Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba czas na zmiane, BMW 3 hyhyhy


ykk

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie się wczoraj przespałem i ... wytrzeźwiałem jak policzyłem złotówki :kwasny:

Ale chyba next będzie właśnie E46, bo B6 jakoś mnie kręci - może się za dużo na spotach napatrzyłem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem E46 330xd po lifcie silniczek 184KM polecam rok upalania i zero awarii auto przywiozłem sobie ze Szwajcarii od pierwszego właściciela z przebiegiem 190000 sprzedałem jak miała ponad 200tys nalatane i nic się nie działo tak więc polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

204km jest od 2003 roku jak dobrze kojarze, ale w X-drive z tego roku ciezko go ustrzelic, chyba nie byl odpoczatku 2003 w wersji 4x4.

Silnik 3.0d w BMW to najlepszy diesel jaki wyszedl do tej pory IMO i Audi ze swoim V6 naprawde przegrywa. Nie ma sie co oszukiwac co jak co ale BMW robi najlepsze motory bez dwoch zdan (wystarczy spojrzec na wyniki plebiscytow z ostatnich lat wygrywaja srednio w 50-60% kategorii oraz osiagi), to samo jesli chodzi o handling.

Gdybym jescze raz mial wybierac czy b6 czy e46 ...znow bylby to bardzooo trudny wybor. Przedewszystkim ze wzgledu na silnik oraz trakcje. BMW jak dla mnie ma cos w sobie, co sprawia ze nie moge przejsc obojetnie obok smigla... A Audi podoba mi sie bardzo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli porownywac 3.0 D to faktycznie BMW jest lepsze i wygrało kika tytułów engine of the year.

ale czy az tak daleko audi jest z tylu? nie wydaje mi sie...

choc nowe silniki BMW Bi-Turbo sa po prostu kox :kox: :kox:

jak audi szybko czegos nie wymysli konkurencyjnego to moje nastepne auto bedzie miala koncowke 35d w nazwie :D

e46 jest naprawde fajne poza wnetrzem. wlasnie wnetrze nie w moim guscie i naped Q sklanily mnie do audi (bo beema była brana pod uwage ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że po lifcie te silniki miały nie 184, tylko 204km.

moj padre ma po lifcie i silnik 184 konie. ogolnie to hamulce sie zuzywaja dosyc szybko (duza masa wersji 330xd z automatem), takze szybko zuzywaja sie sworznie w wahaczach z przodu a sa niewymienne. nierwaly automat z dieslem - gadalem z szefem warsztatu od skrzyn to powiedzial ze nie sa wystarczajaco wytrzymale na 400Nm jakie produkuje silnik. zreszta przy wymianie oleju byly opilki na magnesie co wróży naprawe niedlugo. a co do silnika - ten co ma 184km ma pojemnosc 2.9 i nie ma układu CR. jest jedna pompa ktora po jakims czasie wymaga regeneracji, to ze zacznie szwankowac jest raczej pewne. u starego w beemece odmawiaja posluszenstwa podnosniki szyb z przodu - okno idzie w dół ale juz sie nie podnosi :mysli: chyba ze sie pomoze ręką :wink4: duzym plusem tych silnikow jest łańcuch rozrzadu, za***isty dzwięk, smieszne spalanie i osiagi jakie zapewnia. gdybym mial taki w swojej :a4fan: .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w bmw po 2001 juz nie wstawiali wszystkie w common rail?sa rozne generacje c.m ale wydawalo mi sie ze po slawnej vp 44 przeszli na c-mona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i wstawiali ale ten silnik co ma 184 konie zniknal dopiero jakos po 2002 roku. ten 204 konie juz ma poj. 3 litry i inne zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak audi szybko czegos nie wymysli konkurencyjnego to moje nastepne auto bedzie miala koncowke 35d w nazwie :D

e46 jest naprawde fajne poza wnetrzem. wlasnie wnetrze nie w moim guscie i naped Q sklanily mnie do audi (bo beema była brana pod uwage ...)

moje tez byloby 35d tylko ze ... nie ma w manualu wiec raczej odpada :kwasny: :kwasny:

co do wnetrza Audi ma troszke fajniejsze ale jak dla mnie minimalnie. X-Drive nie taki zly z Q moze smialo konkurowac.

