Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 Vs Renault Laguna


ed2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie dość nietypowe pytanie a mianowicie który z tych samochodów będzie szybszy chodzi mi o wyprzedzanie i o np. 1/4 mili

Audi A4 B5 V6 [2.8L] [174KM] [265 Nm przy 3500 obr/min] - Beznyna [Quattro] + fabrycznie obniżone zawieszenie

Renault Laguna III [2.0] [130KM] [320 Nm przy 2000 obr/min] - Diesel [Chyba napęd na 2 koła]

Jeśli temat jest w złym dziale, proszę o przeniesienie go.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lagunę 120 km 2004 r i powiem że te konie to tak ja by było ich 90 :naughty: po prostu francuskie :naughty:

myślę że Audi spokojnie wygra

Laguny nie było Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________

Jedynie dynamika na IV i V biegu powiedzmy 60-100 i 80-120 etc może być zagrożone choć i tak głowy nie dam... Tutaj dobrym porównaniem byłby AWX, a nie AAH

czyli A4 szybsze na 1/4?

ścigaj się to się dowiesz, a co boisz się że przegrasz i dlatego sie pytasz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam jeszcze taką Lagunę, tylko że 1.9 dCi 120KM i tak dla uściślenia wcale taka awaryjna nie jest, ani razu lawety itp a ma 130tys km od nowości po PL przejechane.

Co do Twojego porównania to A4 wygra, większa pojemność, większa moc, no i co 6 cylindrów to nie 4 :) a do tego quattro w Audi kontra FWD Laguny, ze startu od zera to Audi zdecydowanie powinno wygrać, a co do elastyczności na poszczególnych biegach, tu może być różnie, ale jednak wydaje mi się, że A4 powinna dać radę.

I tak najwięcej zależy od kierowcy, bo może być różnica 50KM a kierowca słabszego będzie lepszy i objedzie auto mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma coś rezane w tym dieselku i się nie przyznaje i cwaniaka zgrywa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Laguna nie ma szans, tym bardziej że to prosty odcinek, na torze na dłuższym odcinku już może być różnie, tu dużo więcej zależy od kierowcy, widziałem kiedyś wyścig na północnej pętli toru Nurburing, nie pamiętam dokładnie chyba kilkanaście kilom. tor miejscami mokry, kierowca wyścigowy jechał Mercedesem klasy A 1,4 benz. a dziennikarz Porsche 911 turbo, za pierwszym razem Porsche przegrało prawie minutę, później już było lepiej ale nie wygrało ani razu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - o czym my tu w ogóle rozmawiamy? :chytry: Laguna 2.0 diesel ma być szybsza od 2.8 QUATTRO? Quattro startuje jak z procy. nia ma tam zadnych strat na uślizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma by start z kreski tak?Jakby nie było to krótki dystans.Albo mam złe odczucia albo na wyścigi benzyna lepsza.Taki dizelek ma kopa ale mam wrażenie,że jak benzyne z postoju depniesz to idzie a dizla na ułamki sekund zmula zanim konkretnie wystrzeli.W tym przypadku cenne ułamki straty.A4 większy silnik,dosyc duża przewaga koników i benzyna plus Q.Jak laguna nie ma chipa to A4 powinno wygrac bez specjalnych problemów.

Jeszcze następna sprawa tych koników,że faktycznie jakby konik konikowi nierówny.Mam porównanie.Moje ADP i AURIS 1.4 w pracy.Toyota ma niby 97 KM a jeździ jakby miała góra 60.A4 1.6 by ją zrobiło jakby chciało.

I jeszcze z Cee'd 90 KM tak jak w temacie w dieslu na wyścig ADP nie jest bez szans.

To takie moje odczucia i porównania ale może mi się tak tylko wydaje a ja nie umiem jeździc. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie startu Quattro kładzie na kolana każdą ośkę nawet przy wyraźnej różnicy mocy bo w w tym momencie liczy się przyczepność.

Z uwagi że Audi i VW zawsze miały bardzo dobre przełożenie pomiędzy 80-120km/h to mniemam że Laguna nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...