Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Silnik gaśnie w trakcie jazdy


razdwatrzy123123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Moje A4 B6 1.9TDI 130km zaczęło gasnąć w trakcie jazdy. Sinik się wyłącza, brak wspomagania tylko świeci się kontrolka silnika i mruga świec żarowych. Samochód zaraz po zdarzeniu kręci ale nie odpala od razu, zaskakuje za którymś razem z kolei albo po dłuższym odczekaniu. Po czym samochód normalnie działa, jedynie kontrolki nadal świecą. Po odczekaniu samochód przejedzie z 10 kilometrów i problem się pojawia na nowo, po odpaleniu zaraz po zgaśnięciu przejechałem kilometr, dwa i powtórka - zdarzyło mi się tak kilka razy.

U mechanika byłem. Komputer nie wykazuje większych błędów. Samochód został bardzo dokładnie obejrzany, wymieniony wadliwy czujnik stop. 


Wcześniej w trakcie jazdy od jakiegoś czasu zaczęły mi się pojawiać kontrolki jednocześnie ESP i ABS, które po zgaszeniu auta znikały i po jakimś czasie wracały na nowo (czujnik stop wymieniony, mimo to kontrolki się świecą). Świeci i gaśnie kontrolka Air Bag. Samochód jeździł bez większych problemów.

Jest też czasami problem z otwieraniem i zamykaniem na pilot - nie zawsze działa

 

Bardzo bym prosił o jakąś wskazówkę! 

Edytowane przez razdwatrzy123123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziwna sprawa ( raczej jest to niemożliwe), żeby przy takiej choince na liczniku i tylu innych problemach komputer nie pokazał żadnych znaczących błędów. Czym on był skanowany?

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

Kolego dziwna sprawa ( raczej jest to niemożliwe), żeby przy takiej choince na liczniku i tylu innych problemach komputer nie pokazał żadnych znaczących błędów. Czym on był skanowany?

Pozdrawiam, Łukasz
 

Pytanie powinno brzmieć gdzie on był serwisowany skoro na raz spierdzielił się silnik, abs i komfort :wink: To trzy, praktycznie niezależne układy.

Muszą być jakieś błędy na kompie, tylko zostały odczytane jako "małe błędy", a nie te "większe błędy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razdwatrzy123123 w swojej lokalizacji masz napisane "południe", więc może do Krakowa nie masz za daleko. Wpadnij do nas na spota we wtorek, na pewno ktoś coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...