Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?


michal27

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, dobre paliwo... Wczoraj tankowałem na statoilu i syf jak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na orlenie,zwykłego diesla i pali od strzała.Auto stało od piątku przed blokiem i dziś o 17 odpaliło elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam problemu z odpalaniem, rok temu wymieniłem komplet świec bo dwie były zjarane i jak do dziś dni zapala od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam serdeczna prośbę o pomoc. Dziś po 4 dniach stania postanowiłem odpalić i odśnieżyć moje autko. Wszedłem, zakręciłem, odpalił, zacząłem odśnieżać około 10 minut i nagle słysze jak silnik traci obroty wiec do kabiny w gaz, potrzymałem z 3 sekundy puściłem gaz , no i zgasł. I teraz już nie chce zapalić. Mogło zamarznać paliwo? bo ostatni raz w baku było lane w październiku ,potem tak sie złożyło, że nie było prawie nic jeżdzone. Co teraz mogę zrobić nie mając dostepu do ciepłego garażu? Próbowałem z zewnątrz oblać filtr paliwa wrzątkiem ( ok 3 litry) ale nic nie pomogło. Jak wyjść z tej opresji? Do baku wejdzie max 10 litrów paliwa...

Proszę o pomoc

Panowie a jak bym wlał z 1 l denaturatu by pomogło na tyle bym dojechał do stacji i zalał zimowego i dolał dodatków zimowych?? czy jedynie ciepły garaż tu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trodyl - ja u siebie wlalem z 0.3l denaturatu po tym jak odpalil i zgasl po chwili. Pozniej kupilem ropy bo na fisie pokazalo, ze jej nie ma (a dzien wczesniej bylo jeszcze na 50km) i krecilem, az odpali (trwalo to z 30 minut, w miedzy czasie juz odpalal, ale gasl czasem po minucie czasem po 10 min)... Jak juz nie gasl to pojechalem na orlen, zalalem Verve i dzien pozniej przy -17 odpalil praktycznie od strzala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to ja lece kupie z lir dwa denaturatu, bo mam coś pomiędzy 3/4 a1/2 baku i jak tylko go odpalę to zalewam do pełna werwy i jeszcze coś doleje jakiegoś dodatku, dzis zaleje denaturatu, doleje paliwa do filtru paliwa ( bo pewnie już wszystko wyssane) i jutro z rana pokręce, jak tylko aku podładuje, to teraz już jest padaka prawie ( wczoraj go rozładowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam denaturatu bo jest to roztwór skażonego alkoholu i wody której chyba nie chcecie mieć w baku. Poza tym jak już się wytrąciła parafina to i tak po zawodach, a jak się jeszcze nie zdążyła wytrącić to lepiej wlać jakiś dodatek zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze sie parafina wytrąciła, to co z tym fantem zrobić? jedynie ciepły garaz na 12-24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej się wytrąca w filtrze paliwa, więc możesz to sprawdzić. Wątpię że przy obecnych temperaturach tak się stało, chyba że masz jeszcze ropę z lipca/sierpnia. Jeśli normalnie Ci odpala i jeździ to dolej jakiegoś dodatku zimowego i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam wrześniowe/październikowa rope(w tedy ostatnio byłem na stacji pote kilka spraw sprawiło że auto stało), no auto już nie odpala, wczoraj pochodziło 5-10 minut i zgasło, teraz już nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trodul - nie zwrocilem uwagi na to jaki silnik masz. Ja mam 1Z, a on wszystko przepala, ty masz PD ktory jest bardziej wrazliwy na jakosc paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, widzę że bez ciepłego garazu na 12h -24h sie nie obejdzie, ruszam poszukać w okolicy czegoś takiego.może ktoś będzie na tyle uprzejmy i użyczy miejsca na jeden dzień, jak go tylko rozmroze leje dodatek do paliwa i powinno dać radę. Macie jakiś wypróbowany dodatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień/październik to już przejściowe paliwo. Ja bym sprawdził jak wygląda w filtrze paliwa, może coś będzie widać nie tak. Jak się wytrąciła parafina to szczerze nie wiem czy można to jakoś rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b'>troudyl[/b];3178572]Załóżmy ze sie parafina wytrąciła, to co z tym fantem zrobić? jedynie ciepły garaz na 12-24h?.

Wstaw auto do ciepłego garażu na dobę, wymień filtr paliwa, bo jak wytrąciła się już parafina to zalepiła filtr i nic z tym nie zrobisz, tylko wymienić, potem gdy ropa się już ogrzeje to zatankuj zimową ropę do pełna, zresztą już tylko taka jest, dodaj desperatora do Diesli, najlepiej Skydd i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam taki plan, o ile znajdę ciepły garaż w warszawie, bo to jest problem, sam nie posiadam, i ciężko znaleźć kogoś kto w taka pogode użyczy miejsca. skydd już mam nie wie czy lać teraz czy czekać aż się ogrzeje auto , z tego czo widzę to 40ml musze wlać na 40l ropy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam taki plan, o ile znajdę ciepły garaż w warszawie, bo to jest problem, sam nie posiadam, i ciężko znaleźć kogoś kto w taka pogode użyczy miejsca. skydd już mam nie wie czy lać teraz czy czekać aż się ogrzeje auto , z tego czo widzę to 40ml musze wlać na 40l ropy?

Skydd'a zalej jak auto postoi w ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...