Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

STI bardzo ładny , ale RS4 to już miażdży wszystko.. bardzo ciekawa historia i cichociemny Passat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Lepiej powiedz jak taki RS znosi letnie temperatury w okolicach 45-50 C ? :)

nie wiem, widzieliście na wcześniejszych fotach tablice z Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu - tam spędziłem ostatnich kilka lat... dopiero co się przeprowadziłem do ZEA, zima cały czas, jeszcze temperatury nie przekraczają 27 stopni. Ale już nie długo... Po doświadczeniach z silnikami turbo wyszedłem z założenia, że wolnossąca benzyna to jest jednak to. Ford, którym wcześniej jeździłem na codzień miał wolnossące, leniwe amerykańskie 300 koni z silnika 3.7 i nigdy nie narzekał jak za oknem było 45 stopni (conajwyżej akumulator miał coś do powiedzenia, bo jak w każdym samochodzie w tym klimacie po prostu przestaje działać z dnia na dzień po skończeniu 2 lat).

Po cichu liczę na to, że 4.2 V8 zatankowane 98mką nie będzie miało żadnych problemów z wysokimi temperaturami (w innych krajach zatoki jest tylko 91 i 95, więc o tyle lepiej w ZEA).

Za to ma problem ze słońcem: ma tak zryty lakier od słońca i piachu, że w przyszłym miesiącu zafunduję mu kurację odmładzającą z polerką i ceramiką... 

BTW. aktualna cena litra paliwa w UAE waha się pomiędzy 2 a 2.5PLN/litr ;) więc tak trochę więcej niż litr wody... i zawsze tak było (odkąd pamiętam). Panowie mylicie cywilizowaną Zatokę z Argentyną chyba... albo Arabią Saudyjską (którą i teraz kryzys zmusił do zaprzestania subsydii paliwowych i o której można pisać wiele, ale nie na tym forum).

Jedną z ciekawostek - zastanawialiście się kiedyś dlaczego Audi ma (prawie?) zawsze wlew paliwa po prawej stronie dla samochodów z kierownicą po lewej stronie? Nigdy mi to nie przeszkadzało, dopóki nie przyjechałem do Arabii... trochę wiecej o tym tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dubaju jest drogo więc i sklepach woda droższa. Kłócić się nie będę ale z matematyki zawsze byłem dobry ;) 

O knajpach i hotelach chyba lepiej nie wspominać, szklanka soku pomidorowego w hotelu kosztowała mnie +/-40zł.

W Grudniu 2016 byłem w Omanie w części leżącej przy Jemenie i też przewodnik mówił że paliwo jest w cenie wody...

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, was002 napisał:

nie wiem, widzieliście na wcześniejszych fotach tablice z Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu - tam spędziłem ostatnich kilka lat... dopiero co się przeprowadziłem do ZEA, zima cały czas, jeszcze temperatury nie przekraczają 27 stopni. Ale już nie długo... Po doświadczeniach z silnikami turbo wyszedłem z założenia, że wolnossąca benzyna to jest jednak to. Ford, którym wcześniej jeździłem na codzień miał wolnossące, leniwe amerykańskie 300 koni z silnika 3.7 i nigdy nie narzekał jak za oknem było 45 stopni (conajwyżej akumulator miał coś do powiedzenia, bo jak w każdym samochodzie w tym klimacie po prostu przestaje działać z dnia na dzień po skończeniu 2 lat).

Po cichu liczę na to, że 4.2 V8 zatankowane 98mką nie będzie miało żadnych problemów z wysokimi temperaturami (w innych krajach zatoki jest tylko 91 i 95, więc o tyle lepiej w ZEA).

Za to ma problem ze słońcem: ma tak zryty lakier od słońca i piachu, że w przyszłym miesiącu zafunduję mu kurację odmładzającą z polerką i ceramiką... 

BTW. aktualna cena litra paliwa w UAE waha się pomiędzy 2 a 2.5PLN/litr ;) więc tak trochę więcej niż litr wody... i zawsze tak było (odkąd pamiętam). Panowie mylicie cywilizowaną Zatokę z Argentyną chyba... albo Arabią Saudyjską (którą i teraz kryzys zmusił do zaprzestania subsydii paliwowych i o której można pisać wiele, ale nie na tym forum).

Jedną z ciekawostek - zastanawialiście się kiedyś dlaczego Audi ma (prawie?) zawsze wlew paliwa po prawej stronie dla samochodów z kierownicą po lewej stronie? Nigdy mi to nie przeszkadzało, dopóki nie przyjechałem do Arabii... trochę wiecej o tym tutaj.

Siema Marecek :)

Od razu skojarzyłem Paska ze zdjęcia - widzę ze obydwoje zatoczyliśmy koło po tylu latach zaczynajac na vw-passat.  :)  Co prawda nie RS ale tez biały polift. 