nie wiem czy to tylko propaganda ale wyglada fajnie :gwizdanie:

jakby potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-drive jest fajny od ktorejs tam generacji. nie znam sie tak dobrze zeby datami sypac ale wiem ze ostatnio go mocno poprawili i naprawde daje rade... ale w e46 chyba nie bylo jeszcze tak rozowo...

dla mnie brak manuala to zaden problem. wrecz rpzeciwnie. przy takim silniku to grzech zmieniac biegi :D

niestety o ile silniki i naped BMW z roku na rok poprawia, o tyle wnetrze robi sie coraz gorsze. te "fale" na desce w nowych modelach, nawet w 7-ce po prostu mnie odrzucaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO o gustach sie nie dyskutuje ale rzeczywiscie BMW ma specyficzny desgin wnetrz... :), nie kazdemu sie podoba mnie mniej niz design AUDI. Co do e46 to fakt ten Xdrive nie byl tak zawanasowany ale mysalem ze rozmawiamy o e90 -91-92 wzglednie 93 ;-) skoro mowa o 35d. W e46 chyba nawet jest staly rozdzial mocy bez ingernecji elektroniki i setek czujnikow na kolach itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO o gustach sie nie dyskutuje ale rzeczywiscie BMW ma specyficzny desgin wnetrz... :), nie kazdemu sie podoba mnie mniej niz design AUDI. Co do e46 to fakt ten Xdrive nie byl tak zawanasowany ale mysalem ze rozmawiamy o e90 -91-92 wzglednie 93 ;-) skoro mowa o 35d. W e46 chyba nawet jest staly rozdzial mocy bez ingernecji elektroniki i setek czujnikow na kolach itp itd.

z tego co pamietam to u mnie w E46 był naped 70% tył 30% przód w razie poslizgu wyrownywało sie do 50%na 50% efekt był taki ze stawiało sie boka i tak jechało :kox: oczywiscie po wyłaczeniu elektroniki :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat wczoraj przytargał 320d 150km 2004 Touring i na przestrzeni 2000km (spokojna jazda 80-90 km/h) spalał mu 4.3/100km :shocked:

stwierdził że przy super delikatnej jeździe zszedłby poniżej 3 l :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sprzedac eSke i koniecznie kupic cos w dieslu.

Rozgladam sie wlasnie za e46 po lifcie ewentualnie e39 po lifcie oczywiscie 3.0D.

Wnetrze jednego jak i drugiego auta musi miec duza navi bo inaczej niestety porazka...poprostu brzydkie.

Silnik 3.0 D byl trzy razy z rzedu Engine Of The Year ... pewnie nie przez przypadek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BMW zawsze będzie "Bolidem Młodzieży Wiejskiej"

na szczescie tylko dla ciebie

Dla mnie również :tongue4: I dresik strój obowiązkowy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BMW zawsze będzie "Bolidem Młodzieży Wiejskiej"

na szczescie tylko dla ciebie

Dla mnie również :tongue4: I dresik strój obowiązkowy :polew:

no to jeszcze kilka osob znajdziecie i mozecie sobie forum zalozyc, Anty bmw czy cos takiego proponuje.

Dziwne ze Audi Wam sie nei kojarzy z wiejskim samochodem jak coraz wiecej osob + "burakow" takie sobie kupuje ...Dla mnie buda b6 robi sie coraz bardziej opatrzona (o b5 nie wspomne), ludzie kupuja aby tyko buda byla nowa a w srodku standard i radio na kasete ale na "wsi" widza ze ma 4kolka na masce...Mi to jakos specjalnie nie przeszkadza i nie kojarzy mi sie z buractwem, ale jak juz mam sie wypowiadac na ten temat to juz bardizej VW niz BMW jest tym slynnym Bolidem Mlodziezy Wiejskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błechecheche :polew:

mmcv - wielki arbiter elegantiarum się odezwał :cygaro::wink4:

Mnie się akurat buda B7 i B8 średnio podoba, a budę B5 uznaję za ponadczasową :sarcastic:

Więcej luzu Kolego :tongue4:

_________________________________________________

Ale jednak coś w tym jest, że to Bi eM dablju a nie :audi: czy VW uchodzi za dresiarską furę :gwizdanie: :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew:

Dobra, koniec :ot: bo jakiś zielony przyjdzie i nas na forum Fiata Uno wystawi :kox:

:polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...