Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wyciek oleju z EGR'a


Minerseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4b6 1.9 tdi 131ps 

Od dawna widziałem że mam wyciek jak na zdjęciu.  Chcę coś z tym zrobić. Mam do wymiany rozrząd a przy okazji zrobię ten wyciek. Jeżdżę ogonie trasy polska -Niemcy. 

Auto chodzi bardzo dobrze. 

Ale wycieki nie są wskazane. 

Co zasugerować mechaników po tym zdjeciu? 

https://zapodaj.net/7a823a19ba029.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej jest oring egra do wymiany nr. N90927302

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub słynne dziurki, jeżeli to nie problem wstaw nowy i zapomnisz o problemie na bardzo długo.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak zrobię nowy egr i tyle. 

Druga sprawa motul 5w40 xclean to dobry olej?

Kiedyś na cieplym silniku odpaliłem audi i sąsiad stał z tyłu i mówił słuchaj bo jak odpalasz to z tyłu lekki dym czarny wyleciał.  Wczoraj tala sama sytuacja pod marketem kolega mówi że lekko no ale się pojawia ten dym. ZajechaLem do domu ciepły silnik wołam ojca i mówię wduś gaz tak na 90procent i powiem ze sporo tego dymu czarnego.. zostało nawet trochę sadzy na chodniku.  Dlatego zacząłem oglądać cały silnik itd. Auto ma wyciek z tego egr właśnie.  A poza tym chodzi bez zarzutów, na autostradzie 170 lekko bez żadnych problemów.. ale zauważyłem że jak przy 170 wcisnąć gaz do dechy to robi się siwo za mną, czyli coś zaczyna się dziać ale jeżdżę tak żeby was nie skłamac 7miesiecy.

Jak kupiłem auto byl zalany shell olej. Babka jeździła audi 5lat tylko miasto i małe prędkości.. zrobiła od 2014 do 2015 roku 5tys km.  Po mieście i to tyle. Wszystko udokumentowane.  Może coś siedzi w środku i przez to te kopcenie.. no ale jest 2017 rok ja zrobiłem nim 45tys. W trasach i bez żadnych zarzutów auto jeździ.  Oczywiście ja jestem inny niż wszyscy i zima znani ruszenia auto pyrka sobie z 4, 5minut i dopiero ruszam. Jak zjade z trasy powiedzmy 500km auto chodzi z 5-8minut dopiero wyłączam. Myślę czy ten olej motul jest dobry?

Czy może zalać auto preparatem na trasę ale do czego ? Wtryskow? 

Po zakupie auta wymieniali mi olej na motula i przed wymiana na starym oleju auto miało wlany preparst liquily miły do silnika i później wymienili olej. 

Może ten egr tak syfi?

Lepiej dmuchać na zimne niz wymienić wtrysk albo turbo.

Wiem napiszecie mi jedz pod kompa.  Ale jak by ktoś polecił kogoś z Leszna(wielkipolska) albo okolic nawet poznań to chętnie pojadę. .

Jakie rady  ? Jak działa? 

Jakiś pomysł? 

 

Edytowane przez Minerseth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest ok. Czarny dym to niedopalone paliwo. Sprawdź filtr powietrza i zmień jak nie zmieniany. Jak zdejmiesz egra to pewnie wyjdzie ze masz zasyfiony nagarem kolektor dolotowy. Także do jak najszybszego wyczyszczenia. Katalizator masz?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam katalizator.

Zajmę się tym egr niech to ogarną, poszukam kogoś żeby wtryski sprawdził w razie czego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi na czarno to EGR też może się nie otwiera (zapieczony), poza tym jak z EGR cieknie olej to znaczy że w całym układzie turbo jest olej i jak depniesz mocniej to ten olej jest przepalany - stąd dymienie.

Motuk Xclean jest dobry ale to olej zalecany do samochodów z DPF (leję go do mojej A6) i ma on lepkość 5w-30,

do 1,9 tdi zawsze lałem Motul Specyfic 5w-40 i taki chyba wszyscy polecają do twojego silnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo. Da się wymienić uszczelkę przy klapie gaszenia? Bo mi stamtąd poci, tam spod osi klapy gaszenia

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...