 

IMG_2652.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jozko napisał:

Siema Marecek :)

Od razu skojarzyłem Paska ze zdjęcia - widzę ze obydwoje zatoczyliśmy koło po tylu latach zaczynajac na vw-passat.  :)  Co prawda nie RS ale tez biały polift. 

:P nic się nie ukryje przed vwywiadem ;) Fajny białas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mody...

l4.jpg

korzystając z chwilowego pobytu w kraju, znalazłem na allegro normalne (czyt. 8K0857535E zamiast amerykańskiego, płaskiego) lusterko od strony kierowcy za przysłowiowe piwo... Strata jest, bo miałem ściemniane, a teraz mam po prostu asferyczne. Ale przynajmniej widzę świat... Na ściemniane asferyczne muszę mieć $399 jeśli bym zamawiał z ecstuning.com, więc chyba nie będę więcej drążył.

Porównanie oryginału i stanu obecnego:

l1.jpg

l2.jpg

Lusterko ściemniane z bliska (ale to grube jest).

l3.jpg

Zdjęcie szkła okazało się prostsze niż się spodziewałem - wystarczy odchylić wkład w skrajne położenie "do wewnątrz" i włożyć paluchy do środka, a następnie delikanie podważyć. Wyskakuje bez problemu. Więcej problemu było z odpięciem wtyczek od grzania...

 

Edytowane przez was002
literówki
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, was002 napisał:

Pierwsze mody...

l4.jpg

korzystając z chwilowego pobytu w kraju, znalazłem na allegro normalne (czyt. 8K0857535E zamiast amerykańskiego, płaskiego) z polskiego allegro za przysłowiowe piwo... Strata jest, bo miałem ściemniane, a teraz mam po prostu asferyczne. Ale przynajmniej widzę świat... Na ściemniane asferyczne muszę mieć $399 jeśli bym zamawiał z ecstuning.com, więc chyba nie będę więcej drążył.

Porównanie oryginału i stanu obecnego:

l1.jpg

l2.jpg

Lusterko ściemniane z bliska (ale to grube jest).

l3.jpg

Zdjęcie szkła okazało się prostsze niż się spodziewałem - wystarczy odchylić wkład w skrajne położenie "do wewnątrz" i włożyć paluchy do środka, a następnie delikanie podważyć. Wyskakuje bez problemu. Więcej problemu było z odpięciem wtyczek od grzania...

 

Nie lepiej było kupić mocniejsze okulary   :P

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sie czyta Twoj wstep ;) Jakbys pisal ksiazki, to az bym zaczal czytac :kox::D

Gratki zakupu RS'a. Piekny kolor. Piekna sceneria. Zazdroszcze auta. Bez awaryjnosci i powodzenia w modach ;):a4fan:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawartość dodana 0 minutes later
Super sie czyta Twoj wstep [emoji6] Jakbys pisal ksiazki, to az bym zaczal czytac :kox:[emoji3]

Gratki zakupu RS'a. Piekny kolor. Piekna sceneria. Zazdroszcze auta. Bez awaryjnosci i powodzenia w modach [emoji6]:a4fan:

Moj brat nie dawno wrocil z wycieczki do Dubaju. Pokazal mi kilka fot aut.. Juz odkladam na wyjazd tam :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupiłeś fotochromu w wersji EU? Do 100 PLN można taki dostać na allegro.

Mogę zaś tylko potwierdzić, że szkło które jeśli jest takie samo jak w wersji USA - nie da się z niego normalnie korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, komoornik napisał:

Czemu nie kupiłeś fotochromu w wersji EU? Do 100 PLN można taki dostać na allegro.

podeślij linka ;) kupiłem 8F0857535H, a okazało się, że to E... ale nie będę się z facetem kłócił przecież. Jak trafię gdzieś jeszcze okazję, to kupię. Póki co z moim przyciemnieniem szyb (ori + 30 z przodu i 60 tył) fotochrom w ogóle nie działa (nie ma takiego światła, które by spowodowało że mi się lusterka ściemnią w nocy przy tak ciemnych szybach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to się nie kłócić?

8F0857536H swego czasu z małą ryską kupiłem nawet za 50 zł. Trzeba szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komoornik napisał:

8F0857536H swego czasu z małą ryską kupiłem nawet za 50 zł. Trzeba szukać. 

ustawię alarmy na ebaju i allegro :)

 

a tymczasem...

<szuka pretekstu żeby pojechać gdzieś>mleko mi się skończyło</szuka pretekstu żeby pojechać gdzieś>

Zawartość dodana 15 minutes later

pojechałem po mleko...

d1.jpg

zaparkowałem gdzieś pod sklepem i zacząłem focić:

d2.jpg

Ciekawe, nie zauważyłem do tej pory, że to ma dwie rury w środku tego "jaja" wydechowego...

