Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?


czarny007

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mamy na Kaszubach 4-5 na minusie ale nocka koło -15.po odpaleniu autka przez około 10 minut słyszałem dźwięk przepływu płynu na wysokości środkowego nadmuchu dalej pod szybę.......pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją :mysli:..dodam ze śmigałem wczoraj na klimie..spotkaliście się z czymś takim?pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dodam ze śmigałem wczoraj na klimie..

jak w dzień było -4; -5 a w nocy -15 to zapewniam Cię że nie śmigałeś na klimie :wink4: bo klimy nie włączysz poniżej +5 stopni C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, słychać jakby przelewającą się ciecz od strony przedniej szyby (jakby pod deską rozdzielczą). Co to może być??

Dodam że dźwięk taki najbardziej słychać jak się dodaje gazu przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w dzień było -4; -5 a w nocy -15 to zapewniam Cię że nie śmigałeś na klimie :wink4: bo klimy nie włączysz poniżej +5 stopni C

tak jest ale przed II liftem czyli do 99 roku a kolega ma po II lifcie :gwizdanie:

po 99 klima chodzi a raczej kompresor chodzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w dzień było -4; -5 a w nocy -15 to zapewniam Cię że nie śmigałeś na klimie :wink4: bo klimy nie włączysz poniżej +5 stopni C

tak jest ale przed II liftem czyli do 99 roku a kolega ma po II lifcie :gwizdanie:

czyli te odgłosy są powiązane z klimatyzacją?? jak to usunąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, a słyszę podobne odgłosy, że to chyba płyn chłodzący przelewa się w zbiorniczku. Może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te odglosy to zapowietrzony układzik chlodzena!nadeszli mrozy plastiki sie kurcza plyn pokapywuje i odparowywuje na silniku i nie widac ze kapie!ale bombelki w nagrzewnicy slychac bo dokladnie ta sie miesci za nadmuchami!trzeba zlokalizowac kapanie i odpowietrzyc!ostatnie dwa tygodnie temu poswiecilem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam słyszalne bulgotanie w nagrzewnicy

przed wymiana termostatu tego nie miałem pewnie u mnie jest nadal zle odpowietrzony cały układ.nie widać u mnie na razie ubytku płunu.

dzisiaj na rozgrzanym i pracujacym silniku odkreciłem korek od zbiorniczka ale płyn był letni :mysli:

ale wszystkie przewody od chłodnicy gorące.po zakreceniu korka słyszalne były bulgotania w nagrzewnicy jak dodawałem gazu.

jak miałem AEB to układ odpowietrzyłem stojąc na stromym wzniesieniu, odkrecone ciepło na maxa i obroty na 3-4tys przez ok 5 minut i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi coś strzela - tak jakby miała szyba pęknąć. Dzwięk słychać w lewym dolnym rogu szyby przedniej.

Po nagrzaniu auta znika :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi coś strzela - tak jakby miała szyba pęknąć. Dzwięk słychać w lewym dolnym roku szyby przedniej.

Mi tez cos czasem strzeli... ale nie przejmuje sie tym. To chyba ustawianie klap, czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to. Klapy swoją droga i słychać je po prawej stronie ( są za schowkiem ).

myślę że to może być woda przy uszczelce która zamarza i naprężenia budy kruszą lód ...oby szyba się wkońcu nie poddała :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie działa pomimo przełączenia???rozumiem że kontrolka gaśnie ale system nie odpala? :mysli:....sorki nie wiedziałem :embarrassed:

dokładnie, kontrolka gaśnie, ale sprężarka się nie załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- podepnę się pod temacik- mój problem to słabe ogrzewanie (po zmianie płynu chłodzącego) na wolnych obrotach nawet przy 90*C na zegarach, w czasie jazdy jest normalnie b.dobrze grzeje, płynu w zbiorniczku jest na max. do kreski- Czy układ jest zapowietrzony czy coś innego?

Dodam ze prędzej przed wymiana wszystko było jak należny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie też słychać ten przelewający sie płyn a jak doda sie troche gazu to bardziej słychać.

Pytałem sie znajomego to mówił ze zapowietrzony układ chłodzenia. trzeba odpowietrzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Ja też podepnę się pod temacik- mój problem to właśnie odgłosy przelewania się płynu w nagrzewnicy przy dodawaniu gazu. Odgłosy są na zimnym, jak i na ciepłym silniku. Temperatura w normie 90st. Odpowietrzałem przez tą dziurkę w powrocie od nagrzewnicy, unosiłem zbiorniczek wyrównawczy. Zalałem nawet go prawie do pełna i nic to nie dało. Odgłosy dalej są. Jak to badziewie odpowietrzyć? Widać że Niemcy w tym modelu się nie postarali. Tragedia. Może jak kolega wyżej napisał podjechać przodem pod jakieś spore wzniesienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo, musisz dobrze odpowietrzyć układ i pilnować aby poziom płynu nie spadł poniżej poziomu min (zapowietrza się wtedy nagrzewnica która jest wyżej od zbiorniczka), ja zrobiłem to w ten sposób, że zalałem płyn w zbiorniczku do pełna i nagrzałem na postoju silnik to temperatury otwarcia termostatu (trochę to trwało) a następnie zwiększyłem kilkakrotnie na chwilę obroty silnika do ok 2000obr/min. Jeżdżę już rok czasu i jest ok, bulgotanie z pod deski zniknęło. Jeżeli u Ciebie układ zapowietrza się samoistnie to możesz mieć uszkodzą uszczelkę pod głowicą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...