Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jaki warsztat polecacie do wycięcia katalizatora ?


retroav

Rekomendowane odpowiedzi

No i co wszyscy nabrali wody w usta i nikt nie zna żadnego warsztatu gdzie można wyciąć kata i wstawić tlumnik przelotowy?

Czy to znaczy że takiego miejsca nie ma gdzie można zrobić to profesjonalnie?

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co wszyscy nabrali wody w usta i nikt nie zna żadnego warsztatu gdzie można wyciąć kata i wstawić tlumnik przelotowy?

Czy to znaczy że takiego miejsca nie ma gdzie można zrobić to profesjonalnie?

S.

wyciągnij kata przebij go prętem albo rurą, wkład sie wysypie i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Warszawa duże miasto nikt nie może nikogo polecić :mysli:

JA może nie z Warszawy ale poleciłbym chłopaków z http://www.ssgarage.pl/ porządne wydechy robią.. i na pewno z A4 ogarną temat..tylko nie wiem jakie ceny niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez jestem zainteresowana taka naprawa, wie moze ktos gdzie w okolicach Katowic mozna to dobrze zrobic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem dać to zrobić, ale wkurzyli mnie tym, że gdzie nie pytałem to chcieli bym zostawił auto do następnego dnia więc wywaliłem sobie sam kata i wspawałem rurkę. Ponoć dobrze robią to w Żorach i Świerklanach w zakładzie Górecki, cena to ok. 120 zł. ale masz tam trochę daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pretor za odpowiedz, ale wybacz ja sama kata nie wywale (chyba jasne) a jechac do Zor i zostawic auto na caly dzien to nie dla mnie. Slyszalam ze mozna to zrobic w 1 godzine. Ale dzieki za porade. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pretor za odpowiedz, ale wybacz ja sama kata nie wywale (chyba jasne) a jechac do Zor i zostawic auto na caly dzien to nie dla mnie. Slyszalam ze mozna to zrobic w 1 godzine. Ale dzieki za porade. :)

Wywalenie kata, wspawanie w puszkę rurki, wymiana plecionki na nową to max 2 godzinki.

Jak coś to mam sprawdzony osobiście zakład w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odwiedziłem dwóch tłumikarzy jeden sie nie podjął(powiedział dwa dni roboty może sie uda ul.Dębowa w katowicach)a drugi zaspiewal 450-500 zl i pół dnia roboty(ul.Sarmacka tez Kato)sa jacys tańsi w okolicy czy tyle to kosztuje??

ps.każdy twierdził ,że bedzie to ze szkodą dla turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odwiedziłem dwóch tłumikarzy jeden sie nie podjął(powiedział dwa dni roboty może sie uda ul.Dębowa w katowicach)a drugi zaspiewal 450-500 zl i pół dnia roboty(ul.Sarmacka tez Kato)sa jacys tańsi w okolicy czy tyle to kosztuje??

ps.każdy twierdził ,że bedzie to ze szkodą dla turbiny

Szukaj kogoś kto już coś takiego robił i oczywiście za normalną cenę. Z tą połową dnia roboty to trochę przesadził. A co do turbiny to żadnej szkody nie będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: myślicie że nie wprowadzą podatku ekologicznego? że te katy tak tniecie?... bo też chciałem ale mnie wstrzymano...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ,że tekst o szkodzie dla turbiny był po to żeby mnie spławić (nie wyczułem tego od razu)i skoro dalej ich męczyłem to wywindowali cenę spryciarze.Myślałem ,że ktoś z Katowic i okolic przerabiał ten temat i podpowie gdzie jechać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej szkody dla turbiny. Przecież turbina po wycięciu kata i tak się się nie rozkręci więcej niż z katem bo kierownice regulują obrotami turbiny i tym samym ciśnieniem doładowania (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). Plus jest taki, że zapchany kat nie blokuje wylotu spalin no i słychać fajnie turbinkę. Co do podatku to coś kiedyś słyszałem, ale jak by mieli to wprowadzić to i tak będzie to uzależnione od norm emisji spalin i możliwe że od pojemności. Jedynie jak trafisz na walniętego gościa na przeglądzie to może mieć jakieś "ale" że nie masz kata, ale jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkałem ani nie słyszałem. Jeśli chodzi o czas jaki trzeba poświęcić na wywalenie kata, to wszystko zależy jak śruby są zapieczone bo akurat w TDI nie ma nawet możliwości żeby je wyciąć kątówką bo po prostu nie ma tam miejsca, ale jak nie ma problemu ze śrubami i ma ktoś już gotowy "szablon" do konkretnego odcinka układu wydechowego gdzie znajduje się kat to można to zrobić w półtorej godzinki. Mi to zajęło pięć godzin bo był problem ze śrubami między katem a resztą wydechu i musiałem sobie na metalowej płycie zrobić szablon do którego przykręciłem wyciągnięty odcinek wydechu z katem, po wycięciu go przykręciłem w szablonie i później dopasowałem rurkę i w tym szablonie ją wspawałem żeby układ i rozstaw flansz mocujących był identyczny jak w oryginale. Dziwię się trochę, że nie możecie znaleźć dobrego tłumikarza w Katowicach przecież powinno ich tam być na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez jestem zainteresowana taka naprawa, wie moze ktos gdzie w okolicach Katowic mozna to dobrze zrobic? :)

Polecam MG Motorsport w Siemianowicach oto adresik: 41-100 Siemianowice Śląskie

ul.Świerczewskiego 10, http://www.mgmotorsport.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Combat znalazłeś firmę.. są tam dosyć zakamuflowani w swoim garażu jak jakiś Vietkong..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pn podjadę dzisiaj nie było kiedy a telefonu nie odbierali ale wyczytałem na jakimś forum ze to norma ze nie odbierają.Dowiedziałem sie jescze ze to nie taki zwykly warsztat tylko robia swoje tłumiki czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pn podjadę dzisiaj nie było kiedy a telefonu nie odbierali ale wyczytałem na jakimś forum ze to norma ze nie odbierają.Dowiedziałem sie jescze ze to nie taki zwykly warsztat tylko robia swoje tłumiki czy jakos tak.

Chłopaki są tam dosyć zarobieni.. ale jak podjedziesz to Michał Guzy udzieli Ci porad i na pewno sie jakoś dogadacie.. dzwoń tam koło 20 na komóre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...