Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ślizgające sie sprzeglo po 9tys

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jakiś czas temu kupiłem audi a4 b5 z silnikiem 1.8t awt po programie na 190km i około 300nm. Auto miało wymienione sprzęgło wraz z dociskiem (zestaw firmy sachs) 5tys km przed kupnem. Autem zrobiłem jakieś 4 tyś km i nagle zaczeło się ślizgać sprzęgło. Uślizguję się z reguły na 4 i 5 biegu od 3tyś obrotów kiedy turbo zaczyna dmuchać pełną mocą zaczyna się ślizgać. Czasem się zdarzy że jeszcze uślizgnie się na 3 biegu od tych 3 tyś ale to czasem tylko.  Czy możliwe że przy takim małym przebiegu od wymiany sprzegła już się kończy czy raczej winna może być gdzieś indziej? 

Edytowane przez Louw

Opublikowano

Może sprzęgło wcale nie było wymieniane?

Opublikowano

moze uszczelniacze puszczaja ?

Opublikowano

A widziałeś jakieś dokumenty potwierdzające wymianę sprzęgła? W Polsce ludzie sprzedający samochód/motocykl zawsze piszą że to wymienione to wymienione a jak zapytasz o jakiś dowód na to to od razu zaczynają kręcić. 

Opublikowano
  • Autor

Sprzeglo napewno wymienione bo auto od kolegu kupione i wiem co bylo robione

Opublikowano

Uszczelniacz wału wymieniany był?

Opublikowano

Szukacie dziury w całym. Pewnie po prostu soft jest zrobiony w taki sposób, że full boost wchodzi dosyć gwałtownie przy dużym obciążeniu, więc sprzęgło nie daje rady przenieść i się ślizga. Ewentualnie zostało przysmażone raz- w takiej specyfikacji to wystarczy żeby dalej się ślizgało już.

Opublikowano

Nowe standardowe sprzęgło powinno spokojnie przenieść taką moc. Skrzynia w dół i będzie widać co się dzieje.

Opublikowano

Powinno, ale nie musi. Średnio zrobiony program potrafi załatwić przeniesienie napędu bez problemu... Z jednym się zgodzę- rozebrać i sprawdzić jak wyglądają tarcza i docisk.

Opublikowano
  • Autor

Sprzegło przestalo sie nagle ślizgać i jest wszystko ok. Możliwe że to wina programu bo turbo jak wstaje bardzo przeladowywuje i auto ma przy 3tys duzego kopa

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

u mnuie ten sam problem z sachse,m, to jakas lipa jest nie sprzegło. 7 miesuiecy wytrzymało. potem zaczeło slizgac, myslałem ze tarcza, po rozebraniu okzało sie ze docis bardzo słabo dociska tarcze, tarcza jak mowa. ... wada ,ateriałowa. beznadziejnej jakosci zestaw,  komplet poszedł na gwarancje,,, załozyłem teraz luka. pieknie wszytsko działa. o niebo lepiej. nowy sachs w połowie nie pracował tak jak luk. wiec kolego zdejmuj i odsyłaj

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.