Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy starszym przewodem KKL można zdiagnozować A4 B6?


kamil_cabrio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przewód Viakena (ten najtańczy KKL) kupiony chyba koło 2010-2012 roku. Wczoraj próbowałem go podpiąć do B6 i zdiagnozować VCDS lite 1.2, w końcu połączyło ale przy próbie auto-scan wciąż go powtarzało.

Czy tym przewodem da się zdiagnozować to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły idące po k-line powinno dać się zdiagnozować, obstawiam że kabel jest bardzo kiepskiej jakości lub uszkodzony. Pojedyncze moduły diagnozuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kabelkiem od viakena w b7 robie silnik i zegary. czyli po linii k daje radę. spróbuj pojedynczo łączyć się z modulami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu się da. Mam Viakena KKL tego niebieskiego, kupiony bodajże w 2009 roku i bez problemu łączyłem się z silnikiem, klimą, ABSem, zegarami, navi, poduchami w 1.8T w TT, jak i teraz w B6 3.0. Żadnych problemów zarówno z diagnostyką poszczególnych grup, jak i kodowaniem.

Edytowane przez Kamuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu, może Ci coś podpasuje z softu ;)


https://a4-klub.pl/index.php?/topic/350881-vag-com-3112-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam tego niebieskiego kabelka i mam go z 9 lat, testowałem kilka programów diagnostycznych i najstabilniej jest na vag-com 311.2. O dziwo w a4 b6 działa bez zarzutu a kosztował ze dwie dychy może. Robiłem m.in adaptację kluczyków, ksenonu ,przepustnicy,kasowałem inspekcje tylko ,że ja mam 2001 a tam nie ma CAN-BUS-a. Nie wiem czy to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczo moduły obsługuje ale...dzisiaj chciałem zaadoptować drugi kluczyk i w module od komfortu na blokach 007 nie ma opcji wejsc w kanał powyżej 009 bo nie zarejestrowany itd.itd. Jest to kwestia kabla czy szukać innego programu?

A czy przewód http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html jest lepszy od mojego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...