Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Piana w naczynku z płynem wspomagania


danii1987-

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Mam mały problem, tzn. po odpaleniu auta przez chwile słychać pompe wspomagania ok 5 sek i cichnie,

odkręcając zbiorniczek zawsze pojawia się piana, kilkukrotnie próbowałem odpowietrzyć układ, odkręcając zbiorniczek i kręcąc kierownicą w jedna i w drugą stronę na odpalonym silniku.

Niestety nic nie pomogło, sytuacja pojawiła się po wymianie magla, ok. 4 miesiące temu.

Może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w maglu był jakiś olej a Ty dolałeś innego? Piana może wskazywać na to, że płyn do wspomagania się zważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że będzie trzeba czyścić cały układ wspomagania, ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i proponuję poczekać na opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że w starej przekałdni były pozostałości oryginalnego zielonego płynu , jak wlałes czerwony to teraz może być piana.

Kup około 2-3 litry oryginalnego zielonego płynu ( wchodzi ok. 0,9 l) . Wymień , niech silnik troche popracuje , możesz się przejechać . Następnie znowu wymienić itd.

jak wymienić płyn znajdziesz na forum.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powinieneś zalać mineralnym płynem (kolor zółtawo-zielony) potocznie mówi się zielony

natomiast kolor czerwonym z reguły jest oznaczany olej syntetyczny (sprawdź na opakowaniu oleju)

tak więc najprawdopodobniej sam narobiłeś bałaganu , teraz tylko płukanie układu i zalewaj mineralny G002000 (FEBI 06162)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalałeś syntetyczny przy zalecanym mineralnym to może dojść do rozszczelnienia układu..., przepłukaj układ i zalej właściwy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: wymien sobie na zielony febi i bedzie wszystko oki. :good:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2009, 10:28_________________________________________________dokładnie taki tam ma być: http://moto.allegro.pl/item521073927_plyn_do_wspomagania_olej_oryginalny_febi_zielony.html

a te oleje co Ci polecił kolega Yates :wallbash: to są do scanii albo mana, nawet w opisie tych aukcji jest to napisane. Pozdrawiam serdecznie... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek w passacie i u mnie była to wina sitka w zbiorniczku z płynem wspomagania po prostu sitko jest wsadzane na wcisk do zbiorniczka aż wskoczy na swoje miejsce i u mnie pod wpływem ciśnienia wyskakiwało do góry sprawdz jak jest u Ciebie bo też miałem piane w zbiorniczku w którym brak sitka na swoim miejscu powodował zbyt duże ciśnienie w tym własnie zbiorniczku! jesli tak jest bedzie konieczna wymiana zbiorniczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten problem. Dolałem płynu, bo zauważyłem,ze przy maksymalnym skrecie zaczyna wyc. Kupilem pierwszy lepszy (mobil rozowy), oczywiscie nie czytałem wczesniej forum( bo po co :P) dolałem ok 0,1-0,15 L i mi sie zrobila piana :/ jakie mogą być konsekwencje? czy musze wymienić cały płyn, czy da sie na tym jeździc? dodam tylko,ze nie wiem jaki plyn byl wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij wnioski z tego co jest napisane w tym temacie, a będziesz wiedział co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać nie musisz ale za to później wymienisz pompę i magiel :gwizdanie:

Więc taniej będzie chyba wymienić ten płyn, tym bardziej że można to zrobić samemu.

Jest napisane na forum jak to zrobić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszke mi cieknie, ale to gdzies na przewodach, bo widzialem,ze przewody są zaolejone, takze narazie dolewam, ale niedlugo wezme sie za wymiane wszystkich kabelkow. W ogóle to szykuje sie na generalny przegląd, porobić wszystko co potrzeba i mieć na wakacje spokuj,zeby w drodze nad jeziorko coś mnie nie zaskoczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dwa różne płyny wymięszaleś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj nagle zaczęła wyć pompa od wspomagania Zajrzałem do zbiorniczka a tam cuda na kółkach - płynu przybyło (wywalało go przez zakręcony korek) i był spieniony Nie dalej jak 2-3 dni temu sprawdzałem poziom płynu i było wszystko ok (ok 3/4 na miarce) Co się mogło stać? :mysli:[br]Dopisany: 04 Sierpień 2009, 19:37_________________________________________________A do tego jeszcze zaczęło zaj....cie szarpać motorem... :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...