I znalazłem subwoofer... mówiliście, że jest - nie wierzyłem. Musiałem go dotknąć żeby w ogóle coś "poczuć" (bo nie słuchać go wcale). Ale skoro jest, to nie będzie problemu z wpięciem się w oryginalną instalację...

d4.jpg

Jeszcze precyzyjnie strzelone (a później wyprostowane) ujęcie z przodu:

d6.jpg

No i najdroższy element eksploatacyjny tego zestawu (jeśli nie liczyć ubezpieczenia):

d5.jpg

 

 

 

 

Zawartość dodana 19 minutes later
4 godziny temu, skotmen napisał:

Nie lepiej było kupić mocniejsze okulary 

nie kumasz... płaskie lusterko to wymóg specyfikacji amerykańskiej. Nie stosuje się tego w EU, bo widzisz w nim tyle co nic... w martwym polu takiego lusterka, bez względu na to jakie masz okulary, mieści się tir z przyczepą.

Zawartość dodana 24 minutes later

...w drodze powrotnej znalazłem jeszcze to, czego wcześniej nie byłem w stanie dojrzeć: spalanie ;) (ot jeszcze dwa przyciski na manetce są, których do tej pory nie rozgryzłem). Czyli da się facepalm.gif

d7.jpg

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty auta marecek :wink:  Co do manetki to na jej dole masz przycisk do kasowania spalania itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.8 to średnie spalanie przy 120km/h na tempomacie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mega :)

Tak btw. jakie macie tam ograniczenia predkosci?

Zawartość dodana 0 minutes later
1 minutę temu, komoornik napisał:

13.8 to średnie spalanie przy 120km/h na tempomacie? :o

Mysle, ze trasa nie byla dluga na tym tempomacie i dopiero sie "wyrownywalo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz RS ciągle Cię zaskakuje ...

Nie widzę na zdjęciu całeg bagażnika. Wiec nie wiem czy Masz to na wyposażeniu ? :facepalm:

Ale spróbuj poderwać do góry tą resztę podłogi od strony siedzeń ...

To może się jeszcze czegoś dowiesz ? :naughty:

Aaaa

I może nie wiesz ale jak odwrócisz ten panel podłogowy to masz eleganckie korytko do przewożenia np.  czegoś brudniejszego:wink:

 

 

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, krystian3769 napisał:

Nie widzę na zdjęciu całeg bagażnika. Wiec nie wiem czy Masz to na wyposażeniu ? 

no mam... teraz już widzę... numer na obudowie to 8K9035382B.

bo1.jpg

Jestem szczerze zaskoczony, że to w ogóle coś gra... nie słychać tego... dopóki się nie przyłoży ręki... nie postarali się ;)

bo1.jpg

51 minut temu, krystian3769 napisał:

I może nie wiesz ale jak odwrócisz ten panel podłogowy to masz eleganckie korytko do przewożenia np.  czegoś brudniejszego

ge-nia-lne!

bo3.jpg

fajny detal :D dzięki!

Godzinę temu, komoornik napisał:

13.8 to średnie spalanie przy 120km/h na tempomacie?

chwilowe przy 120/h wychodzi 10.5-10.8 na płaskim z tego co się przyglądałem... (chwilę). Te 13.8 to dlatego bo się chwilę wygłupiałem, a w sumie prawie pełny bak był (od tankowania 80km). Tutaj ograniczenia są jakie są... w zasadzie nie chodzi o ograniczenia tylko nieuchronność kary - do 20 nic się nie dzieje, +21 i w ciągu kilku godzin dostajesz SMSa z wyrokiem 600AED. Są niesamowicie skuteczni... Radary na głównych autostradach są co 200-300 m, na pustyni raz na kilometr. Limit na autobahnach jest 120, czyli wszyscy mają tempomat nastawiony na 140 i wyprzedzanie się przypomina często wyprzedzanie się ciężarówek (różnica prędkości 1-2km/h ;) ). Nie mniej rzadko jest mniej niż 6 pasów przy tych 120km/h... 3 pasy na pustynnych ścieżkach będą miały ograniczenie 100 lub 90 (odpowiednio 120 i 110).

A RS ma ten durny adaptive cruise control...

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie oni sie wsciekaja super samochodami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dakine0007 napisał:

To gdzie oni sie wsciekaja super samochodami?

muszę dopytać... kurde, ja tu dopiero od listopada łącznie ze dwa tygodnie we własnym łóżku spędziłem, bo mnie szef ciągle gdzieś wysyła ;)

Zawartość dodana 2 minutes later

jeszcze jedna fota została:

d3.jpg

Edytowane przez was002
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Przydatne co nie ?

Czyli co jest pod resztą podłogi już wiedziałeś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...