Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5] Silniczki poziomowania reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś może zidentyfikować czy poniższe silniczki są oryginalne i czy pasują do zespolonych Valeo? Jak można sprawdzić czy są sprawne bez ich montażu? Dziś je dostałem, a lampy dopiero będę wymieniał wiosną/latem.

ad727a26763ad6a2m.jpg 369f33406bb74c8bm.jpg 519e9f6d20b13acbm.jpg

c0ac1e23cb4373f9m.jpg 6d39f1e1d34d5e03m.jpg 5264a0bc148fc98cm.jpg 7022b0c82ab174ccm.jpg

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 28-02-2007, 13:15 ]

no i ten temat dużo lepszy, dzięki (dodałem tylko znacznik modelu)

Opublikowano

Ktoś z ETKĄ zapewne sprawdzi po numerze, ale mam duże wątpliwości czy to pochodzi od A4 (B5).

Opublikowano

Czy pasują - tego nie wiem, ale w Valeo zespolonych u mnie są takie:

171552881gs7.jpg

Z tego co się orientuję, producentem jest Hella.

Opublikowano

to są silniki do VW Polo (etka), choć na stronach podają, że z Golfa

http://www.parts-master.ru/parts-3287-7056

http://uk-mkivs.net/forums/rss.aspx?ForumID=41&PostID=142019

Natomiast tutaj:

http://www.doaut.pl/m-AUDI-o-A4_SDN_01_KOMBI_02_.html

podają, że do A4...

Na tej aukcji ebay pisze gość, że do Audi A4 99-05 też się nada...

Numer VAG : 1J0941295F

Opublikowano
  • Autor

Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że będą pasować. Zastanawiam się co zrobię jeśli okaże się, że jednak nie pasują. Wytnę błotniki, wstawię nowe lampy i ... Czy można zamocować to wszystko bez silniczków gdyby zaszła taka konieczność?

Opublikowano
Zastanawiam się co zrobię jeśli okaże się, że jednak nie pasują

no a sprzedać na allegro nie możesz ?

Poza tym, skąd chcesz kupić te silniki ? Porównaj cenę w ASO.

Opublikowano
  • Autor

Nie o to chodzi. Jeśli okaże się, że nie pasują, to je po prostu zwrócę lub wymienię na pasujące. Kupiłem je na Allegro.

Chodzi mi o to, że to czy pasują czy nie dowiem się po zamontowaniu całości czyli już po przycieciu błotników itd. Jeśli nie będą pasowały, to będę je musiał odesłać, a to oznacza, że jakiś czas będę zmuszony jeździć bez silniczków. Czy to da się zrobić, zamontować wszystko bez silniczków?

Opublikowano
{...}Numer VAG : 1J0941295F

Taki początek numeracji pierwszy raz widze stąd wątpiłem i wątpie czy do do A4

Opublikowano
Taki początek numeracji pierwszy raz widze stąd wątpiłem i wątpie czy do do A4

No to jest VW, ale tak jak wyżej się domyślamy może pasować też do A4

Opublikowano
  • Autor

W sumie są symbole zarówno VW, Seat jak i Audi. Na jednym widnieje 27/07/04, a na drugim 23/06/04. Inne oznaczenia to: VF2, 12V, >PA6.6-GF30.

Wymiary (mogłem się pomylić o 1-2mm):

c1877455483c3bba.jpg

f87d5072bd595fe6.jpg

Opublikowano
W sumie są symbole zarówno VW, Seat jak i Audi. Na jednym widnieje 27/07/04, a na drugim 23/06/04. Inne oznaczenia to: VF2, 12V, >PA6.6-GF30.

Wymiary (mogłem się pomylić o 1-2mm):

Przyjdzie za tydzień lampka, to sprawdzę i ci napiszę, te symbole, które podałeś to oznaczenia plastiku.

Myślę, że chyba będzie pasować. Jak nie to szukam silniczków :evil: Bo taki właśnie mam z przeznaczeniem do tych lamp.

Opublikowano
  • Autor

OK, czekam z niecierpliwością :a4fan:

Opublikowano

Rajmondo sprawdziłem.

Na razie mam prawą lampę i tam dało radę zamontować taki silniczek. Tylko trzeba go wysunąć trochę aby zaskoczył do lustra. Ale to nie problem, bo te silniczki są rozbierane.

Tak, że można je montować.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

a powiedzcie mi czy moje stare silniczki z lamp valeo 97r spasuja do nowych zespolonych lamp valeo 99r. :rolleyes:

Opublikowano

może ktos napisać które kabelki od strony silniczków są do czego (masz, +12 i sterowanie) - mam u siebie przeróbkę z bosh na valeo tylko regulacja nie podłaczona, od strony samochodu wiem co i jak tylko nie ma pojęcia który kabel do czego przy silniczku (jakie kolory do czego idą)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Tylko trzeba go wysunąć trochę aby zaskoczył do lustra. Ale to nie problem, bo te silniczki są rozbierane. Tak, że można je montować.

Możesz to nieco dokładniej opisać. Za 2 tygodnie zabieram się za wymianę reflektorów i nie chciałbym niespodzianek w czasie wymiany. Przymierzałem dziś silniczki i wydają mi się jakby nieco za duże ...

Napisz co dokładnie musiałeś poprawić w tych silniczkach ... poproszę wersję dla laika :biggrin:

Opublikowano

Silniczek jest złożony na zatrzaskach.

Weź mały śrubokręcik i rozpołów silniczek. Zobaczysz w srodku układ scalony, silniczek, i trybiki. Wyciągnij silniczek, wysuń trochę trzpień i już będzie wszystko pasowało.

Wcale nie sa za duże silniczki. Sprawdzałem, pasuja.

Dzisiaj właśnie rozkleiłem lampy Valeo.

Rezanie trwa. Jak skończę i nic nie spartolę to pochwalę się wynikami.

Brakuje mi niestety przetwornic.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Na początku maja chcę dokonać kilku przeróbek i instalacji (parktronic, halogeny, tylne lampy po II lifcie, reflektory zespolone, 3 światło stop, wymiana radia gamma na delta + montaż zmieniarki, boczne kierunki białe, termometr ...).

Jest jeszcze wiele pytań ... :eek:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć

u mnie w A4 kombi 1,9TDI 110 koników z 1999 po lifcie są takie same silniczki

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 02-05-2007, 09:25 ]

kolega chyba sie za bardzo rozpedzil i zamiast zapoznac sie najpierw z regulaminem to tu pisze swój pierwszy post

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Dzisiaj właśnie rozkleiłem lampy Valeo.

Rezanie trwa. Jak skończę i nic nie spartolę to pochwalę się wynikami.

Brakuje mi niestety przetwornic.

A powiedz jak tego drania silniczka wymontować z lampy coby niczego nie pourywać?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.