Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migajaca kontrolka plynu chlodzacego


Tomek1_2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Ostatnio zauważyłem przy odpalaniu samochodu, że miga mi kontrolka od płynu chłodzącego i 3 razy zapiszczy. Czy może być to wina czujnika płynu chłodzącego? Chciałem dodać,że płyn niedawno wymieniałem, stan jego jest pod max i temperatura silnika  jest normalna 90. I po jakimś czasie kontrolka sama gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to kontrolka od hamulców. wykrzyknik w kółku.przy mrozach jakie są może tak być  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michcio28810 napisał:

a może to kontrolka od hamulców. wykrzyknik w kółku.przy mrozach jakie są może tak być  

Nie to nie jest kontrolka od hamulca tylko od płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być wina zegarów. Czytałem kiedyś o takim przypadku tylko, że tam świeciła się kontrolka ciśnienia oleju. Zapalała się po odpaleniu, czasem na chwilę podczas jazdy i sama po chwili gasła. Jakby padł czujnik to by świeciło cały czas, przynajmniej tak miałem w starej, poczciwej 80-ce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał:

Może też być wina zegarów. Czytałem kiedyś o takim przypadku tylko, że tam świeciła się kontrolka ciśnienia oleju. Zapalała się po odpaleniu, czasem na chwilę podczas jazdy i sama po chwili gasła. Jakby padł czujnik to by świeciło cały czas, przynajmniej tak miałem w starej, poczciwej 80-ce :)

U mnie to tak się dzieje jedynie jak są większe mrozy i nie jeżdżę tak min dzień nim. Ale jak temp dojdzie do 90 stopni to po przejechaniu paru km sama gaśnie ta kontrolka. A jak jest na dworze w miare ciepło to ta kontrolka sie nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i mnie to spotkało.W trakcie jazdy zapaliła się kontrolka.Płyn w normie,vag żadnych błędów nie pokazuje,temperatura dochodzi do 90 stopni i stoi.
Jak walniety jest czujnik to komp pokaże jakiś błąd czy nie?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...