Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślizgające sie sprzeglo po 9tys


Louw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem audi a4 b5 z silnikiem 1.8t awt po programie na 190km i około 300nm. Auto miało wymienione sprzęgło wraz z dociskiem (zestaw firmy sachs) 5tys km przed kupnem. Autem zrobiłem jakieś 4 tyś km i nagle zaczeło się ślizgać sprzęgło. Uślizguję się z reguły na 4 i 5 biegu od 3tyś obrotów kiedy turbo zaczyna dmuchać pełną mocą zaczyna się ślizgać. Czasem się zdarzy że jeszcze uślizgnie się na 3 biegu od tych 3 tyś ale to czasem tylko.  Czy możliwe że przy takim małym przebiegu od wymiany sprzegła już się kończy czy raczej winna może być gdzieś indziej? 

Edytowane przez Louw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jakieś dokumenty potwierdzające wymianę sprzęgła? W Polsce ludzie sprzedający samochód/motocykl zawsze piszą że to wymienione to wymienione a jak zapytasz o jakiś dowód na to to od razu zaczynają kręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo napewno wymienione bo auto od kolegu kupione i wiem co bylo robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie dziury w całym. Pewnie po prostu soft jest zrobiony w taki sposób, że full boost wchodzi dosyć gwałtownie przy dużym obciążeniu, więc sprzęgło nie daje rady przenieść i się ślizga. Ewentualnie zostało przysmażone raz- w takiej specyfikacji to wystarczy żeby dalej się ślizgało już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe standardowe sprzęgło powinno spokojnie przenieść taką moc. Skrzynia w dół i będzie widać co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ale nie musi. Średnio zrobiony program potrafi załatwić przeniesienie napędu bez problemu... Z jednym się zgodzę- rozebrać i sprawdzić jak wyglądają tarcza i docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło przestalo sie nagle ślizgać i jest wszystko ok. Możliwe że to wina programu bo turbo jak wstaje bardzo przeladowywuje i auto ma przy 3tys duzego kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnuie ten sam problem z sachse,m, to jakas lipa jest nie sprzegło. 7 miesuiecy wytrzymało. potem zaczeło slizgac, myslałem ze tarcza, po rozebraniu okzało sie ze docis bardzo słabo dociska tarcze, tarcza jak mowa. ... wada ,ateriałowa. beznadziejnej jakosci zestaw,  komplet poszedł na gwarancje,,, załozyłem teraz luka. pieknie wszytsko działa. o niebo lepiej. nowy sachs w połowie nie pracował tak jak luk. wiec kolego zdejmuj i odsyłaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...