Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika po odpaleniu.


Alx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, po odpaleniu na zimnym silnik pracuje bardzo nierówno (rzuca nim) i po chwili przestaje. Nie ma żadnych błędów. Wymieniłem świece, cewki jakiś czas temu też były wymieniane, przepływomierz również, nie znalazłem żadnych nieszczelności. Nie dzieje się to zawsze, najczęściej na drugi dzień po dłuższej trasie. Proszę o pomoc bo kończą mi się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to efekt nieszczelności. Miałem tak jak spadł mi kiedyś dolot do turbiny. Zauważalne było to tylko od dołu silnika. 

Jak nie pomoże warto byłoby zajrzeć w odmy. Może coś z odpowietrzaniem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam napisałem ze złego profilu, mam LPG sprawdzę odme,

Odme mam zrobiona w taki sposób że idzie bezposrednio na zewnatrz, ale tak jest zrobione od dawna i nie było z tym żadnych problemów.
Przy odpaleniu słychać też metaliczne dzwieki, może to popychacze?
 

Edytowane przez bkhcrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie chciałem zakładać nowego wątku żeby nie zaśmiecać forum, więc opisze i pokaże tu swój problem. więc sprawa ma się tak ze jak auto postoi i nie ma znaczenia czy po trasie czy nie, na zimno po odpaleniu bardzo nie równo chodzi, lub nawet gaśnie tak jak na filmiku. wymieniłem świece oraz filtr paliwa, mechanik  twierdzi ze cewki są ok i stawia na sonde za katem. cały układ jest szczelny bo to było robione na samym początku. może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie, lub podpowie co jeszcze sprawdzić?

dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja lpg jako źródło problemów wyeliminowana? zakrec gaz i pojeżdzij troche na samym pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie przeszkadza ze auto odpala na PB? i tak gaz moze mieć jakiś wplw? byłem wczoraj tez u gazownika powiedziałem mu o problemie ale nic nie mówi że to może być wina lpg. z gazem miałem problem tez ale wczoraj wszystko zostało wyregulowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też problem z podanym odpaleniem. Tylko u mnie raz problem jest a raz nie ma. Sytuacja wygląda że nie może wskoczyć na ssanie bo się dusi tak jak by któryś cylinder nie łapal. Trwa to Ro ie czasem sekunda czasem dwie a czasem 5 sekund. Zauważyłem jak odpalam i występuje ten problem to jak zrobię przygazowke to problem znika. Po odpaleniu i zgłaszania od razu silnika przy kolejnej próbie odpalenia problemu już nie ma występuje on tylko na zimnym silniku i nie za każdym razem. Pacjent to 1.8t bfb bez lpg świece wymienione 2 tyg temu cewki zmienione na akcji serwisowej w 2014 roku. Komputer nie ma żadnych błędów przepustnicy i przepływomierz czyszczący wraz z wymianą swiec. W czym szukać przyczyny.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie przeszkadza ze auto odpala na PB? i tak gaz moze mieć jakiś wplw? byłem wczoraj tez u gazownika powiedziałem mu o problemie ale nic nie mówi że to może być wina lpg. z gazem miałem problem tez ale wczoraj wszystko zostało wyregulowane

Moze byc wina lpg, zrob tak jak pisalem.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi przyszła do głowy jedna myśl. Gdyż posiadam jeszcze Audi a3 z silnikiem 1.6 i tam po dłuższym postoju podczas otwarcia drzwi kierowcy półka paliwa wyrównuje ciśnienie w układzie. Jak to jest w naszych autach? W moim aucie właśnie tego nie ma i tak mnie to zastanawia czy powinno być czy nie. Gdzieś czytałem że większości aut to występuje.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi a4 b6 pompa paliwa włącza się po włączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gdy jeżdżę na samej benzynie problem nie występuje. Jak gaz może mieć na to wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolego u mnie też był problem i był za to winny gaz

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też miałem taki problem że po odpaleniu auto na ssaniu nie równo chodziło i się telepało. Okazało się że to wina gazu bo było za bogato po dobrym wystrojeniu wszystko ok nawet drgnięcia nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...