Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

No z krocca gdzies :) dzisiaj wszystko to rozebralem, wymienilem 3 oringi (przy glowicy, od czujnika temp wody oraz ten w kolanku plastikowym + nowe kolanko). Wszystko odtluscilem, wymylem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień lepiej króciec na nowy. Koszt niski i mniej stresu. Mi raz pod domem "wyskoczył" i mechanik stwierdził, że się spinka wyczepiła. Spinkę zakupiłem na szrocie co potem się okazało błędem, bo za jakiś czas znowu ta sama sytuacja tylko, że znowu miałem szczęście, bo akurat na stację podjechałem zatankować, a tu nagle wieeeelka plama. Kupiłem nowy kruciec i lepiej śpię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ktorym kroccu piszesz? Bo glowny krociec wychodzacy z glowicy jest aluminiowy i kosztuje 350zl w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac poprawili bo w b5 jest plastik i z czasem podstawa sie wygina i nic nie daje wymiana uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak. Z drugiej strony ten aluminiowy ma dwa naciecia przez co kapiaca na niego ropa dostaje sie do gumowego oringa i rozpuszcza go ?

 

EDIT:

s-l1600.jpg

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie miałem aluminiowego. A też mam avf. Z tyłu silnika przy pompie vacuum jest. I z tego co pamiętam on trochę inaczej wyglądał. Chyba, że już pamięć nie ta xD

 

18ce32f94c809a8ff91270c3f759

Edytowane przez Raamboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsza jazda testowa byla i sucho ;) hamulce tez sie poprawily wiec mozna powoli przymierzac sie do swapa na 320 :D ah te LUKi.

@Raamboo

Cos musieli nazmieniac w b6 w chlodzeniu bo u mnie z tego aluminiowego odchodza 3 weze plus plastikowe kolanko z wezem nagrzewnicy (+ maly pierdkowy waz idacy miecy tandempompa a krocce i wchodzacym bezposrednio do glowicy).

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciul nieważne. Ważne, że nie cieknie :) Tłucz kilometry bezawaryjnie. Mi dzisiaj doszedł błotnik w kolor ale troche lipna pogoda na zmianę. Jak będę koła zmieniał to się tym zajmę żeby żona się nie zczaiła, że coś do auta kupiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rob jak ja :D najpierw lamentuje jak to jakas rzecz jest potrzebna, jakie to sa drogie, jak ciezko zdobyc itp. Jak zona zaczyna mi juz wspolczuc to nagle wyskakuje z tekstem: „Kszykszy patrz! Jaka promocja! Biore!”. I pozwolenie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jakiś patent masz. Ale u mnie nie przejdzie... Nawet jak słyszy, że pora na zmianę oleju to się pyta po co. Mojej kobiecie ciężko coś przetłumaczyć. Dopiero jak się rozleci to lamentuje dlatego muszę się kitrać z wydatkami :) Ale i tak widzę masz szczęście, bo Twoja Pani podziela pasję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raamboo napisał:

Hehe jakiś patent masz. Ale u mnie nie przejdzie... Nawet jak słyszy, że pora na zmianę oleju to się pyta po co. Mojej kobiecie ciężko coś przetłumaczyć. Dopiero jak się rozleci to lamentuje dlatego muszę się kitrać z wydatkami :) Ale i tak widzę masz szczęście, bo Twoja Pani podziela pasję.

Moja pochodzi z rodziny gdzie zaglada sie.l pod maske jak sie pali wiec wiem o czym mowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona pochodzi z rodziny, gdzie dziadek zawsze mowil i mowi: „wszystko potrzebuje swego” ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że pianka pod pokrywą była cała pokruszona postanowiłem zrobić nowe wygłuszenie. Miałem kilka mat do wygłuszania więc do dzieła :) Przy okazji klejem na gorąco zamocowałem latającą klapkę z logo Audi (po co ona wogóle jest?

 

IMG_2886.JPG

IMG_2888.JPG

Jeszcze użyję takiej 3mm pianki.

IMG_2890.JPG

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies chyba mialem rachunek, musze poszukac. Ale droga nie byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy w ogóle warto. Moja już dawno się odkleiła i zawsze mi wstyd u mechanika jak podnosi osłonę, a tu wisi jakaś gąbka z której leci syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w robicie taka gabke puchnaca ale ona puchnie az nie poczuje duzego oporu i peewnie by maske wypchala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jak mialbys cicho! :)

Wpadla pianka:

 

D4835F77-17A9-4E0E-80D9-D7C6A24903F5.jpeg

Ciekawe jaki bedzie efekt. Pukajac palcem jest taki fajny, gluchy dzwiek. Jeszcze musze dac gabke dookola pokrywy zaworow ale to pewnie w grudniu.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...