mam karty charakterystyki płynu z ASO i jest to olej syntetyczny. Kłóciłem się o to dosyć dlugo, bo serwis nie ASO wlali mi do touarega 2007r. płyn febi 06161 syntetyczny a na korku pisze, że ma miałbyś mineralny. Oni brali kod płynu z ASO i wlali zamiennik FEBI 06161, który też jest syntetyczny. Pojechałem do ASO i wziąłem karte charakterystyki tego płynu. Najbliżej do ori jest FEBI 06161, 06162 ma w ogóle inne parametry.

Ori kiedyś był G002000M2 i on był mineralny teraz jest G004000M2 - zastąpił poprzednika i to jest syntetyk (ale na bazie mineralnego).

Temat odpuściłem. Do wszystkich aut z grupy VAG leję FEBI 06161 i nic się nie dzieje, a nawet się poprawiło. Skoro ASO taki leje to chyba wiedzą co robią, a najlepszym zamiennikiem jest FEBI06161. 06162 to zamiennik starego płynu z ASO, którego już nie sprzedają.

Opublikowano

Gdzieś mam karty charakterystyki płynu z ASO i jest to olej syntetyczny. Kłóciłem się o to dosyć dlugo, bo serwis nie ASO wlali mi do touarega 2007r. płyn febi 06161 syntetyczny a na korku pisze, że ma miałbyś mineralny. Oni brali kod płynu z ASO i wlali zamiennik FEBI 06161, który też jest syntetyczny. Pojechałem do ASO i wziąłem karte charakterystyki tego płynu. Najbliżej do ori jest FEBI 06161, 06162 ma w ogóle inne parametry.

Ori kiedyś był G002000M2 i on był mineralny teraz jest G004000M2 - zastąpił poprzednika i to jest syntetyk (ale na bazie mineralnego).

Temat odpuściłem. Do wszystkich aut z grupy VAG leję FEBI 06161 i nic się nie dzieje, a nawet się poprawiło. Skoro ASO taki leje to chyba wiedzą co robią, a najlepszym zamiennikiem jest FEBI06161. 06162 to zamiennik starego płynu z ASO, którego już nie sprzedają.

Dobrze wiedzieć, dobra robota z charakterystykami. :banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.