Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Manager auta online - narzędzie do zarządzania autem


Daniel Wojciechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze,

szukam wygodnego i dostosowanego na te czasy narzędzia do trzymania informacji o swoim Audi, najbliższych przeglądach, historii itd. Na chwilę obecną historię prowadzę... o zgrozo w zeszycie... planuję trzymać wszystkie dane w jakimś google docu, czy excelu, ale może zetknęliście się z dedykowanym narzędziem do trzymania takich informacji? Myślę, że jak zacznę pisać wszystkie dane, historię, numery części itd. to zwykły Excell nie da rady a Google doc (Word) rozrośnie się do rozmiarów w których stanie się niepraktyczny w użytkowaniu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam takiego narzędzia, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie napisać czegoś takiego i udostępnić szerzej. Moglibyśmy zebrać jakieś wymagania a ja w wolnym czasie mógłbym się zająć napisaniem tego, o ile nie ma jeszcze takiego narzędzia które spełniało by wszystkie z wymagań.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ,można by było stworzyć taka bazę dla forumowiczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aplikację Fuelio. Ma wszystko co potrzeba, przypomina o przeglądach, liczy spalanie itp.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuelio bardziej jest nastawione na koszty paliwa.Sprawdźcie sobie apke Drivvo ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bialy986 napisał:

Sprawdźcie sobie apke Drivvo ;-)

aż z ciekawości zainstalowałem Drivvo, fajne! Bo sam też do tej pory trzymałem wszystko w excelu :P Trochę mi czasu zajęło wrzucenie tankowań. Reklamy są trochę irytujące, ale to wersja FREE. Potankuję chwilę żeby zobaczyć jak te wykresy wychodzą i może się skuszę na wersję PRO. Wygląda naprawdę obiecująco :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Zostałem przywołany trochę do tablicy jako autor Fuelio :) 

Zawartość dodana 6 minutes later
21 hours ago, bialy986 said:

Fuelio bardziej jest nastawione na koszty paliwa.Sprawdźcie sobie apke Drivvo ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

W żadnym wypadku, Fuelio nie służy tylko do paliwa. Chętnie się dowiem czego Wam brakuje a gdzie indziej jest.

Edytowane przez dev_adr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,
Zostałem przywołany trochę do tablicy jako autor Fuelio [emoji4] 
Zawartość dodana 6 minutes later W żadnym wypadku, Fuelio nie służy tylko do paliwa. Chętnie się dowiem czego Wam brakuje a gdzie indziej jest.


Miło mi poznać autora super aplikacji. Korzystam z wersji PRO i jestem w 100% zadowolony - jest wszystko co potrzeba.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Lukasz_mk2 said:

 


Miło mi poznać autora super aplikacji. Korzystam z wersji PRO i jestem w 100% zadowolony - jest wszystko co potrzeba.
 

 

 

 

Cieszę się! Wkrótce kolejny spory update. W tej chwili jest tylko darmowa wersja (bez reklam).

Jeśli macie jakieś sugestie - śmiało. Zapisuje wszystko na liście i później staram się to jakoś układać i wdrażać najczęściej powtarzające się pomysły.

To o co wiele osób pyta - i wiem, że to muszę zmienić - w kosztach - możecie tworzyć własne kategorie - wiele osób myśle, że te, które są z aplikacją to wszystko - nie.

W razie czego śmiało pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było i myślę, że nie tylko mi by się to przydało, jeśli dodalibyście osobną sekcję na termin przeglądu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia i aby to się gdzieś wyświetlało bez niepotrzebnego klikania w jakieś opcje, np tak jak na obrazku.

Wiem, że można sobie to wszystko opisywać w przypomnieniach, ale tak było by o wiele prościej.

 

Screenshot_2017-03-16-07-41-55.png

 

 

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sugestia. Ogólnie cieszę się, że to padło. W tej chwili przebudowałem od środka stornę główną - będę mógł tworzyć nowe karty - i to jest pomysł na nową kartę. W tej chwili przypomnienia są w prawym górnym rogu.

Masz 2 na czerwowo - czyli termin dwóch jest bliski/przekroczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dev_adr napisał:

Masz 2 na czerwowo - czyli termin dwóch jest bliski/przekroczony.

tak, wiem. Przegląd rej. i olej mam do wymiany - przegląd już zrobiony, a olej w najbliższą środę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dobra dyskusja się rozwinęła : ) Chyba czas w końcu się pozbyć tego Windows Phone-a (choć ma fantastyczy interfejs). Widzę, że obie apki Fuelio i Drivvo wyglądają obiecująco, no ale Windows Phone :/ @dev_adr w jednym z komentarzy w Google Store wypowiadałeś się, że zajrzysz do repo Microsoftu i podpatrzysz czy da się łatwo zmigrować apkę. Jakieś wieści? Miły byłby też jakiś panel online (wtedy platforma mobilna nie miałaby aż takiego znaczenia) a niektórzy wolą popatrzeć na statystyki na pełnym ekranie lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Windows Phone-a jest apka o nazwie PitStop, potestowałem trochę ale doszedłem do wniosku, że niedługo będę zmieniał telefon (i jak to z telefonami bywa, pewnie za jakiś czas znowu zmienię) i przenoszenie danych pomiędzy TYLKO apkami jest bez sensu. Szukam aplikacji która dane będzie trzymała na serwerze a apka będzie miała po prostu dostęp do tych danych, wtedy platforma nie będzie miała znaczenia. @tsluszniak czy nadal jesteś zainteresowany jej napisaniem? Ciężko znaleźć jakiegoś dobrego menadżera do auta. Często natrafiam na jakieś aplikacje dla flot samochodowych, ale to nadal nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to tak, dalej jestem zainteresowany, ale niestety ostatnio mam coraz mniej czasu, bo studia w weekendy :/ 

Bardziej zastanawiałem się w sumie, czy nie lepiej zrobić jedną stronę, która byłaby responsywna i nie byłoby potrzeby pisania osobnych aplikacji na każdą platformę (np. Android, iOS). Było by to samo na kompa i na urządzenia mobilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z fuelio od roku i jestem z niej bardzo zadowolony. Wszystko czytelne i intuicyjne. Super aplikacja

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z fuelio i dodam swoje spostrzeżenie.

Miałem zbiór paragonów do wprowadzenia i niestety ale apka nie przyjmuje daty starszej jeżeli jest już wprowadzona data np. dnia dzisiejszego. Trochę to kłopotliwe, musiałem paragony posortować. Można by to zmienić aby apka sama sortowała wprowadzane tankowania i koszty po dacie a nie blokowała wpis jak data wprowadzanego kosztu jest późniejsza niż już wprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieco odkopać temat i nadać mu charakteru "zbioru niezbędnych funkcji", czyli co idealna apka powinna mieć, żeby była przydatna i spełniała swoją rolę a nie była kolejnym miejscem do wpisywania stosu niepotrzebnych danych. Przymierzam się do napisania czegoś dla siebie, może uda mi się udostępnić też tu szerzej na forum. Zacznę od swoich wymagań:

- dane w chmurze - dostęp z poziomu wygodnej desktopowej wersji
- aplikacja na ios / android
- błyskawiczna możliwość dodania przebiegu na żądanie (lub jakoś automagicznie ściągać tą informację z auta - zdjęcie i OCR w locie :P )
- automatyczne przypominanie (na bazie marki / modelu samochodu) o zalecanych wymianach, olej, klocki, filtry etc. 
- historia wydarzeń, typu montaż niestandardowych zabezpieczeń, ogólny serwis z własną notatką
- lista kontaktów do mechaników itd.

Edytowane przez Daniel Wojciechowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...