Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jakie to ma znaczenie? najwazniejsza jest norma oleju, a nie lepkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie powiedzieli mi ze musi być : VW 501 01 or 502 00 a motul x-cess 5w40 ma APROBATY: VW 502.00, zatem nadaje sie. Tak. młody jestem i nie mialem nigdy takich problemów lejac do starego grata poprzedniego lotos mineral ;-), a tej maszynki mi po prostu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja sie dołącze do was kupiłem wczoraj auto audi b6 1.8 turbo AMB 170 ps. jeżdzi na oleju mobil 1 10w40 czy zalewac taki sam czy cioś innego przebieg 157ooo km. dzieki za podpowiedż i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chce zrobić tylko nie wiem jak zareaguje mój mechanik na taką zmianę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty musisz jezdzic na syntetyku. polecam MOTUL 8100 X-clean 5W-40. Znajdz kolege "dzik" na forum. ma dobre pormocje na Motula.

a jest jakaś znacząca różnica między X-clean a X-cess?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem , to x-clean ma wiecej środków płuczących, zatem wydaje mi sie ze to do faktycznie niskich przebiegow jak i nowego auta, oraz jest droższy o jakies 30 zł, za x-cess w krakowie zaplacilem 127 zł od goscia ktory to sprowadza z włoch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem , to x-clean ma wiecej środków płuczących, zatem wydaje mi sie ze to do faktycznie niskich przebiegow jak i nowego auta, oraz jest droższy o jakies 30 zł, za x-cess w krakowie zaplacilem 127 zł od goscia ktory to sprowadza z włoch

Tylko do małych przebiegów? [br]Dopisany: 06 Marzec 2010, 15:33_________________________________________________ja mam nalatane 190 tysi ( ile jest naprawde niewiadomo) ,zrobiłem już drugą wymiane na X-cleana i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow!

Pragne zasiegnac porady w sprawie dolewania oleju. Jestem posiadaczem B6,2.0 benz.,2002rok.

Czy Carlube 5W30 (polsynt.) to dobry olej na dolewki?(taki zalazlem w dobrej cenie w UK).

Wyczytalem w ksiazce AUDI, ze prawidlowo ten model zuzywa 0.5L na 1000km, i przyznam szczerze, iz wlasnie tyle mi wychodzi, ale ja robie ok.2000-2500km miesiecznie, wiec latwo wyliczyc, ze trzeba zaopatrzyc sie w olej, aby go uzupelniac.

Czy jednak jest jakis sposob, zeby to zuzycie oleju zminimalizowac?

Czy rzeczywiscie to normalne?

Z gory serdeczne dzieki :)

Witam. Niewiele wiem o Twoim silniku ale jeśli inni radzą pogodzić się z takim zużyciem, to może warto spróbować jeszcze jednej rzeczy. W moim 4.2 BBK też szło 0.5-1.2l /1000km. Zaryzykowałem z płukanką do silnika przed wymianą oleju typu ENGINE FLUSH Liqui Moly (może być też podobny produkt Motula lub Valvoline, myślę, że innych lepiej nie ryzykować). Po Motulu 300V Competition postanowiłem zalać Motula Specific 504-507. Efekt jest rewelacyjny. Od razu zauważyłem wyciszenie i "lżejszą" pracę silnika. Do tego spalanie spadło o 1l/100km a zużycia oleju jak narazie praktycznie nie zauważyłem (narazie zrobiłem 700km więc już bym zauważył). Najwyrażniej zebrało się sporo syfów po poprzednim właścicielu :thumbdown: które zostały wypłukane. Niby niektórzy mówią, że mogą się wypłukać też uszczelnienia ale ja zaryzykowałem. Może warto i u Ciebie spróbować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według licznika mam ponad 132 tys. km. Na Shellu 15W40 jeździł za "mojej kadencji" czyli ok. 12 tys. km. Wcześniej, w Niemczech nie wiem czym go zalewali, w ksiązce serwisowej nie widzę takiej informacji. Ostatni wpis w książce pochodzi z sierpnia 2002r. i widnieje przebieg 110tys.km, później brak wpisów. Ja kupiłem na początku 2005 roku z przebiegiem 120tys. km.

Czym objawia sie rozszczelnienie?

15W40 ????? :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

zaraz bedziesz turbine wymieniał :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy przed zmianą oleju z 10W40 na 5W40 trzeba płukać silnik? :mysli:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja sie dołącze do was kupiłem wczoraj auto audi b6 1.8 turbo AMB 170 ps. jeżdzi na oleju mobil 1 10w40 czy zalewac taki sam czy cioś innego przebieg 157ooo km. dzieki za podpowiedż i pozdrawiam

tylko 5W40 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

castrol Edge sport lub motul 8100 X-CESS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wlali Castrol 15w40 przy przebiegu :> 190 tys zrobilem prawie 9 tys i nic sie nie stalo

poczekaj za 50 tys sie stanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlewał ktoś CASTROL EDGE SPORT 0W40 do 1.8T (AEB, ARK, AJL, APU, ANB, ATW, AWT, AVJ, BEX) ??????

z tego co widze to spełnia taką samą specyfikację co 5W40 tj, 502.00/505.00

przyznam sie ze nie wlewałem tego oleju, ale poważnie sie na tym zastanawiam :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ma ktos jakies doswiadczenie w temacie ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja leje do siebie TEXACO 10w40 ;) i zmieniam co 8tys km bo kupuje od kolesia za grosze bo ona kupuje w beczkach i sprzedaje...

Wcześniej jezdziłem na FORDOWKIM też polecam..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...