Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a jeśli można zapytać , to dlaczego 5w40 a nie 5w50 ?

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

a jakie to ma znaczenie? najwazniejsza jest norma oleju, a nie lepkość.

Opublikowano

w serwisie powiedzieli mi ze musi być : VW 501 01 or 502 00 a motul x-cess 5w40 ma APROBATY: VW 502.00, zatem nadaje sie. Tak. młody jestem i nie mialem nigdy takich problemów lejac do starego grata poprzedniego lotos mineral ;-), a tej maszynki mi po prostu szkoda.

Opublikowano

dobra to i ja sie dołącze do was kupiłem wczoraj auto audi b6 1.8 turbo AMB 170 ps. jeżdzi na oleju mobil 1 10w40 czy zalewac taki sam czy cioś innego przebieg 157ooo km. dzieki za podpowiedż i pozdrawiam

Opublikowano

Też tak chce zrobić tylko nie wiem jak zareaguje mój mechanik na taką zmianę hehe

Opublikowano

ty musisz jezdzic na syntetyku. polecam MOTUL 8100 X-clean 5W-40. Znajdz kolege "dzik" na forum. ma dobre pormocje na Motula.

a jest jakaś znacząca różnica między X-clean a X-cess?? :mysli:

Opublikowano

z tego co sie dowiedzialem , to x-clean ma wiecej środków płuczących, zatem wydaje mi sie ze to do faktycznie niskich przebiegow jak i nowego auta, oraz jest droższy o jakies 30 zł, za x-cess w krakowie zaplacilem 127 zł od goscia ktory to sprowadza z włoch

Opublikowano

z tego co sie dowiedzialem , to x-clean ma wiecej środków płuczących, zatem wydaje mi sie ze to do faktycznie niskich przebiegow jak i nowego auta, oraz jest droższy o jakies 30 zł, za x-cess w krakowie zaplacilem 127 zł od goscia ktory to sprowadza z włoch

Tylko do małych przebiegów? [br]Dopisany: 06 Marzec 2010, 15:33_________________________________________________ja mam nalatane 190 tysi ( ile jest naprawde niewiadomo) ,zrobiłem już drugą wymiane na X-cleana i nic się nie dzieje.

Opublikowano

Witam kolegow!

Pragne zasiegnac porady w sprawie dolewania oleju. Jestem posiadaczem B6,2.0 benz.,2002rok.

Czy Carlube 5W30 (polsynt.) to dobry olej na dolewki?(taki zalazlem w dobrej cenie w UK).

Wyczytalem w ksiazce AUDI, ze prawidlowo ten model zuzywa 0.5L na 1000km, i przyznam szczerze, iz wlasnie tyle mi wychodzi, ale ja robie ok.2000-2500km miesiecznie, wiec latwo wyliczyc, ze trzeba zaopatrzyc sie w olej, aby go uzupelniac.

Czy jednak jest jakis sposob, zeby to zuzycie oleju zminimalizowac?

Czy rzeczywiscie to normalne?

Z gory serdeczne dzieki :)

Witam. Niewiele wiem o Twoim silniku ale jeśli inni radzą pogodzić się z takim zużyciem, to może warto spróbować jeszcze jednej rzeczy. W moim 4.2 BBK też szło 0.5-1.2l /1000km. Zaryzykowałem z płukanką do silnika przed wymianą oleju typu ENGINE FLUSH Liqui Moly (może być też podobny produkt Motula lub Valvoline, myślę, że innych lepiej nie ryzykować). Po Motulu 300V Competition postanowiłem zalać Motula Specific 504-507. Efekt jest rewelacyjny. Od razu zauważyłem wyciszenie i "lżejszą" pracę silnika. Do tego spalanie spadło o 1l/100km a zużycia oleju jak narazie praktycznie nie zauważyłem (narazie zrobiłem 700km więc już bym zauważył). Najwyrażniej zebrało się sporo syfów po poprzednim właścicielu :thumbdown: które zostały wypłukane. Niby niektórzy mówią, że mogą się wypłukać też uszczelnienia ale ja zaryzykowałem. Może warto i u Ciebie spróbować. Pozdrawiam.

Opublikowano

Według licznika mam ponad 132 tys. km. Na Shellu 15W40 jeździł za "mojej kadencji" czyli ok. 12 tys. km. Wcześniej, w Niemczech nie wiem czym go zalewali, w ksiązce serwisowej nie widzę takiej informacji. Ostatni wpis w książce pochodzi z sierpnia 2002r. i widnieje przebieg 110tys.km, później brak wpisów. Ja kupiłem na początku 2005 roku z przebiegiem 120tys. km.

Czym objawia sie rozszczelnienie?

15W40 ????? :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

zaraz bedziesz turbine wymieniał :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Mam jeszcze jedno pytanie czy przed zmianą oleju z 10W40 na 5W40 trzeba płukać silnik? :mysli:.

Opublikowano

nie trzeba

Opublikowano

dobra to i ja sie dołącze do was kupiłem wczoraj auto audi b6 1.8 turbo AMB 170 ps. jeżdzi na oleju mobil 1 10w40 czy zalewac taki sam czy cioś innego przebieg 157ooo km. dzieki za podpowiedż i pozdrawiam

tylko 5W40 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

castrol Edge sport lub motul 8100 X-CESS

Opublikowano

mi wlali Castrol 15w40 przy przebiegu :> 190 tys zrobilem prawie 9 tys i nic sie nie stalo

Opublikowano

mi wlali Castrol 15w40 przy przebiegu :> 190 tys zrobilem prawie 9 tys i nic sie nie stalo

poczekaj za 50 tys sie stanie....

Opublikowano

Mam proste pytanko

Czy aby aby wymienić olej trzeba odkręcić osłonę pod silnika i co tam jest za klucz potrzebny?

Opublikowano

czynastka chyba :decayed:

Opublikowano

wlewał ktoś CASTROL EDGE SPORT 0W40 do 1.8T (AEB, ARK, AJL, APU, ANB, ATW, AWT, AVJ, BEX) ??????

z tego co widze to spełnia taką samą specyfikację co 5W40 tj, 502.00/505.00

przyznam sie ze nie wlewałem tego oleju, ale poważnie sie na tym zastanawiam :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ma ktos jakies doswiadczenie w temacie ????????

Opublikowano

A ja leje do siebie TEXACO 10w40 ;) i zmieniam co 8tys km bo kupuje od kolesia za grosze bo ona kupuje w beczkach i sprzedaje...

Wcześniej jezdziłem na FORDOWKIM też polecam..;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.